Jump to content

Photo

Όταν πέφτει η σκόνη απ τη μάχη (1ο OUSST)

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#41 Hercules1926

Hercules1926

Spy

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Coat of arms
  • Silver Lieutenant

Posted 20 December 2016 - 12:30 AM

Καλησπέρα σε όλους τους παίκτες!! Πριν από λίγο αντιμετώπισα για την 10η αγωνιστική τον φίλο και συμφοιτητή μου,Γιώργο(MaxCady).Στην αρχή του ματς απέκτησα ένα μικρό πλεονέκτημα στα 4αρια και ο Γιώργος αντίστοιχα στα 5αρια.Στη συνέχεια ο Γιώργος κατάφερε να ανιχνεύσει νωρίς στο ματς τον στρατηγό μου αλλά και εγώ με την σειρά μου ανέβασα έναν συνταγματάρχη και εγκλώβισα έναν ταγματάρχη (τον οποίο είχα ανιχνεύσει νωρίτερα) και ο Γιώργος καθώς πήγαινα να φάω το 7αρι,έφερε πίσω από το 7 για υποστήριξη κάποιο πιόνι.Εγω ήθελα να βρώ ένα μεγάλο πιόνι του Γιώργου και ρίσκαρα χτυπώντας με το 8αρι μου το 7αρι του Γιώργου προκειμένου να βρώ κάποιο μεγάλο πιόνι όπως είπα και παραπάνω και το πέτυχα διότι βρήκα το 10 αλλά επειδή πήρα ρίσκο βρέθηκα πίσω ένα 8αρι.Μόλις βρήκα το 10 του αντιπάλου πήγα να επιτεθώ με τον στρατηγό μου στα κουνημένα πιόνια του Γιώργου και έκανα μεγάλη ζημιά διότι μπόρεσα και έφαγα δύο κουνημένα πιόνια τα οποία τα θυμόμουν και δεν ήταν άλλα από ένα 5αρι και ένα 7αρι και μετά από λίγο ανταλλάχτηκαν τα 9αρια μας.Μετά την ανταλλαγή των στρατηγών μας κούνησα το ένα και μοναδικό μου 8αρι και κατάφερα να πάρω πλεονέκτημα ένα 6αρι πριν ανταλλαχτούν και τα 8αρια.Προς το τέλος του παιχνιδιού ο Γιώργος έκανε την επίθεσή του με το 10 και το 8αρι του(το οποίο δεν γνώριζα).Το 10 το έφαγα με την κατάσκοπό μου και το 8 το ανακάλυψα με τον τελευταίο ανιχνευτή μου και μετά το εγκλώβισα με το 10αρι μου και κάπου εκεί το ματς είχε γύρει υπέρ μου.Τέλος, καθώς είχα πλεονέκτημα ένα 10αρι,6αρι και στα 3αρια,ο Γιώργος ρίσκαρε στην τελευταία επίθεσή του με αποτέλεσμα το 7αρι του να το ρίξει σε βόμβα και στη συνέχεια έφαγα και τα εναπομείναντα πιόνια του αντιπάλου και κέρδισα το παιχνίδι.Γιώργο φίλε μου,κάναμε ένα πραγματικό ντέρμπι και εκτιμώ πάρα πολύ που δεν σταμάτησες να προσπαθείς μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο και αυτό βέβαια σου προσδίδει κύρος σαν παίκτη αλλά κυρίως σαν άνθρωπο.Σου εύχομαι καλή συνέχεια στο τουρνουά και καλές γιορτές με υγεία......!!!!!

Hercules1926 v MaxCady 6-1

http://imgur.com/a/7TBYs

• cflag, pasxalistz, IOLAUS1926 and 2 others like this

member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#42 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Bomb

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts
  • Coat of arms
  • Gold Major

Posted 20 December 2016 - 05:47 PM

Καλησπερα σε ολους 

Ειναι χαρα μου που ξαναγραφω στην σκονη μας μετα απο καιρο, λογω της απουσιας μου για την υπηρετηση της μαμας πατριδας. Σημερα το απογευμα εκανα το εξαναβληθεν παιχνιδι μου με τον αργυρη (artzi.tzimpilis

Το παιχνιδι πηρε αγρια τροπη απο την αρχη διοτι με τον στρατηγο μου εφαγα 2 ταγματαρχες και εναν συνταγματαρχη χωρις να εχω σχεδον καμια απωλεια. Αντιθετα ο αντιπαλος μου κατεβηκε απο την αλλη πλευρα με τον μοναδικο ταγματαρχη που ειχε και με ενα παρατεταμενο ρισκο καταφερε να μειωσει σε μικροτερα πιονια το πλεονεκτημα που ειχα ωσπου στο τελος καταφερε να ανιχνευσει τον στραταρχη μου με το ταγμα του. Εκει το ματσ σχεδον ειχε ληξει διοτι εγω ειχα πλεονεκτημα σε 3 ταγματα και 1 συνταγμα και ο αντιπαλος μου δεν ειχε πουθενα. Το μονο του πλεονεκτημα ηταν οτι γνωριζε στραταρχη κ στρατηγο (που δεν τα εκμεταλευτηκε, η μαλλον πιο σωστα δεν τον αφησα να τα εκμεταλευτει) 

Αργυρη καλες γιορτες σου ευχομαι κ καλη συνεχεια στα επομενα παιχνιδια! 

