Jump to content

Photo

Όταν πέφτει η σκόνη απ τη μάχη (1ο OUSST)

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Bomb

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 15 October 2016 - 06:00 PM

Αυτο το τόπικ ανοίγεται για να γίνεται κουβεντούλα μετά απο κάθε αγώνα! Σχολιασμός στρατηγικές και λοιπα. 

Παμε να απολαυσουμε την ωραια διοργάνωση! 

:D

• cflag, pasxalistz, nigrita74 and 4 others like this

member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#2 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Bomb

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 15 October 2016 - 06:59 PM

Μολις τελειωσε ενα πολυ ομορφο και πολυωρο ματσ μεταξυ των δυο αδερφικων φιλων, αυτο του IOLAUS1926 και του Hercules1926. Εγω αν και ημουν πισω σε πλεονεκτημα ενα ταγματαρχη γνωριζοντας το στραταρχη του αντιπαλου μου και εχοντας πλεονεκτημα 2 λοχαγους πηγα το ματσ στην τακτικη. προς τα τελευταια του αγωνα σκαναρα το πλανο του αντιπαλου βλεποντας πως για πολυ ωρα κουναει μονο 3 πιονια ενω εχει 4 στην κατοχη, ετσι υπεθεσα πως το 1 το εχει κλειδωμενο μεσα σε βομβες που ετσι ηταν πραγματικα. Ετσι με βαση το συστημα του καταλαβα που μπορει να ειναι η σημαια. Ετσι πηρα τον αχρηστο για μενα κατασκοπο μιας και δεν μπορουσα να του φαω τον στραταρχη γιατι συνεχως τον απεφευγε πηγα να ρισκαρω για να βρω σημαια και ετσι εγινε!
Ενα πολυ ομορφο ματσ απο την μερια του Βασιλη. Καλη συνεχεια φιλε στην διοργανωση

IOLAUS1926 V Hercules1926 6-1
http://imgur.com/a/rLPDV

Edited by IOLAUS1926, 15 October 2016 - 07:40 PM.

• cflag, pasxalistz, nigrita74 and 6 others like this

#3 Hercules1926

Hercules1926

Spy

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Coat of arms
  • Silver Sergeant

Posted 15 October 2016 - 07:21 PM

Καλησπέρα στους Σερραίους παίκτες, σήμερα άνοιξε η αυλαία για το υπέροχο και ανταγωνιστικό τουρνουά μας και είχα την τιμή να παίξω με τον φίλο και συμπολεμιστή μου, τον IOLAUS1926. Μετά από ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι όπως αναφέρει παραπάνω και ο φιλος μου ο IOLAUS1926, ηττήθηκα μετά από περίπου 50 λεπτά.Αρχικά είχα ένα μικρό μειονέκτημα καθώς βρέθηκα με 2 λοχαγούς πισώ και προσπαθώντας να καλύψω το χαμένο έδαφος μπόρεσα και πήρα πλεονέκτημα έναν ταγματάρχη,άλλα αυτο δεν ήταν αρκετό καθώς στα μικρότερα από τον ταγματάρχη πιόνια ο IOLAUS1926 είχε αποκτήσει μεγάλο πλεονέκτημα και κατάφερε,λόγω της μεγάλης εμπειρίας και ποιότητας του,να βρεί την σημαία και να κερδίσει το παιχνίδι!!

Έκανες πολύ σπουδαίο παιχνίδι φίλε Κώστα και σου εύχομαι καλή επιτυχία στα επόμενα παιχνίδια της διοργάνωσης.....!!!  

• cflag, pasxalistz, nigrita74 and 5 others like this

member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#4 Geo_Tsarpista

Geo_Tsarpista

Spy

• Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 19 October 2016 - 05:48 PM

Οτι και να πω για τον αγωνα μου με τον Πασχαλη θα ειναι λιγο! Παιχνιδι που τα ειχε ολα.. Καινουριο απο μεριας μου συστημα χωρις να το εχω δουλεψει αρκετα προσπαθουσα να προσαρμοστω απεναντι σε ενα απο τα φαβορι της κατακτησης! Ειναι τιμη μου που παιζοντας με εναν τετοιο αντιπαλο καταφερα να φτασω ενα τσακ πριν την σημαια του! Η εμπειρια του Πασχαλη του εδωσε μια νικη αξια γιαυτον διοτι με την σωστη τακτικη του και εκμεταλευομενος το μικρο πλεονεκτημα που ειχε καταφερε να φαει ολα μου τα κουνημενα πιονια. Το ματς απο μενα χαθηκε στο πιο κρισιμο σημειο στο τελος οταν ο Πασχαλης ανιχνευσε εναν απο τους 2 λοχιες που ειχα και ηταν μετα τυπικη διαδικασια να βρει και τον τελευταιο μου σαμποτερ μιας και ειχα 3 κουνημενα πιονια και ηξερε το 1 σιγουρα.

