Jump to content

Photo

Φτάνει πια με τους 2ους λογαριασμούς

• Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 15 November 2016 - 10:20 AM

Λοιπόν, φτάνει πια αυτή η αηδία με τους δεύτερους, τρίτουε, τέταρτους κλπ λογαριασμούς. 

Προτείνω κάθε φορά που αντιμετωπίζουμε Έλληνα παίκτη που δεν είναι γραμμένος στο μητρώο των Ελλήνων παικτών που έχει δημιουργηθεί, να αναφερόμαστε στους admins για μόνιμο ban. Με αυτόν τον τρόπο θα ελαχιστοποιήσουμε τους λογαριασμούς κλώνους και θα αποτρέψουμε τη δημιουργία άλλων. Σε περίπτωση που ο αντίπαλος μας πει ποιος είναι τότε μπορούμε να μην προβούμε σε καταγγελία ενημερώνοντάς τον παράλληλα για την απαγόρευση χρήσης πολλαπλών λογαριασμών (τουλάχιστο στην ελληνική κοινότητα).

Το ίδιο θα προτείνω να πράξουν και οι υπόλοιπες χώρες  έτσι ώστε να λήξει αυτή η μάστιγα των πολλαπλών λογαριασμών που καταστρέφουν το παιχνίδι.

• kostas2506, astros, ICanMakeULOSE and 2 others like this

#2 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,220 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 15 November 2016 - 11:40 AM

@don mitsos

Αυτο που προτεινεις ειναι εντελως ανεφικτο για πολλους λογους κυριως ομως για 2:

1. Πολλοι ελληνες παικτες δεν συμπεριλαμβανονται στην επιβεβαιωμενη λιστα ουτε μπορεις να τους υποχρεωσεις να το κανουν.

Εγω ηδη εχω γνωρισει αρκετους που παιζουν (ειδικα μεσω facebook) και καν δεν ξερουν τι εστι forum

2. Kαι να ζητηθει απο τους moderator / admin ειναι βεβαιο οτι δεν θα υλοποιηθει καθοτι δεν απαγορευται απο τους κανονες του site

H καλυτερη αντιδραση κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι αυτο που ηδη εχω εφαρμοσει για μενα εδω και πολλους μηνες

Ζητηστε reset του κυριου λογαριασμου. Παιζετε rank μονο με alliases και κρατηστε τον γνωστο λογαριασμο σας για τα τουρνουα και μονο. Αδιαφορειστε εντελως για την καταταξη στα leaderboards του site μιας και ουτως η αλλως ειναι αναξιοπιστα με τοσσους alliases.

Δωστε βαρυτητα να ανεβετε θεση στα εναλακτικα leaderboards που εχουν δημιουργηθει απο εθελοντες (tournament points , kleier list)

MONO μεσω της μαζικης απαξιωσης των υπαρχοντων αναξιοπιστων leaderboards υπαρχει μια πιθανοτητα να γινει κατι απο το site , ομως  χρειαζεται να μην ειναι μονο απο παικτες της χωρας μας αλλα και απο τις υπολοιπες. Καποιος ομως πρεπει να κανει την αρχη και αυτο μπορει να γινει απο αυτους που εχουν αποδειξει οτι οι ελληνες ειμαστε πρωτοποροι σε πολλα πραγματα.

Αυτη ειναι η ταπεινη μου απαντηση στην προταση σου και εγω πρωτος απο ολους την εφαρμοζω γιατι την πιστευω.

