Jump to content

Photo

Φτάνει πια με τους 2ους λογαριασμούς

• Please log in to reply
85 replies to this topic

#21 Aris1970

Aris1970

Major

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,424 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 30 November 2016 - 07:56 PM

JOHN VANDOROS

Νομίζω οι περισσότεροι γνωρίζουμε ποιος είναι. Με εμένα έπαιξε φυσιολογικά. Πάντως είναι δεύτερος λογαριασμός και κατά τη γνώμη μου πρέπει να κλέισει.

Το να έχει φτιάξει κάποιος ένα δεύτερο λογαριασμό με το ονοματεπώνυμο του , ενόψει των χιλιάδων δεύτερων λογαριασμών που υπάρχουν αυτή την στιγμή στο site , νομίζω ότι ίσως θα έπρεπε να τον επαινέσουμε παρά οτιδήποτε άλλο !

• OverLord_98 likes this

#22 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 30 November 2016 - 10:06 PM

@Henry domerkant

Διαφωνώ με την τοποθέτησή σου. Το ότι όλοι οι δυνατοί παίκτες (ή σχεδόν όλοι) έχουν πάνω από 1 λογαριασμό δεν δικαιολογεί αυτή την πρακτική. Επίσης το ότι μπορεί κάποιος να μην είναι στο forum τι σχέση έχει με τους διπλούς λογαριασμούς!!!!! Για τον 4EVERPANATHA θα συμφωνήσω απλά τον ανέφερα γιατί δεν είναι στη λίστα.

@Bizerv

Αποδεικτικά στοιχεία δεν θεωρώ ότι είναι εύκολο να μαζέψεις για αυτές τις υποθέσεις. Για αυτό πρότεινα να υπάρχουν 3 καταγγελίες από 3 διαφορετικά άτομα. Αν θεωρείς ότι είναι λίγες μπορούμε να το συζητήσουμε.

@Aris970

Ρε Άρη εδώ λέμε να τους κλείσουμε τους δεύτερους λογαριασμούς για να καθαρίσουμε όσο γίνεται την κοινότητα του stratego και εσύ θέλεις να τον επαινέσουμε επειδή έφτιαξε δεύτερο λογαριασμό με το όνομά του? Δεν την καταλαβαίνω τη λογική σου. Ας διαλέξει όποιον λογαριασμό θέλει αλλά ας είναι μόνο ένας. Τι τους θέλει τους άλλους?

Πάντως έχω να παρατηρήσω ότι τουλάχιστον σε ότι με αφορά, από τότε που δημιουργήθηκε το topic έχω αντιμετωπίσει ελάχιστους ελληνικούς διπλούς λογαριασμούς που παίζουν όπως να'ναι. Ίσως αρχίζει να καθαρίζει το τοπίο και κάποιοι να κατάλαβαν ότι δεν έχει νόημα να έχουν πολλούς λογαριασμούς.

Edited by don mitsos, 30 November 2016 - 10:12 PM.

#23 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 164 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 01 December 2016 - 12:29 AM

1. Να υπενθυμίσω ότι πολλοί ελληνικοί λογαριασμοί παίζουν με αμερικάνικη σημαία. Αυτό συμβαίνει επειδή αν δεν το ζητήσεις από τους διαχειριστές παραμένει η αμερικάνικη σημαία.
  2. Συμφωνώ ότι δεν μπορείς να μαζέψεις αποδεικτικά στοιχεία αλλά διαφωνώ ότι υπάρχουν πολλοί Έλληνες που θα συμφωνήσουν με την ιδέα σου.
  3. Προσωπικά θα συμφωνούσα μόνο αν υπήρχε τρόπος πρακτικός και ρεαλιστικός να καθαριστούν οι λογαριασμοί, άλλα εφόσον είναι απίθανο δεν συμφωνώ μαζί σου.Κάποιοι από τους λόγους είναι οι εξής:
  • Οι 3 καταγγελίες είναι πολλοί λίγες.
  • Ο αριθμός πρέπει να είναι αντιπροσωπετικά μεγάλος(Σίγουρα διψήφιος)
  • Να υπάρχουν κάποια video/screenshots σαν στοιχείο έστω υποτυπώδης.