Συγχαρητηρια φιλε. Καλη συνεχεια στο OUSST 

Edited by Geo_Tsarpista, 19 October 2016 - 05:56 PM.

• cflag, pasxalistz, IOLAUS1926 and 3 others like this

#5 pasxalistz

pasxalistz

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts
  • Coat of arms
  • Gold General

Posted 19 October 2016 - 06:20 PM

Ένα πολύ ωραίο και ανοιχτό παιχνίδι απέναντι στον Γιώργο που με αρκετή δυναμική μπήκε στην μάχη για να κερδίσει. Με ένα καινούριο setup έβαλα στις μπροστά γραμμές δυνατά πιόνια τα δυο απο τα οποία ήτανε καλυμμένα με Στρατάρχη και Στρατηγό. Ο αντίπαλος μου ευτύχισε με το καλημέρα να ρισκάρει τρώγοντας το μοναδικό που  δεν ήτανε καλυμμένο και πήρε πλεονέκτημα σε Ταγματάρχη. Κατάφερα με μπλόφες να του αφήσω μονο εναν ανιχνευτή στο παιχνίδι και στην συνέχεια να βρώ τον αντίπαλο Στρατάρχη. Εκεί κάπου ο Γιώργος έχασε και το τάγμα που ειχε πλεονέκτημα και έτσι πήρα προβάδισμα σε 2 Λοχαγούς. Με γρήγορους ρυθμούς χωρίς να μου αφήσει χρόνο να πάρω ανάσες κατέβασε 3 πιόνια απο τα οποία το 1 ήτανε ο Σαμποτέρ. Μάντεψα σωστά και έτσι με σωστή τακτική κατάφερα να πάρω αυτή την δύσκολη νίκη. Με τέτοια παιχνίδια ο φίλος Γιώργος σίγουρα θα κάνει αρκετές νίκες στο τουρνουά. Έυχομαι καλή συνέχεια στον αντίπαλο μου.

http://imgur.com/a/tVUZS

Edited by pasxalistz, 19 October 2016 - 06:26 PM.

• cflag, IOLAUS1926, Hercules1926 and 3 others like this
member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#6 MaxCady

MaxCady

New Recruit

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Colonel

Posted 23 October 2016 - 10:50 AM

http://imgur.com/a/6bPR6

Πρώτος γύρος εναντίον του Αργύρη. Νίκησα αλλά με εντυπώσεις εξέλιξης για τον Αργύρη.

Ευχαριστώ και συγχαρητήρια για όλους τους νικητές!

• cflag, pasxalistz, IOLAUS1926 and 3 others like this

#7 SERRES ΤΕΑΜ

SERRES ΤΕΑΜ

Spy

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Spy

Posted 24 October 2016 - 11:28 PM

Μια μάχη απέναντι σε δυο παίκτες με διαφορετικό τρόπο παιχνιδιού. Βασίλης (nigrita74) vs Στάθης (stathis1985). Μονόπλευρο παιχνίδι καθώς η κάθε επιθετική προσπάθεια του Στάθη έβρισκε αντίσταση στην δυνατή άμυνα του Βασίλη με αποτέλεσμα την εύκολη νίκη του nigrita74. Μόλις τελείωσε μια μάχη αλλά όχι και ο πόλεμος.

nigrita74 vs stathis1985   6-1

• cflag, pasxalistz, IOLAUS1926 and 2 others like this

MEMBERS OF ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO TEAM

#8 Hercules1926

Hercules1926

Spy

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Coat of arms
  • Silver Sergeant