• don mitsos and kostas2506 like this

#3 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 15 November 2016 - 12:32 PM

@Karaiskakis

1. Έχεις δίκιο στο ότι είναι πιθανό να μην περιλαμβάνονται μερικοί (όχι πολλοι) Έλληνες παίκτες στην λίστα. Για αυτό τον λόγο και αναφέρω ότι μπορούμε να τους ρωτήσουμε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Απο εμπειρία σου λέω ότι οι περισσότεροι κλώνοι είτε δεν απαντούν καν, είτε είναι εξαιρετικά ερειστικοί. Αν ζητάς από κάποιον να συστηθεί και δεν σου απαντάει καν ή είναι ειρωνικός ε τότε είτε είναι τρελός ή δεν θέλει να απαντήσει για ευνόητους λόγους. Και σε τελική ανάλυση το κύριο πρόβλημα υπάρχει στα μεγάλα λέβελ από 700 και πάνω. Δεν νομίζω αυτοί που παίζουν από το fb να μπορούν να φτάσουν τόσο ψηλά μιας και δεν πολυπαίζουν.

2. Αν σαν Ελληνική κοινότητα stratego πούμε στο MT να ενημερώσουν τους admins για ban ενός λογαριασμού πιστεύεις ότι δεν θα γίνει? 

3. Προφανώς πρέπει να γίνει και από τις άλλες χώρες, αλλά ας κάνουμε εμείς την αρχή όπως πολύ σωστά είπες.

• ICanMakeULOSE likes this

#4 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 164 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 15 November 2016 - 12:53 PM

Καταρχήν χάρηκα για την προσωπική γνωριμία και με τους 2 από κοντά.

Πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα θα ήθελα να σας πω την γνώμη μουη οποία έχει βάση. Καθώς είμαι σκακιστής και παράλληλα ασχολούμαι με το παιχνίδι online, γνωρίζω πως οι διαχειριστές των site σκακιού  δίνουν την δυνατότητα σε κάθε παίκτη να μπορεί να έχει πρόσβαση σε αποτελέσματα όλων των λογαριασμών. Φαντάζομαι το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να εφαρμοστεί(παρόμοιος κώδικας, λιγότερα δεδομένα σε σχέση με το σκάκι)  και στο stratego. Δεν με απασχολούν τόσο οι πολλαπλοί λογαριασμοί όσο το ποιους αντιπάλους αντιμετώπισαν οι συγκεκριμένοι λογαριασμοί...

Εξάλλου παρατήρησα ότι το live stratego είναι πολύ πιο δύσκολο από το online και εκεί φαίνεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ o καλύτερος παίκτης.

• KARAISKAKIS likes this

Winston S. Churchill — 'Democracy is the worst form of governmentexcept for all the others.'

#5 Aris1970

Aris1970

Major

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,424 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 15 November 2016 - 01:02 PM

Το θέμα των πολλαπλών λογαριασμών , έχει συζητηθεί αρκετές φορές στο παρελθόν και στο ελληνικό και στο ξένο φόρουμ (υπάρχουν αρκετά topic) . Είναι άλυτο “πρόβλημα “εδώ στο online stratego .

Η αναξιοπιστία των leaderboards είναι δεδομένη (για πολλούς λόγους και έχουν αναλυθεί αρκετές φορές στο παρελθόν), έτσι το μόνο που μας μένει είναι να έχουμε αξιόπιστα τουρνουά (τουλάχιστον) και νομίζω ότι το έχουμε πετύχει με την λίστα 

CONFIRMED GREEK ACCOUNTS (CGA)

Είτε έχει κάποιος 10 λογαριασμούς είτε 1 , στο Ελληνικό πρωτάθλημα online stratego ΕΠΟS2017 που θα ξεκινήσει τους επόμενους  μήνες , με έναν λογαριασμό θα συμμετέχει !!!

#6 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 15 November 2016 - 01:20 PM

Φίλε και εγώ χάρηκα που γνώρισα από κοντά άτομα που μέχρι πρότεινος ήξερα μόνο σαν ψευδώνυμα στο πρόσφατο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Στο θέμα μας, η όπτική σου για κατασκοπεία σε setups που κάνουν μερικοί με βρίσκει σύμφωνο και θεωρητικά θα μπορούσε να εφαρμοστεί αυτό που λες (αν και το βλέπω δύσκολο). Εγώ πάντως δεν προκειται να μπω στη διαδικασία να ελέγχω με ποιους έχει παίξει ο αντίπαλος για να δω αν είναι κλώνος, δεν μου χρειάζεται κιόλας αφού τους καταλαβαίνω ούτως ή άλλος. Αυτό που με ενοχλει είναι ότι με του κλώνους μπορούν να παίζουν αλλοπρόσαλα και μόλις στραβώσει κάτι αποσυνδέονται. Εγώ παίζω για διασκέδαση και για χαλάρωση αλλά δεν γίνεται να μου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά επειδή μερικοί δεν έχουν να κάνουν κάτι άλλο στη ζωή τους.

