Jump to content

Photo

Φτάνει πια με τους 2ους λογαριασμούς

• Please log in to reply
85 replies to this topic

#81 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 04 January 2017 - 10:47 AM

Καταρχήν καλή χρονιά σε όλους.

Δεν είχα σκοπό να πάρω μέρος σε αυτό το θέμα παρόλο που το διαβάζω όταν θα μπω στο φόρουμ (σπάνια δλδ). Λόγω αρκετών πμ που με ρωτούν σχετικά για κάποιον λογαριασμό Ναταλία Β είπα λίγο να ξεκαθαρίσω την υπόθεση από τη δική μου πλευρά (οπότε ας μη μου στέλνετε πλέον πμ για αυτό τον λόγο please!) 

Καταρχήν δεν ξέρω σε ποιον/α ανήκει. Δεν είναι δικός μου για τους απλούστατους 3 λόγους.
Α) Δε με λένε Ναταλία!!!!
Β) Δεν είμαι τόσο χαζή ώστε να κάνω nickname με το όνομά μου (αν θα ήταν αυτό)!
Γ) Δεν έχω κανέναν λόγο να κλέψω. Τους κανονισμούς τους ξέρω και μακάρι να εφαρμόζονταν από όλους αλλά... 

Αυτά τα ολίγα. 

Καλή τύχη Don Mitsos με τη λίστα. (χωρίς καμία ειρωνεία γιατί τα γραφόμενα εύκολα παρεξηγούνται) Απλά καλό θα ήταν να υπάρχουν περισσότερες αποδείξεις, όσο αυτό είναι εφικτό. 

Αν και ποτέ δεν είπα ότι είσαι η Natalia_B στο forum, εντουτοις το πίστευα. Αφού δεν είσαι (ευτυχώς) όλα καλά, το πρόβλημά σου με την καταγγελία πιο είναι δεν κατάλαβα; 

Εγώ προσωπικά αρνούμαι να κάνω ρεπορτ εναν διπλό λογαριασμο απο τη στιγμη που όλοι οι μεγάλοι παίχτες έχουν
Όπως φωναζεις για αυτους εδώ κρινε και τον hielco , τον sohal και ολους αυτους τους παιχτες
Δεν έχω διάθεση για τσακωμό ούτε θεωρώ παράλογο το πρόβλημα σου με τους διπλούς λογαριασμους

Το αν θέλεις να κάνεις report έναν διπλό λογαριασμό είναι δικό σου θέμα. Για το hielco δεν ξέρω, αλλά τον sohal τον έχω κράξει κατ'επανάληψη για τους διπλούς λογαριασμούς που έχει. Η αντίδρασή του ήταν η ίδια που έχει ο Aris1970 τώρα!!!!

re don mitso,ante&aradiases ena katevato me ypoti8etai diplous logariasmoys

&mazepses apo 100 anafores gia ton ka8enan,e kai loipon??????

ti 8a kaneis dhladh,8a toys apelaseis??????

&poios sou eipe esena oti opoios lottarei h opoios xanei&aposyndeetai

boreis na ton anafereis??????na ton anafereis ws ti??????

an se vrisei kapoios,ok,pairneis screen shot,to postareis&

oi ypeu8ynoi 8a apofasisoyn gia thn timwria toy......

alla oxi&report gia to lotto&tis aposyndeseis......

poly spastika&ta 2,symfwnw me ta 1000,alla mexri ekei......

&sto finale paizei na sai&o monos ellhnas sto site pou 

ypoti8etai oti den exeis 2o logariasmo,den se eirwneyomai apla exw tis epifyla3eis mou......

kapoia paidia(kambia,c flag,gpeto)boroun na se enhmerwsoyn,

an den to 3ereis hdh,gia to site ths gravon,oti pio

a3iopisto yparxei apo paixtes&logariasmoys oson afora to stratego......

ρε Gatos13 από αυτά που γράφεις ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω, πως γίνεται να συμφωνείς με κάτι αλλά όταν κάποιος προσπαθεί για τη λύση του να διαφωνείς;;;;;;

Αν είμαι ο μόνος έλληνας που έχει μόνο ένα λογαριασμό (δεν το πιστεύω) τότε αυτό λέει πολλά για την ελληνική κοινότητα stratego!!!!! Η παροιμία λεέι πάντως "Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται".