Posted 26 October 2016 - 06:22 PM

Καλησπέρα στην παρέα, για την 2η αγωνιστική της διοργάνωσης μας, αντιμετωπίσα έναν ιδιαίτερο και κορυφαίο παίκτη,τον Χρήστο (cflag). Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού βρέθηκα να έχω πλεονέκτημα σε 2 λοχαγούς αλλά στη συνέχεια ο Χρήστος κατάφερε να αποκτήσει πλεονέκτημα έναν ταγματάρχη και με πολύ σπουδαίο παιχνίδι από πλευράς του κατάφερε να ισοφαρίσει τα 6αρια και να πάρει ένα μικρό πλεονέκτημα στα μικρής δυναμικότητας πιόνια.Το παιχνίδι πήγαινε στις ανταλλαγές και φαγώθηκαν αρκετά πιόνια με αποτέλεσμα να μείνουν ο ταγματάρχης και ο λοχαγός του Χρήστου στο τελευταίο στάδιο του παιχνιδιού(ουσιαστικά όλη η δύναμή του εκείνη την στιγμή του παιχνιδιού),με αποτέλεσμα εγώ από την πλευρά μου να μην μπορέσω να ανέβω με τους σαμποτέρ μου για να φάω ή να βρώ καμιά βόμβα ή σημαία αντίστοιχα.Ήταν τιμή μου που έπαιξα με έναν σπουδαίο παίχτη όπως ο Χρήστος(cflag) και του εύχομαι καλή συνέχεια στο τουρνουά και πολλές νίκες...

HERCULES1926 V CFLAG 1-6   

#9 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 26 October 2016 - 07:10 PM

Χρόνια πολλά σε όλους.

Σήμερα ξεκίνησε και για μένα το τουρνουά με πρώτο μου αντίπαλο τον Hercules1926.Αποφασισα να ξεκινήσω επιθετικά από την αριστερή μου πτέρυγα και κατάφερα να ανακαλύψω και να προηγηθώ έναν ταγματάρχη(7),την στιγμή που ο αντίπαλος μου επιτιθέμενος στο κέντρο είχε εξοντώσει 2 λοχαγούς (6)μου. Όπως ήταν λογικό ο αντίπαλος έπρεπε να ρισκάρει λιγάκι και όντως κατάφερε να προηγηθεί σε κάποια μικρότερα πιόνια ,μετριάζοντας το μειονέκτημα του στο παιχνίδι συν ότι κατάλαβε στο περίπου την τοποθεσία της σημαίας μου. Δυστυχώς για αυτόν το σεταπ του δυσκόλευε κάποιες κινήσεις πιονιών του και έτσι εκτός των ανταλλαγών που έγιναν έχασε και το πλεονέκτημα στα μικρά πιόνια. Η διάρκεια του αγώνα ήταν περίπου μισή ώρα που πραγματικά δεν κατάλαβα πως πέρασε. Αυτό όμως που πραγματικά με χαροποίησε ήταν στην συνέχεια κατά τον σχολιασμό του ματς μεταξύ μας στο τσατ, οι αντιλήψεις που έχει αυτός ο νέος παίκτης για το παιχνίδι. Βασίλη ευχαριστώ για το ωραίο παιχνίδι και την κουβέντα και σου εύχομαι ότι καλύτερο στην συνέχεια. 

• pasxalistz, IOLAUS1926, Hercules1926 and 2 others like this

#10 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Bomb

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 28 October 2016 - 05:33 PM

Καλησπερα σε ολη τη Σερραικη και Ελληνικη κοινοτητα. Χρονια πολλα σε ολους! Σημερα εκανα τον αγωνα μου με τον anestis400, αγωνας που για  μενα σημερα εγραψε ηττα. Μη ρωτατε πως πηγε το ματσ γιατι λογω της ημερας ηπιαμε καποιες ρετσινουλες παραπανω και δεν θυμαμαι και πολλα. Αυτο που ξερω ειναι οτι εγραψε DEFEAT στην οθονη μου επομενως σας το μεταφερω!