Θεωρητικά μπορεί να γίνει κάποια προεργασία στο επίπεδο του platinum εφόσον είναι σχετικά μικρότερος αριθμός. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να αποφύγεις τα φαινόμενα ghosting(να δώσεις τον λογαριασμό σε κάποιον κολλητό σου να παίξει) άρα και πάλι βρίσκεσαι σε αδιέξοδο (το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί και στο tournament) .Εφόσον υπάρχουν τόσα προβλήματα ας μείνουμε στην ευχαρίστηση του παιχνιδιού και όποιος θέλει να βρίσκει άλλους τρόπους ας το κάνει..Σε κάθε περίπτωση κάθε καλός παίκτης stratego οφείλει να έχει εναλλακτικές στρατηγικές σε πεερίπτωση που αντιληφθεί ότι διαβάζεται το παιχνίδι τους.

Winston S. Churchill — 'Democracy is the worst form of governmentexcept for all the others.'

#24 roeczak

roeczak

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 290 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Sergeant

Posted 01 December 2016 - 06:51 AM

Ostria - afroxilanthi (ο ίδιος είναι) βαραει με 7 στην ακρη απο τις δυο πλευρες και συνεχιζει με 8 και 10 την τριτη φορα που επαιξα μαζι του εβαλα βόμβες και με εβριζε (στα αγγλικα-εχω αμερικανική σημαία)
  • don mitsos likes this

Highest rating : 838 (Platinum Major)

#25 OverLord_98

OverLord_98

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 172 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 01 December 2016 - 07:24 AM

@don mitsos
Εμένα γιατί με αναφέρεις;

#26 OverLord_98

OverLord_98

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 172 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 01 December 2016 - 07:36 AM

@don mitsos
1. Συμφωνώ με τον Άρη καταρχήν. Το γεγονός οτι ανήκω στους καλύτερους παίκτες του site και δέχομαι απανωτες επιθέσεις απο λοττατζιδες ή cheaters ,δηλαδή να με ρίξουν εμένα και τον καθένα με πόντους 1000+ με καθιστά αυτομάτως να κανω δεύτερο τρίτο τέταρτος πέμπτο λογαριασμό για αυτούς και ΜΟΝΟ τους λόγους.
2. Το ότι εσύ εχεις μια διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων και θες να παίζεις με έναν λογαριασμό δεν σημαίνει πως έχεις δικιο. Το αντίθετο μάλιστα!!
3.το γεγονός οτι σχεδόν ολοι έχουν αποδεκτει την νοοτροπία του site με τα πολλαπλά accounts (μεχρι κ οι καλύτεροι παίκτες) εκτός από εσένα και μερικούς άλλους με ξεπερνα.
4. Το γεγονός ότι δεν υπάρχει κανονισμός που να απαγορεύει το site τους πολλαπλους λογαριασμούς και εσύ το ξερεις ήδη και παίζεις εδώ σημαίνει αυτομάτως οτο συμβιβαζεσαι. Ξεκαθαρα.
5. Το γεγονός ότι καθε φορά που χάνεις απο κάποιο 2ο account (π.χ μαζί μου) έρχεσαι εδω κ το καταγγέλλεις επίσης με ξεπερνά.
6. Απο την στιγμή που κάποιος (π.χ μαζί μου) σου λέει ΕΞ ΑΡΧΗΣ ποιος είναι τότε δεν έχεις κανενα δικαίωμα να πεις τίποτα για το άτομο αυτο . Ειναι σαν να έχεις εσύ σαν χρώμα μόνο το μπλε και εγω να εχω κόκκινο πράσινο κίτρινο , αν σου πω απο την αρχή ποιο χρώμα είμαι τοτε εσυ να μου πεις τι;;

Αυτά.
Με εκτίμηση Βανδώρος .

#27 OverLord_98

OverLord_98

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 172 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 01 December 2016 - 07:39 AM

Επίσης προσωπικά εχω 5!! Αν δεις στα ύψη της κατάταξης (Ελλάδα) είναι τα δικά μου accounts.