IOLAUS1926 Vs artzi.tzimpilis 6 - 1

http://imgur.com/a/i7LG6

• cflag, pasxalistz, Hercules1926 and 3 others like this

member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#43 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 26 December 2016 - 06:33 PM

Πριν λίγο ολοκληρώσαμε μια απογευματινή και ενδιαφέρουσα Χριστουγεννιάτικη παρτίδα με τον Πασχάλη. Ξεκίνησα αρκετά συγκρατημένα και αιφνιδιάστηκα από την γρήγορη εισβολή του αντίπαλου στρατηγού στην μέση του στρατεύματος μου. Μπλόφαρα λοιπόν και κατόρθωσα να τον εξουδετερώσω με τον στρατάρχη μου. Στην συνέχεια προσπάθησε να μετριάσει το μειονέκτημα του και κατάφερε να εξουδετερώσει με τον στρατάρχη του ένα σύνταγμα μου, όμως ταυτόχρονα το ίδιο έκανε και ο στρατηγός μου παραμένοντας το πλεονέκτημα υπέρ μου. Στην συνέχεια έγιναν αρκετές ανταλλαγές μέχρι την στιγμή που ο τελευταίος του ταγματάρχης έπεσε επάνω στον εναπομείναντα συνταγματάρχη μου. Το προβάδισμα μεγάλωσε κρίνοντας το ματς υπέρ μου. Σου εύχομαι ότι καλύτερο μέχρι το τέλος αυτού του όμορφου και ήσυχου τουρνουά.

Επίσης με την ευκαιρία να ευχηθώ Χρόνια Πολλά σε όλους σας.   

• pasxalistz, IOLAUS1926, Hercules1926 and 1 other like this

#44 pasxalistz

pasxalistz

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts
  • Coat of arms
  • Gold General

Posted 27 December 2016 - 08:58 PM

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά σε όλους και ιδιαίτερα στους εορτάζοντες. Απο την ομάδα μας δυο παίκτες είχαν την εορτή τους (cflag, zanters55) και θα ήθελα να τους ευχηθώ υγεία και αρκετό χαμόγελο.

Για την 10η αγωνιστική του OUSST αντιμετώπισα τον εορτάζοντα Χρήστο (cflag). Πρίν λίγο καιρό κάναμε μια φιλική μάχη που πραγματικά απολαύσαμε και οι δύο. Δυστηχώς δεν έγινε κάτι ανάλογο και τώρα. Είχα πολύ καιρό να κάνω τόσο άσχημο μάτς και με στεναχωρεί ιδιαίτερα αυτό, όχι τόσο για το αποτέλεσμα αλλά γιατί δεν κατάφερα να κάνω τον αντίπαλο μου να απολάυσει μια δυνατή μάχη. Όλες μου οι μπλόφες στηριζόταν σε σάπια σανίδια με αποτέλεσμα την άνετη και άξια νίκη του Χρήστου. Συγχαρητήρια φίλε για την νίκη και για την 1η θέση στο 1ο OUSST.

• cflag, IOLAUS1926, Hercules1926 and 1 other like this
member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#45 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 29 December 2016 - 07:31 PM

Όμορφο παιχνίδι με τον Στάθη,έφτασε να κριθεί υπέρ μου στα τελευταία χαμηλόβαθμα πιόνια που είχαν μείνει στο πεδίο μάχης.

Στάθη ευχαριστώ για το απολαυστικό παιχνίδι και σου εύχομαι καλή χρονιά.

#46 Geo_Tsarpista

Geo_Tsarpista

Spy

• Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 22 January 2017 - 02:36 PM

Καλησπερα. Εκλεισα σημερα και εγω τους αγωνες μου για την διοργανωση μας.

artzi.tzimpilis VS Geo_Tsarpista

1 - 6 

http://imgur.com/a/tOZY5

• cflag, pasxalistz, IOLAUS1926 and 1 other like this

#47 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 22 January 2017 - 04:57 PM

Παίζοντας ένα χαλαρό και ανοικτό παιχνίδι με τον Βασίλη/Νιγριτα74 έκλεισε το όμορφο αυτό τουρνουά και για μένα.

cflag - nigrita74 : 6-1 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users