Ανεστη καλη συνεχεια φιλε στην διοργανωση. 

anestis400 v IOLAUS1926 6-1

#11 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 31 October 2016 - 07:38 PM

Η δεύτερη μου μάχη ενάντια στον Γιώργο/Geonigrita ξεκίνησε επιθετικά από μέρους του ,παρατάσσοντας δυνατά πιόνια στις πρώτες γραμμές των 2 διαδρομών(ταγματάρχες-λοχαγούς) έχοντας από πίσω κάλυψη στρατηγό και στρατάρχη με στόχο να εξουδετερώσει μεγαλύτερα πιόνια δικά μου. Όμως η επιλογές μου ήταν σωστές δίχως απώλειες και έτσι βρέθηκα μπροστά σε αρκετά μεγάλα πιόνια που οδήγησαν στην νίκη. Χάρηκα πολύ για το ανοικτό παιχνίδι και την κουβέντα Γιώργο,σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Επίσης εύχομαι καλό μήνα/χειμώνα σε όλα τα μέλη.

• pasxalistz, IOLAUS1926, Hercules1926 and 2 others like this

#12 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Bomb

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 31 October 2016 - 09:38 PM

Η αποδειξη του παιχνιδιου πιστευω τα λεει ολα. Το πιο αγριο παιχνιδι που εχω κανει. Φιλε και συμφοιτητη μου Γιωργη εισαι πολυ σπουδαιος παιχτης. Αν ξεκινησω να λεω πως πηγε το ματσ θα νυχτωθω. Το ωραιοτερο μου παιχνιδι μεχρι στιγμης
με την μια ανατροπη μετα την αλλη. Ματσ που εδινε ελπιδες σε μενα για νικη και στα καπακια μου τις επερνε και τις εδινε στον αντιπαλο μου. Δεν ξερω αν το εχει ζησει καποιος παιχτης αυτο παντως εγω σημερα με τον Γιωργη το εζησα. 
Τελικος νικητης ημουν εγω αν και θα μπορουσα να εχω χασει μετα απο καποια λαθη που εκανα. Συγχαρητηρια αδερφε για το ωραιο ματσ που μου χαρησες. Καλη συχενεια

IOLAUS1926 V MaxCady 6-1

#13 Hercules1926

Hercules1926

Spy

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Coat of arms
  • Silver Sergeant

Posted 02 November 2016 - 07:26 PM

Καλησπέρα στην Σερρα'ί'κη ομάδά μας,σήμερα για την 3η αγωνιστική της διοργάνωσής μας αντιμετώπισα τον Βασίλη(nigrita74).Το παιχνίδι με λίγα λόγια ήταν πολύ ενδιαφέρον διότι στο ξεκίνημά του πηγαίναμε μαζί με τον Βασίλη όσον αφορά τα πιόνια καθώς υπήρξαν αρκετές ανταλλαγες.Στη συνέχεια μπόρεσα να ανακαλύψω κάποια μεγάλα πιόνια του Βασίλη,ρισκάρωντας λίγο στο παιχνίδι μου,όπως το 8αρι και λίγο αργότερα το 10αρι,με αποτέλεσμα να ανταλλάξω τα 8αρια και να αποφύγω το 10 του Βασίλη.Αφού ανακάλυψα το 10, το 9αρι μου το κουνύσα άφοβα και μπόρεσα με αυτό το πιόνι αλλά και με το8αρι(πριν ανταλλαχτεί) καθώς και με ένα 7αρι,να πάρω πλεονέκτημα στα 6αρια..Προς το τέλος του,το παιχνίδι πήγε στις ανταλλαγές,με αποτέλεσμα το πλεονέκτημά μου στα 7αρια και στα 6αρια να είναι το δυνατό μου χαρτί και να μου χαρίσει την νίκη.Βασίλη έκανες ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και σου εύχομαι καλή επιτυχία στην συνέχεια της διοργάνωσης.....

HERCULES1926 V NIGRITA74 6-1

http://imgur.com/a/cNKlr

#14 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 05 November 2016 - 11:21 PM

Στον τρίτο μου αγώνα,ο αντίπαλος μου Ανέστης διάλεξε μια πλευρά επίθεσης προσπαθώντας να φτάσει στην νίκη κατακτώντας την σημαία μου και όχι υπερτερώντας σε πιόνια. Αν είχα καθυστερήσει περισσότερο να διαχειριστώ το προβάδισμα που απέκτησα σε κάποια πιόνια θα τα είχε καταφέρει. Ανέστη έχεις ταλέντο συνέχισε να παίζεις. 