#28 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 01 December 2016 - 09:53 AM

1. Να υπενθυμίσω ότι πολλοί ελληνικοί λογαριασμοί παίζουν με αμερικάνικη σημαία. Αυτό συμβαίνει επειδή αν δεν το ζητήσεις από τους διαχειριστές παραμένει η αμερικάνικη σημαία.
  2. Συμφωνώ ότι δεν μπορείς να μαζέψεις αποδεικτικά στοιχεία αλλά διαφωνώ ότι υπάρχουν πολλοί Έλληνες που θα συμφωνήσουν με την ιδέα σου.
  3. Προσωπικά θα συμφωνούσα μόνο αν υπήρχε τρόπος πρακτικός και ρεαλιστικός να καθαριστούν οι λογαριασμοί, άλλα εφόσον είναι απίθανο δεν συμφωνώ μαζί σου.Κάποιοι από τους λόγους είναι οι εξής:
  • Οι 3 καταγγελίες είναι πολλοί λίγες.
  • Ο αριθμός πρέπει να είναι αντιπροσωπετικά μεγάλος(Σίγουρα διψήφιος)
  • Να υπάρχουν κάποια video/screenshots σαν στοιχείο έστω υποτυπώδης.

Θεωρητικά μπορεί να γίνει κάποια προεργασία στο επίπεδο του platinum εφόσον είναι σχετικά μικρότερος αριθμός. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να αποφύγεις τα φαινόμενα ghosting(να δώσεις τον λογαριασμό σε κάποιον κολλητό σου να παίξει) άρα και πάλι βρίσκεσαι σε αδιέξοδο (το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί και στο tournament) .Εφόσον υπάρχουν τόσα προβλήματα ας μείνουμε στην ευχαρίστηση του παιχνιδιού και όποιος θέλει να βρίσκει άλλους τρόπους ας το κάνει..Σε κάθε περίπτωση κάθε καλός παίκτης stratego οφείλει να έχει εναλλακτικές στρατηγικές σε πεερίπτωση που αντιληφθεί ότι διαβάζεται το παιχνίδι τους.

Συμφωνώ μαζί σου μόνο στο 1. Στο 2 νομίζω υπάρχουν αρκετοί που τους ενοχλεί αυτή η ρπακτική απλά δεν πολυασχολούντια να την αλλάξουν. Στο 3 τώρα, όντως είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο. Νομίζω ότι 10+ καταγγελίες είναι υπερβολή. Επίσης με το βίντεο επίσης συμφωνώ αλλά με screenshots είναι δύσκολο να αποδείξεις τρόπο παιχνιδιού. Ακόμα θεωρώ ότι στο platinum επίπεδο είναι δυσκολότερα τα πράγματα. Νομίζω ότι εκεί είναι οι περισσότεροι διπλοί λογαριασμοί. Τέλος δεν αναγκάζω κανέναν να συμφωνήσει μαζί μου, θέλω απλά να αρχίσει η συζήτηση για αυτό το θέμα και στην πορεία βλέπουμε.

@don mitsos
Εμένα γιατί με αναφέρεις;

Γιατί έχεις διπλούς λογαριασμούς κάτι που κακώς νομίζεις ότι επιτρέπεται από τους κανονισμούς του site (άσχετα που δεν γίνεται τίποτα για αυτό)

3. Rules of the game

4.1 General rules. For each Stratego variant Stratego has defined rules that you must obey. Stratego will determine whether you satisfy the conditions.

3.2 No unfair practices. You are not allowed to use unfair methods when playing the Game. Any practice that gives a player a possibility to use anything other than strategy or insight while playing of the Game will be considered unfair. These practices include but are not confined to the possession of several accounts, the use of program codes or commands or modified hardware or software for assistance while playing, the taking on of the identity of another player, or the deliberate losing of the Game with a view to gaining a competitive advantage.

3.3. Offensive account names. Users must refrain from registering offensive usernames. Whether a username is offensive will be determined by Stratego. If your username is deemed offensive, Stratego retains the right to close or suspend your account.

3.4 Automated playing. The use of machines, computers, software, scripts or any other mechanical, macro, automated or programmed methods is prohibited.

3.5 Violations. Violation of the rules or any other acts in breach of the General Conditions may result in exclusion from further participation in the Game and in non-payment of obtained Battle Coins.