Για αυτό και έφτιαξα αυτό το τόπικ μιας και δεν νομίζω να έχει συζητηθεί η συλλογική αντίδραση ενάντια στους πολλαπλούς λογαρισαμούς.

@Aris1970

Άρη πες την άποψή σου σε παρακαλώ, η καλή δουλειά που γίνεται στα τουρνουά δεν αναιρεί το γεγονός ότι οι πολλαπλοί λογαριασμοί πρέπει να εκλείψουν. Άλλωστε παίζουμε πιο πολλά ranked παιχνίδια από παιχνίδια σε τουρνουά.

#7 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 164 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 15 November 2016 - 01:58 PM

Δεν με απασχολεί καθόλου η κατασκοπεία σε setups.Η αντιμετώπισή μου πάνω στα setups εξάλλου δεν με απασχολεί τόσο καθώς προσωπικά πιστεύω ότι το αποτέλεσμα καθορίζεται κυρίως από την συνέχεια του αγώνα. 

Προφανώς και δεν ζητάω να δω τους αγώνες , κάτι που χρειάζεται πολύ χώρο διαθέσιμο από τους administrators, αλλά μόνο τα αποτελέσματά τους(άντε να πιάνει 20 bytes το κάθε αποτέλεσμα μαζί με την καταχώρηση των παικτών) Χονδρικά υπολογίζω 100 παιχνίδια κατά μέσο όρο να παίζονται στο site,* 1 ώρα μέσο όρο παιχνιδιού* 24ώρες * 20 bytes=48kb την ημέρα, κάτι αστείο για τα δεδομένα του διαδικτύου.  

Εννοείται ότι έχω αντιμετωπίσει και εγώ παίκτες που αποσυνδέονται και συμφωνώ μαζί σου.

Δεν συμφωνώ μαζί σου, πάντως στην συλλογική αντιμετώπιση πάνω στους πολλαπλούς λογαριασμούς καθώς είναι ανέφικτο να ξέρεις με σιγουριά ποιος κάνει κάτι στο διαδίκτυο και έτσι όποια ενέργεια παρθεί θα ευνοήσει αυτούς που ξέρουν τους τρόπους να την εκμεταλευτούν.

Winston S. Churchill — 'Democracy is the worst form of governmentexcept for all the others.'

#8 Aris1970

Aris1970

Major

• Members
  • 1,424 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 15 November 2016 - 02:53 PM

Φίλε και εγώ χάρηκα που γνώρισα από κοντά άτομα που μέχρι πρότεινος ήξερα μόνο σαν ψευδώνυμα στο πρόσφατο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Στο θέμα μας, η όπτική σου για κατασκοπεία σε setups που κάνουν μερικοί με βρίσκει σύμφωνο και θεωρητικά θα μπορούσε να εφαρμοστεί αυτό που λες (αν και το βλέπω δύσκολο). Εγώ πάντως δεν προκειται να μπω στη διαδικασία να ελέγχω με ποιους έχει παίξει ο αντίπαλος για να δω αν είναι κλώνος, δεν μου χρειάζεται κιόλας αφού τους καταλαβαίνω ούτως ή άλλος. Αυτό που με ενοχλει είναι ότι με του κλώνους μπορούν να παίζουν αλλοπρόσαλα και μόλις στραβώσει κάτι αποσυνδέονται.

Εννοείται ότι έχω αντιμετωπίσει και εγώ παίκτες που αποσυνδέονται και συμφωνώ μαζί σου.