• kostas2506, pasxalistz, IOLAUS1926 and 3 others like this

#15 Geo_Tsarpista

Geo_Tsarpista

Spy

• Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 07 November 2016 - 10:02 PM

Καλησπέρα σε όλους τους παίχτες. Σήμερα έκανα και εγώ το δικό μου ματς με τον φίλο Hercules1926. Πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις. Το ματς απ την αρχή για μένα πήγε πολύ καλά έχοντας πλεονέκτημα σε 1 συνταγματάρχη 2 λοχαγούς 2 υπολοχαγούς 2 λοχίες και μόλις ένα μικρό μειονέκτημα σε 1 ταγματάρχη (ασήμαντο αν αναλογιστεί κανείς το πλεονέκτημα που είχα σε 7 πιόνια). 

ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ: μιας και δεν ήξερα τον στρατάρχη και τον στρατηγό του αντιπάλου μου αποφάσισα πως πρέπει να αρχίσω να θυσιάζω πιόνια για να τους ανακαλύψω. Να σημειωθεί πως ο αντίπαλος μου γνώριζε τον στρατηγό μου μιας και τον ανακάλυψε με τον συνταγματάρχη που πήρα πλεονέκτημα. Έτσι πήρα το πλεονέκτημα μου στο σύνταγμα με σκοπό να βρω τον στρατάρχη του Βασίλη όπως και έγινε. 

Αφού λοιπόν ο Βασίλης ήταν τόσο πίσω έπρεπε με κάποιον τρόπο να ρισκάρει και να βγει να φάει κάποια πιόνια για να μειώσει την διαφορά που κατά τη γνώμη μου πολύ καλά έκανε γιατί με αυτόν τον τρόπο μπόρεσε και έκανε το πλεονέκτημα του στους ταγματάρχες διπλό και από κει που είχα εγώ το πάνω χέρι, μιας και ισοφάρισα εσκεμμένα τους συνταγματάρχες μου, το έχασα βρισκόμενος πίσω 2 ταγματάρχες. Εκεί έπρεπε να επιστρατευτεί ο δικός μου στρατάρχης που με μια ωραία μπλόφα που κατάφερα να κάνω μπόρεσα και πήρα πλεονέκτημα στον στρατηγό. Μετά από λίγες κινήσεις ανακάλυψα και έφαγα και τον αντίπαλο κατάσκοπο και έτσι το μάτσ ήταν θέμα χρόνου να τελειώσει. 

Ευχαριστήθηκα πολύ το παιχνίδι μας αγόρι μου και ελπίζω και εσύ το ίδιο. Νομίζω σε τιμά που συνέχισες να παίζεις το παιχνίδι και δεν το παράτησες όταν έχασες τον δεύτερο συνταγματάρχη σου που όλα εκείνη τη στιγμή έγερναν προς εμένα. Είδες πως λίγο έλειψε και το ματσ θα το έπαιρνες ;;

Καλή συνέχεια στην διοργάνωση 

Hercules1926 v Geo_Tsarpista 1-6 

http://imgur.com/a/StDdE

• cflag, pasxalistz, IOLAUS1926 and 1 other like this

#16 Hercules1926

Hercules1926

Spy

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Coat of arms
  • Silver Sergeant

Posted 07 November 2016 - 11:48 PM

Καλησπέρα και από εμένα σε όλους τους παίκτες.Σήμερα για την 4η αγωνιστική του τουρνουά μας,αντιμετώπισα έναν πόλυ δυνατό και αξιόλογο παίκτη, τον Γιώργο (Geo_Tsarpista).Για να μην τα πολυλογώ το ματς πήγε όπως πολύ σωστά ανέφερε παραπάνω ο Γιώργος ο οποίος με μια σωστή τακτική και με σαφή πλεονέκτημα κατάφερε να με κερδίσει....Πολλά συγχαρητήρια φίλε Γιώργο,έκανες ένα πολύ σπουδαίο παιχνίδι....Καλή συνέχεια στο τουρνουά......!!!