@don mitsos
1. Συμφωνώ με τον Άρη καταρχήν. Το γεγονός οτι ανήκω στους καλύτερους παίκτες του site και δέχομαι απανωτες επιθέσεις απο λοττατζιδες ή cheaters ,δηλαδή να με ρίξουν εμένα και τον καθένα με πόντους 1000+ με καθιστά αυτομάτως να κανω δεύτερο τρίτο τέταρτος πέμπτο λογαριασμό για αυτούς και ΜΟΝΟ τους λόγους.
2. Το ότι εσύ εχεις μια διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων και θες να παίζεις με έναν λογαριασμό δεν σημαίνει πως έχεις δικιο. Το αντίθετο μάλιστα!!
3.το γεγονός οτι σχεδόν ολοι έχουν αποδεκτει την νοοτροπία του site με τα πολλαπλά accounts (μεχρι κ οι καλύτεροι παίκτες) εκτός από εσένα και μερικούς άλλους με ξεπερνα.
4. Το γεγονός ότι δεν υπάρχει κανονισμός που να απαγορεύει το site τους πολλαπλους λογαριασμούς και εσύ το ξερεις ήδη και παίζεις εδώ σημαίνει αυτομάτως οτο συμβιβαζεσαι. Ξεκαθαρα.
5. Το γεγονός ότι καθε φορά που χάνεις απο κάποιο 2ο account (π.χ μαζί μου) έρχεσαι εδω κ το καταγγέλλεις επίσης με ξεπερνά.
6. Απο την στιγμή που κάποιος (π.χ μαζί μου) σου λέει ΕΞ ΑΡΧΗΣ ποιος είναι τότε δεν έχεις κανενα δικαίωμα να πεις τίποτα για το άτομο αυτο . Ειναι σαν να έχεις εσύ σαν χρώμα μόνο το μπλε και εγω να εχω κόκκινο πράσινο κίτρινο , αν σου πω απο την αρχή ποιο χρώμα είμαι τοτε εσυ να μου πεις τι;;

Αυτά.
Με εκτίμηση Βανδώρος .

1. Το γεγονός ότι είσαι 1000+ στην κατάταξη σημαίνει ότι θα σου βγαίνουν παίκτες παρόμοιας δυναμικότητας οι οποίοι για να φτάσουν εκεί μόνο λόττο δεν κάνουν. Θα μπορούσα με προϋποθέσεις να ανεχτώ το ότι πιθανόν να μην βρίσκεις εύκολα αντίπαλο εκεί πάνω αλλά αυτό δυναμώνει τη δική μου άποψη για τους δεύτερους λογαριασμούς. Αν είχαν όλοι απο 1 λογαριασμό κανένας δεν θα λότταρε και σίγουρα δεν θα έφτανε ψηλά αν το έκανε.

2. Συμφωνώ, κάθε άποψη είναι αποδεκτή. Εγώ θέλω να ανοίξει η συζήτηση για να δούμε οι περισσότεροι τι πιστεύουν

3. Το site έχει τη συγκεκριμένη πολιτική για λόγους marketing κατα βάση. Επίσης το ότι οι περισσότεροι το ανέχονται δεν σημαίνει ότι το επικροτούν κιόλας!!!! Τέλος το γεγονός ότι σε ξεπερνά θα το αποδώσω στη μικρή σου ηλικία χωρίς περαιτέρω σχολιασμό.

4. Διάβασε τους κανονισμούς

5. Τα καταγγέλω κερδίσω ή χάσω. Πολύ εύκολα σε ξεπερνούν τα γεγονότα, να το κοιτάξεις!!!

6. Δεν είπα τίποτα για εσένα, μόνο ότι έχεις διπλό λογαριασμό είπα.

#29 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 01 December 2016 - 10:10 AM

oredoyz            3 καταγγελίες

maxes               3 καταγγελίες

giorrba              1 καταγγελία
agek                  1 καταγγελία

terminator_      1 καταγγελία

Ostria                1 καταγγελία

afroxilanth        1 καταγγελία

#30 Henry domerkant

Henry domerkant

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 317 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Miner

Posted 01 December 2016 - 11:28 PM

Ηρεμηστε ρε παιδιά και απολαυστε το παιχνίδι
Δεν νομιζω κανεις να το χει κανει επάγγελμα ενα χόμπι ειναι
Δεν θεωρώ ότι ενοχλούν σε κάτι οι πολλοί λογαριασμοι
Προσωπικά θεωρώ οτι υπάρχουν σημαντικοτερα πρόβληματα στο ίδιο το παιχνιδι ( αν και μου αρέσει πολύ )
  • DR_ELL SuPREME and Bizevr like this