Το gravon το ξέρω αλλά δεν καταλαβαίνω την εμμονή πολλών με αυτό το site. Εμένα μου αρέσει εδώ και θέλω να φτιάξω αυτό το περιβάλλον για να παίζω σοβαρά παιχνίδια. Εσύ τι πρόβλημα έχεις;

Για να τελειώνουμε σεβαστές οι διαφωνίες σας αλλά δεν είναι εδώ ο χώρος που πρέπει να τις εκφράσετε. Ψηφίστε στο poll και εκεί γράψτε ότι θέλετε.

http://forum.strateg...οί-λογαριασμοί/

#82 spyros77

spyros77

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Colonel

Posted 04 January 2017 - 12:03 PM

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,

Καλή συνέχεια με την προσπάθεια σου Don Mitsos. Προσωπικά έχω 3 λογαριασμούς (spyros77, godfather76, bane7 - το έχω αναφέρει στο http://forum.strateg...ltiple accounts) αλλά έχω να χρησιμοποιήσω κάποιον πέραν του βασικού (spyros77) πάνω από 1,5 χρόνο. Ελπίζω να κάνουν το ίδιο και οι υπόλοιποι.

Είναι όντως εκνευριστικό όταν στο κάνουν και ειδικότερα όταν δεν στο λένε. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πλέον καθώς το ranking δεν έχει σημασία.

P.S. Το μόνο καλό των διπλών λογαριασμών  είναι ότι μπορεί να το χρησιμοποιήσεις σε προγραμματισμένο παιχνίδι για τουρνουά όταν κανείς δεν μπορεί να κάνει battle challenge στον αντίπαλο για κάποιο λόγο. Μου έχει συμβεί και χρησιμοποίησα τον godfather76 για να παίξω. 

Για ακόμα μια χρονιά ξεκινήσαμε με αντιπαλότητες :) ..έτσι για να ανεβαίνουν οι τόνοι!!!

Edited by spyros77, 04 January 2017 - 12:06 PM.

• don mitsos and Aris1970 like this

#83 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 165 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 04 January 2017 - 12:12 PM

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η κοινότητα του stratego είναι πολύ μικρή παγκοσμίως σε σχέση με άλλα παιχνίδια. Αντί να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι να αλλάξει αυτό το πράγμα χάνεται χρόνος με άσκοπες ενέργειες. Είναι δικαίωμα του καθενός να παίζει με όποιον τρόπο θέλει εφόσον το επιτρέπουν οι κανονισμοί. Εδώ υπάρχουν παιχνίδια όπως το poker όπου παίζονται πραγματικά λεφτά και ακόμα και εκεί υπάρχει η αμφιβολία αν ο αντίστοιχος λογαριασμός παίζεται από συγκεκριμένο άτομο.Το ζήτημα δεν είναι να μαλώνουμε για πράγματα στα οποία δεν θα βρεθεί λύση αλλά να συνεργαστούμε για πράγματα που μπορεί να βρεθεί λύση. Υπάρχουν πολλές ιδέες σε αυτό το παιχνίδι που μπορεί να το βάλει σε άλλο επίπεδο για να γίνουμε όλοι καλύτεροι παίκτες. Η βιβλιογραφία είναι ανύπαρκτη που σημαίνει ότι υπάρχει χώρος για σημαντικές βελτίωσεις που μπορεί να προσελκύσουν και το ευρή κοινό και φαντάζομαι υπάρχουν άτομα που μπορεί να βοηθήσουν σημαντικά προς σε αυτή την κατεύθυνση.

Το να μαλώνουμε για το ποιος είναι 1ος στο χωριό είναι ανούσιο...

• don mitsos, Aris1970 and spyros77 like this

― C.S. LewisMere Christianity — “Even in social life, you will never make a good impression on other people until you stop thinking about what sort of impression you're making.” 

#84 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 04 January 2017 - 01:37 PM

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,

Καλή συνέχεια με την προσπάθεια σου Don Mitsos. Προσωπικά έχω 3 λογαριασμούς (spyros77, godfather76, bane7 - το έχω αναφέρει στο http://forum.strateg...ltiple accounts) αλλά έχω να χρησιμοποιήσω κάποιον πέραν του βασικού (spyros77) πάνω από 1,5 χρόνο. Ελπίζω να κάνουν το ίδιο και οι υπόλοιποι.

Είναι όντως εκνευριστικό όταν στο κάνουν και ειδικότερα όταν δεν στο λένε. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πλέον καθώς το ranking δεν έχει σημασία.

P.S. Το μόνο καλό των διπλών λογαριασμών  είναι ότι μπορεί να το χρησιμοποιήσεις σε προγραμματισμένο παιχνίδι για τουρνουά όταν κανείς δεν μπορεί να κάνει battle challenge στον αντίπαλο για κάποιο λόγο. Μου έχει συμβεί και χρησιμοποίησα τον godfather76 για να παίξω. 

Για ακόμα μια χρονιά ξεκινήσαμε με αντιπαλότητες :) ..έτσι για να ανεβαίνουν οι τόνοι!!!

Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά φίλε Spyros77. Ελπίζω και εγώ και οι υπόλοιποι να κάνουν αυτό που κάνεις εσύ με τους δεύτερους λογαριασμούς σου αλλά δεν το νομίζω. Βέβαια για εμένα η καλύτερη λύση είναι η κατάργηση των 2ων λογαριασμών.