HERCULES1926 V GEO_TSARPISTA 1-6

#17 Geo_Tsarpista

Geo_Tsarpista

Spy

• Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 08 November 2016 - 11:54 AM

Καλημερα σε ολους. Σημερα εκανα τον αγωνα που χρωστουσα απο την προηγουμενη βδομαδα με τον stathis1985. Η εμπειρια του Σταθη του εδωσε μια νικη δικαια. Απο τη στιγμη που ανιχνευσε τα μεγαλα μου πιονια και τα εφαγε εκανε την σωστη τακτικη κλεινοντας μου τους διαδρομους και επικρατησε ανετα. Συγχαρητηρια Σταθη, καλη συνεχεια στο OUSST

stathis1985 v Geo_Tsarpista 6- 1

#18 pasxalistz

pasxalistz

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts
  • Coat of arms
  • Gold General

Posted 08 November 2016 - 07:18 PM

Καλησπέρα. Για την 3η αγωνιστική έπαιξα πρίν λίγη ώρα με τον φίλο Στάθη. Ο αγώνας πήγε απο την αρχή πολύ καλά για μένα καθώς ότι επίθεση έκανε ο αντίπαλος μου πάντα υπήρχε απάντηση και ετσι βρέθηκα να έχω καλό πλεονέκτημα αναγκάζοντας τον Στάθη να πάρει ρίσκο και μετά απο τρείς επιτυχημένες προσπάθειες που κατάφερε να μου βρεί δυο λοχαγούς με σύνταγμα έπεσε σε βόμβα χάνοντας την τελευταία του ελπίδα σε ένα πάρα πολύ γρήγορο μάτς. Έτσι αποφασίσαμε να κάνουμε και ένα φιλικό στην συνέχεια όπου ο Στάθης τα πήγε πολύ καλύτερα αντέχοντας 25 λεπτά και αν ήταν λίγο ποιό προσεκτικός ίσως να είχε καλύτερη τύχη στο μάτς. Καλή συνέχεια  στο τουρνουά.

http://imgur.com/a/q7MQT

Edited by pasxalistz, 08 November 2016 - 07:21 PM.

• cflag, IOLAUS1926, Hercules1926 and 1 other like this
member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#19 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 09 November 2016 - 12:13 PM

Για την 4η αγωνιστική αντιμετώπισα τον Γιώργο/MaxCady.Παίζοντας επιθετικά στην αρχή βρέθηκα να έχω ελαφρύ προβάδισμα, που ο Γιώργος πάλεψε πολύ όμορφα μπλοφάροντας και προσπαθώντας να το ανατρέψει. Τελικά δεν τα κατάφερε, όμως  ο τρόπος που διαχειρίστηκε όλο το παιχνίδι μου έδειξε ότι είναι θέμα χρόνου να συγκαταλέγετε στους πλέον ‘’δυνατούς’’ παίκτες του κλαμπ και όχι μόνο. Εύχομαι ότι καλύτερο για την συνέχεια του τουρνουά.

• pasxalistz, Hercules1926 and Geo_Tsarpista like this

#20 SERRES ΤΕΑΜ

SERRES ΤΕΑΜ

Spy

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Spy

Posted 09 November 2016 - 06:33 PM

Σε ένα καταπληκτικό μάτς μεταξύ του Ανέστη (anestis400 ) και του Βασίλη (nigrita74) νικητής στο τέλος αναδείχτηκε ο Ανέστης.

Ο Βασίλης κατάφερε να έχει πλεονέκτημα στην αρχή 2 Συνταγματάρχες και να γνωρίζει τον αντίπαλο Στρατάρχη καθώς έπαιξε καταπληκτική άμυνα. Κάπου εκεί ο Ανέστης κλείστηκε στην άμυνα αφήνοντας τον Βασίλη να βγεί στην επίθεση για να πάρει τον αγώνα. Σε μια στιγμή αδράνειας ο Ανέστης έβγαλε απο το παιχνίδι τον αντίπαλο Στρατάρχη με τον κατάσκοπο και κατάφερε να παγιδεύσει τον ένα Συνταγματάρχη με τον δικό του Στρατάρχη. Πρίν κάνει ανταλαγή τους Στρατηγούς κατάφερε να φάει τον άλλο Συνταγματάρχη και με σωστές κινήσεις κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα που στην αρχή έδειχνε χαμένος. Καλή συνέχεια και στους δυο αντιπάλους και συγχαρητήρια για το ωραίο μάτς.

anestis400  -  nigrita74    6-1

Edited by SERRES ΤΕΑΜ, 10 November 2016 - 08:17 AM.

• cflag, pasxalistz, Hercules1926 and 1 other like this

MEMBERS OF ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO TEAM

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users