#31 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 02 December 2016 - 10:59 AM

Ηρεμηστε ρε παιδιά και απολαυστε το παιχνίδι
Δεν νομιζω κανεις να το χει κανει επάγγελμα ενα χόμπι ειναι
Δεν θεωρώ ότι ενοχλούν σε κάτι οι πολλοί λογαριασμοι
Προσωπικά θεωρώ οτι υπάρχουν σημαντικοτερα πρόβληματα στο ίδιο το παιχνιδι ( αν και μου αρέσει πολύ )

Εσένα μπορεί να μην σε ενοχλούν όμως εμένα με ενοχλούν. Άσε που είναι αντίθετο με τους κανονισμούς του παιχνιδιού. Το θέμα είναι να κάνουμε κάτι για αυτά που μπορούμε να διορθώσουμε και οι διπλοί λογαριασμοί μπορούν (και πρέπει κατ'εμέ) να εντοπιστούν και να διαγραφούν.

#32 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 02 December 2016 - 11:08 AM

ADARTES: Έλληνας με αμερικανική σημαία, μάλιστα μίλησε και αγγλικά για να τον περάσω για ξένο. Έχω ξαναπαίξει μαζί του όμως και μια χαρά τα μιλάει τα Ελληνικά!!!!! Πάντως έπαιξε φυσιολογικά αν και λότταρε αρκετά. Τον καταγγέλω επειδή δεν βρίσκεται στη λίστα των ελληνικών λόγαριασμών 

oredoyz            3 καταγγελίες

maxes               3 καταγγελίες

giorrba              1 καταγγελία
agek                  1 καταγγελία

terminator_      1 καταγγελία

Ostria                1 καταγγελία

afroxilanth        1 καταγγελία

ADARTES         1 καταγγελία

4EVERPANATHA  1 καταγγελία

JOHN VANDOROS 1 καταγγελία

Edited by don mitsos, 02 December 2016 - 01:15 PM.

#33 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 224 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 02 December 2016 - 12:09 PM

Το μόνο που θα ήθελα να σημειώσω, συμβουλευτικά, είναι πως αυτή η ενέργεια είναι κάπως αμφιλεγόμενη. Το καλύτερο θα ήταν μια ερώτηση γενικά στους moderators, αν έχει νόημα το όλο εγχείρημα.

#34 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 02 December 2016 - 01:12 PM

Το μόνο που θα ήθελα να σημειώσω, συμβουλευτικά, είναι πως αυτή η ενέργεια είναι κάπως αμφιλεγόμενη. Το καλύτερο θα ήταν μια ερώτηση γενικά στους moderators, αν έχει νόημα το όλο εγχείρημα.

Με ποιό τρόπο είναι αμφιλεγόμενη;  Συμφωνώ να ρωτήσουμε τους moderators. Τι θα τους πούμε όμως όταν οι μισοί δεν θέλουν τους διπλούς λογαριασμούς ενώ οι άλλοι μισοί τους θέλουν; Αν πάμε όλοι μαζί και τους πούμε ότι σαν ελληνική κοινότητα στρατέγκο αποφασίσαμε ότι δεν θέλουμε να έχουμε διπλούς λογαριασμούς τι πιστεύεις ότι θα πουν; Το θέμα είναι να το θέλουν οι περισσότεροι.

#35 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 224 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 02 December 2016 - 01:29 PM

Με ποιό τρόπο είναι αμφιλεγόμενη;  Συμφωνώ να ρωτήσουμε τους moderators. Τι θα τους πούμε όμως όταν οι μισοί δεν θέλουν τους διπλούς λογαριασμούς ενώ οι άλλοι μισοί τους θέλουν; Αν πάμε όλοι μαζί και τους πούμε ότι σαν ελληνική κοινότητα στρατέγκο αποφασίσαμε ότι δεν θέλουμε να έχουμε διπλούς λογαριασμούς τι πιστεύεις ότι θα πουν; Το θέμα είναι να το θέλουν οι περισσότεροι.

Το αμφιλεγόμενο είναι διότι κάνετε δημόσιες αναφορές κατηγορώντας λογαριασμούς με στοιχεία όχι τόσο αντικειμενικά. Οπότε εκεί δεν ξέρω αν θα αποδώσει η όλη προσπάθεια.