Στις δημιουργικές συζητήσεις συνήθως ανεβαίνουν οι τόνοι, δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να μην υπερβούν κάποιοι τα όρια.

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η κοινότητα του stratego είναι πολύ μικρή παγκοσμίως σε σχέση με άλλα παιχνίδια. Αντί να προσπαθούμε να κάνουμε κάτι να αλλάξει αυτό το πράγμα χάνεται χρόνος με άσκοπες ενέργειες. Είναι δικαίωμα του καθενός να παίζει με όποιον τρόπο θέλει εφόσον το επιτρέπουν οι κανονισμοί. Εδώ υπάρχουν παιχνίδια όπως το poker όπου παίζονται πραγματικά λεφτά και ακόμα και εκεί υπάρχει η αμφιβολία αν ο αντίστοιχος λογαριασμός παίζεται από συγκεκριμένο άτομο.Το ζήτημα δεν είναι να μαλώνουμε για πράγματα στα οποία δεν θα βρεθεί λύση αλλά να συνεργαστούμε για πράγματα που μπορεί να βρεθεί λύση. Υπάρχουν πολλές ιδέες σε αυτό το παιχνίδι που μπορεί να το βάλει σε άλλο επίπεδο για να γίνουμε όλοι καλύτεροι παίκτες. Η βιβλιογραφία είναι ανύπαρκτη που σημαίνει ότι υπάρχει χώρος για σημαντικές βελτίωσεις που μπορεί να προσελκύσουν και το ευρή κοινό και φαντάζομαι υπάρχουν άτομα που μπορεί να βοηθήσουν σημαντικά προς σε αυτή την κατεύθυνση.

Το να μαλώνουμε για το ποιος είναι 1ος στο χωριό είναι ανούσιο...

Νομίζω στο έχω ξαναπεί, οι κανονισμοί δεν επιτρέπουν τους διπλούς λογαριασμούς. Επίσης στο online Poker ακριβώς επειδή παίζονται πραγματικά χρήματα, όλοι παίζουν όσο καλύτερα μπορούν. Εδώ σχεδόν όλοι φτιάχνουν πολλούς λογαριασμούς όχι για να βελτιωθούν σαν παίκτες, αλλά για να μειώσουν την κατάταξη των άλλων παικτών έτσι ώστε να είναι, όπως σωστά είπες, πρώτοι στο χωριό. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. Όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις σωστά είναι και συμφωνώ, αλλά πως περιμένεις να αναπτυχθεί το stratego όταν επικρατούν τέτοια προβλήματα και το κυριότερο δεν υπάρχει θέληση να επιλυθούν.

Edited by don mitsos, 04 January 2017 - 01:38 PM.

#85 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Scout

Posted 20 June 2017 - 03:16 PM

Τον τελευταίο καιρό έτυχε να παίξω κόντρα σε πολλούς λογαριασμούς υψηλού επιπέδου που είχαν ελληνική σημαία. Μερικοί εξ αυτών άνω του ποσοστού 80%νίκης. Δεν γνώριζα σχεδόν κανέναν παρότι παίζω αρκετό καιρό. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι νέα φουρνιά ταλαντούχων παικτών,μακάρι να ισχύει το αντίθετο.

Καλό καλοκαίρι.

Edited by cflag, 20 June 2017 - 03:17 PM.

• kostas2506, pasxalistz and IOLAUS1926 like this

#86 Aris1970

Aris1970

Major

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,438 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Captain

Posted 21 June 2017 - 08:51 PM

Ένας νέος παίκτης (με τον πρώτο του λογαριασμό ας είναι και το μεγαλύτερο ταλέντο stratego που γέννησε η φύση ) είναι αδύνατον να φτάσει σε υψηλές βαθμολογίες και παράλληλα να έχει ποσοστό νικών πάνω από 80% .

Μόνον ένας δεύτερος λογαριασμός μπορεί να το καταφέρει αυτό !

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ !

Άρα γι αυτούς τους παραπάνω παίκτες είναι δεδομένο ότι πρόκειται για δεύτερους λογαριασμούς !

Για παράδειγμα εγώ (Aris1970) έχω ποσοστά νικών 72- 73 % γιατί είχα παίξει τους πρώτους 3-4 μήνες στην αρχή με έναν άλλον λογαριασμό (ο οποίος είναι και διαγραμμένος) αλλιώς θα είχα και εγώ το max 70 %.

Τα μεγαλύτερα ποσοστά ελληνικών πρώτων - κύριων λογαριασμών έχουν οι SEKERTZISS , gkaros , gpeto ( 78% , 74% , 72%) …..  και αυτοί όμως στην πραγματικότητα πρόκειται για παίκτες που είχα φτιάξει άλλους λογαριασμούς νωρίτερα σε άλλα site παίζοντας stratego χρόνια πριν.

Edited by Aris1970, 21 June 2017 - 10:45 PM.

• kostas2506 and John.K1980 like this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users