Από την άλλη μεριά, μην περιμένεις να αποφασίσει καθολικά η ελληνική κοινότητα για αυτό. Όχι ότι φταίει η ελληνική, αλλά είναι ένα θέμα που σε οποιοδήποτε σύνολο θα βρεις υποστηριχτές υπέρ και κατά σε μεγάλο ποσοστό.

Οι moderators είναι υποχρεωμένοι να λειτουργούν βάση των κανόνων του forum, άρα αν μπορείς να στοιχειοθετησεις έγκυρα reports, τότε θα αναγκαστούν να τα κρίνουν προς αυτό που θες.

Δική μου γνώμη πάντως, την έχω ξαναναφερει, είναι πως δεν είναι τόσο σημαντικό ο διπλοί λογαριασμοί. Εάν όμως είναι παραβατικοι, τότε υπάρχει διαδικασία καταγγελίας τους.

#36 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 02 December 2016 - 01:57 PM

Το αμφιλεγόμενο είναι διότι κάνετε δημόσιες αναφορές κατηγορώντας λογαριασμούς με στοιχεία όχι τόσο αντικειμενικά. Οπότε εκεί δεν ξέρω αν θα αποδώσει η όλη προσπάθεια.

Από την άλλη μεριά, μην περιμένεις να αποφασίσει καθολικά η ελληνική κοινότητα για αυτό. Όχι ότι φταίει η ελληνική, αλλά είναι ένα θέμα που σε οποιοδήποτε σύνολο θα βρεις υποστηριχτές υπέρ και κατά σε μεγάλο ποσοστό.

Οι moderators είναι υποχρεωμένοι να λειτουργούν βάση των κανόνων του forum, άρα αν μπορείς να στοιχειοθετησεις έγκυρα reports, τότε θα αναγκαστούν να τα κρίνουν προς αυτό που θες.

Δική μου γνώμη πάντως, την έχω ξαναναφερει, είναι πως δεν είναι τόσο σημαντικό ο διπλοί λογαριασμοί. Εάν όμως είναι παραβατικοι, τότε υπάρχει διαδικασία καταγγελίας τους.

Δεν κατηγορούμε κανέναν, απλά λέμε την άποψή μας για το αν κάποιος είναι δεύτερος λογαριασμός σύμφωνα την εμπειρία που είχε ο καθένας όταν τους αντιμετώπισε. Άλλωστε τους συγκρίνουμε με τη λίστα CGA, τώρα αν αυτή η λίστα δεν είναι ακριβης είναι άλλο θέμα συζήτησης. Τέλος δεν είδα κάποιον να διαμαρτύρεται επειδή των αναφέραμε εκτός από τον Γιάννη που παραδέχτηκε όμως ότι έχει 5 λογαριασμούς.

Η ελληνική κοινότητα δεν χρειάζεται να τάσσεται καθολικά με μια άποψη. Στις δημοκρατίες υπερισχύει η άποψη των περισσότερων οπότε το ίδιο ισχύει και εδώ. Οπότε αν αυτό είναι το ζήτημα μπορούμε να φτιάξουμε ένα post υπερ ή κατά των διπλών λογαριασμών. 

Τέλος σύμφωνα με τους κανονισμούς του site οι διπλοί λογαριασμοί είναι παραβατικοί απλά επειδή υπάρχουν, διότι αναφέρεται ξεκάθαρα ότι απαγορεύονται.

#37 Aris1970

Aris1970

Major

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,424 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 02 December 2016 - 02:10 PM

. Άλλωστε τους συγκρίνουμε με τη λίστα CGA, τώρα αν αυτή η λίστα δεν είναι ακριβης είναι άλλο θέμα συζήτησης. 

Δηλαδή ?

Εάν ισχύει αυτό που υπονοείς ( ή εκτός εάν το έγραψες τελείως υποθετικά) , τότε είναι ένα σοβαρό θέματα συζήτησης !!! 

γιατί η λίστα CGA είναι το χρησιμότερο εργαλείο των τουρνουά μας.

#38 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 224 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 02 December 2016 - 02:28 PM

Άρα καταλαβαίνεις πως αυτό που σου λέω, είναι μια σωστά γραμμένη αναφορά στους moderators, οι οποίοι υποχρεούνται να ακολουθήσουν τους κανονισμούς.

Όσον αφορά τη λίστα CGA είναι μια από τις πιο σοβαρές δουλειές που έχουν γίνει και προσφέρει αξιοπιστία.

#39 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 164 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 02 December 2016 - 02:47 PM

Προς don mitsos,

Οι μη επιβεβαιωμένοι ελληνική λογαριασμοί εκτιμώ ότι είναι πάνω από 200 για ranking>700. Ανεξαρτήτως της προσπάθειας που κάνει και τον χρόνο που αφιερώνει για να διατυπώνει τις καταγγελίες , ο τρόπος συλλογής των αποτελεσμάτων δεν οδηγεί σε κανένα συμπέρασμα καθώς είναι απίστευτα αργός.

Π.χ. Δεν γίνεται να διαγράψουμε σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα άτομα γνωρίζοντας ότι υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι λογαριασμοί που πράττουν το ίδιο "αδίκημα"

Υ.Γ Υπό την δικιά μου οπτική γωνία δεν είναι αδίκημα αλλά αν ήμουν με το μέρος σου αυτή θα ήταν η παρατήρησή μου.

Winston S. Churchill — 'Democracy is the worst form of governmentexcept for all the others.'

#40 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 02 December 2016 - 05:37 PM

Δηλαδή ?

Εάν ισχύει αυτό που υπονοείς ( ή εκτός εάν το έγραψες τελείως υποθετικά) , τότε είναι ένα σοβαρό θέματα συζήτησης !!! 

γιατί η λίστα CGA είναι το χρησιμότερο εργαλείο των τουρνουά μας.

Υποθετικά το έγραψα, πιστεύω ότι η λίστα είναι ακριβής για αυτό και τη χρησιμοποιώ

Άρα καταλαβαίνεις πως αυτό που σου λέω, είναι μια σωστά γραμμένη αναφορά στους moderators, οι οποίοι υποχρεούνται να ακολουθήσουν τους κανονισμούς.

Όσον αφορά τη λίστα CGA είναι μια από τις πιο σοβαρές δουλειές που έχουν γίνει και προσφέρει αξιοπιστία.

Κάποια στιγμή πρέπει να γίνει αλλά διαφωνώ στο χρόνο. Εσύ υποθέτω επιδιώκεις να γίνει τώρα, εγώ προτείνω να γίνει όταν θα είμαστε έτοιμοι να προτείνουμε λογαριασμούς προς διαγραφή. Αν θέλεις πάντως να τους γράψεις για τις απόψεις τους πάνω στο θέμα νομίζω αυτό είναι κάτι θετικό.

Προς don mitsos,

Οι μη επιβεβαιωμένοι ελληνική λογαριασμοί εκτιμώ ότι είναι πάνω από 200 για ranking>700. Ανεξαρτήτως της προσπάθειας που κάνει και τον χρόνο που αφιερώνει για να διατυπώνει τις καταγγελίες , ο τρόπος συλλογής των αποτελεσμάτων δεν οδηγεί σε κανένα συμπέρασμα καθώς είναι απίστευτα αργός.

Π.χ. Δεν γίνεται να διαγράψουμε σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα άτομα γνωρίζοντας ότι υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι λογαριασμοί που πράττουν το ίδιο "αδίκημα"

Υ.Γ Υπό την δικιά μου οπτική γωνία δεν είναι αδίκημα αλλά αν ήμουν με το μέρος σου αυτή θα ήταν η παρατήρησή μου.

Λέγοντας μη επιβεβαιωμένοι λογαριασμοί θεωρώ ότι εννοείς διπλοί λογαριασμοί. Σε κάθε περίπτωση νομίζω είσαι υπερβολικός. Η διαδικασία είναι όντως αργή γιατί πρέπει να είμαστε σίγουροι (στο μέτρο του δυνατού) ότι ζητάμε την αποπομπή ενός δεύτερου λογαριασμού. Παρόλα αυτά αν και όταν αρχίσουν οι πρώτες διαγραφές πιστεύω ότι αυτή η πρακτική των δεύτερων λογαριασμών θα σταματήσει σταδιακά. Τέλος σεβαστό να μην θεωρείς την ύπαρξη διπλών λογαριασμών κάτι κακό (αντίθετα με του κανονισμούς του site), εγώ πάντως έχω την αντίθετη από εσένα άποψη.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users