Και σε μένα μου συμβαίνει αυτό συχνά ( σχεδόν πάντα παίζω με διαφορετικά setup

και  σε μένα μου “την σπάνε “, σε μικρό βαθμό βέβαια  , μιάς και η βαθμολογία εδώ στο site είναι  αναξιόπιστη (100%).  Αυτοί οι λογαριασμοί,  συνήθως , χαβαλέ κάνουν  τα παιδιά , δεν κατασκοπεύουν setups  .

Εδώ και 3 χρόνια έχουν ειπωθεί από αρκετούς έλληνες και ξένους παίκτες ,επανειλημμένα έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας σχετικά με το ιστορικό των παιχνιδιών , αλλά πέρα βρέχει .

Αδιαφορήστε εντελώς για την κατάταξη στα leaderboards του site (όπως ανέφερε παραπάνω ο Γρηγόρης )και δώστε βαρύτητα να ανέβετε θέση στα εναλλακτικά leaderboards που έχουν δημιουργηθεί από εθελοντές (tournament points , kleier list).

.................................... έτσι το μόνο που μας μένει είναι να έχουμε αξιόπιστα τουρνουά (τουλάχιστον) και νομίζω ότι το έχουμε πετύχει με την λίστα 

CONFIRMED GREEK ACCOUNTS (CGA)

:) :)  :)

#9 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 16 November 2016 - 10:15 AM

@Bizevr

Με τη συλλογικότητα θα καταφέρουμε να μας ακούσουν το ΜΤ και οι admins. Το θέμα είναι να είμαστε σίγουροι 100% ότι ο άλλος είναι δεύτερος λογαριασμός. Πιο πάνω ανέφερα κάποιους τρόπους. Επιπρόσθετα θα μπορούσαμε να αναφέρουμε τέτοιες περιπτώσεις σε κάποιο τοπικ που θα δημιουργηθεί και να συζητάμε τι μέτρα θα πάρουμε. Θέληση να υπάρχει και πιστεύω όλα γίνονται.

@Aris1970

Δεν συμφωνώ με την πρόταση να αφήσουμε τα πράγματα ως έχουν και να ασχοληθούμε μόνο με τα τουρνουά. Γιατί να μην μπορώ να παίζω σε ανταγωνιστικό επίπεδο σε ranked παιχνίδια. Δεν θέλω να αφήσω 5-10 τύπους (γιατί δεν νομίζω ότι είναι πιο πολλοί) να μου χαλάνε τη διάθεση

#10 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 224 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 16 November 2016 - 02:58 PM

Οι διπλοί λογαριασμοί δεν είναι στη θέληση του stratego.com για να απαγορευτούν.
Ως κοινότητα η καλύτερη λύση είναι η χρήση των κύριων λογαριασμών όπως αναφέρθηκε, για τα online tournaments. Για τα ranked games που κάποιος δημιουργεί προβλήματα, ο παθών το μόνο που μπορεί να κάνει, είναι να καταγγείλει τη συμπεριφορά στους moderators για να τιμωρηθεί.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

#11 Aris1970

Aris1970

Major

• Members
  • 1,424 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 16 November 2016 - 03:20 PM

@Aris1970

Δεν συμφωνώ με την πρόταση να αφήσουμε τα πράγματα ως έχουν και να ασχοληθούμε μόνο με τα τουρνουά. Γιατί να μην μπορώ να παίζω σε ανταγωνιστικό επίπεδο σε ranked παιχνίδια. Δεν θέλω να αφήσω 5-10 τύπους (γιατί δεν νομίζω ότι είναι πιο πολλοί) να μου χαλάνε τη διάθεση

Δημήτρη ,

Μακάρι να λυνόταν αυτό το πρόβλημα ,αλλά…….. ;)

οι πολλαπλοί λογαριασμοί εδώ στο site επιτρέπονται , ίσως είναι πολιτική της εταιρίας (του site) . Ήταν το καθημερινό  θέμα συζήτησης τα προηγούμενα χρόνια , μια λύση σίγουρα είναι το ιστορικό παιχνιδιών …. το έχουν ζητήσει πολλές φορές στο παρελθόν   ΑΛΛΑ , ΟΛΑ ΑΥΤΑ  ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ .

Βλέπετε ότι και οι ξένοι πλέον δεν αναφέρουν σχεδόν καθόλου αυτό το “πρόβλημα” , νομίζω ότι δεν ασχολείται κανείς  ..... 

οι πολλαπλοί λογαριασμοί θεωρούνται ΔΕΔΟΜΕΝΟ .

#12 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 17 November 2016 - 11:50 AM

Δημήτρη ,

Μακάρι να λυνόταν αυτό το πρόβλημα ,αλλά…….. ;)

οι πολλαπλοί λογαριασμοί εδώ στο site επιτρέπονται , ίσως είναι πολιτική της εταιρίας (του site) . Ήταν το καθημερινό  θέμα συζήτησης τα προηγούμενα χρόνια , μια λύση σίγουρα είναι το ιστορικό παιχνιδιών …. το έχουν ζητήσει πολλές φορές στο παρελθόν   ΑΛΛΑ , ΟΛΑ ΑΥΤΑ  ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ .

Βλέπετε ότι και οι ξένοι πλέον δεν αναφέρουν σχεδόν καθόλου αυτό το “πρόβλημα” , νομίζω ότι δεν ασχολείται κανείς  ..... 

οι πολλαπλοί λογαριασμοί θεωρούνται ΔΕΔΟΜΕΝΟ .

Η προβληματική πολιτική του site είναι γνωστή. Παρόλα αυτά έχουν αποδεχτεί ότι κάποιοι λογαριασμοί πρέπει να τιμωρούνται (απρεπή συμπεριφορά, άρνηση ισοπαλίας κτλ). Επίσης πιστεύω ότι το MT δεν τους παρέχει στοιχεία για τους υπο τιμωρία λογαριασμούς. Οι admins απλά τους εμπιστεύονται και κάνουν ότι τους προτείνουν. Θα μπορούσαμε λοιπόν και εμείς να πάμε στο MT και να πούμε ότι θέλουμε την ακύρωση του don mitsos πχ γιατί πλεόν δεν ανεχόμαστε ως ελληνική κοινότητα stratego τους διπλούς λογαριασμούς.

Πάντοτε ήμασταν πρωτοπόροι, ας κάνουμε εμείς την αρχή.

Ο σκοπός λοιπόν είναι να βρούμε τους διπλούς λογαριασμούς να σιγουρευτούμε ότι είναι δεύτεροι λογαριασμοί και μετά να προχωρήσουμε στις προαναφερθείσες διαδικασίες.

Εγώ σκοπεύω να γράφω σε αυτό το τόπικ όποιoνδήποτε υποψιάζομαι ότι είναι δεύτερος λογαριασμός. Σας προσκαλώ να κάνετε το ίδιο. Αν οι αναφορές για κάποιο λογαριασμό είναι πάνω απο 3 να αποφασίζουμε τι θα κάνουμε και σε περίπτωση αρνητικής απόφασης να παραπέμπουμε τον λογαριασμό στο ΜΤ για ban. Δεν ξέρω αν θα τους βρούμε όλους αλλά τουλάχιστον θα κάνουμε μια αρχή

• Aris1970 likes this

#13 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 22 November 2016 - 11:15 AM

Μετά από 4 μέρες ησυχίας εμφανίστηκε διπλός λογαριασμός.

OREDOYZ, με κλασικά συμπτώματα διπλού λογαριασμού, 'Ελληνας, δεν μίλησε στο chat, είχε πολύ καλό ratio, λίγα παιχνίδια, lotto επιθέσεις με τον στρατηγό.

MAXES, ίδια συμπεριφορά, μόλις έχασε τον στρατηγό αποσυνδέθηκε

Edited by don mitsos, 22 November 2016 - 12:56 PM.

• Aris1970 likes this

#14 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 164 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 23 November 2016 - 12:10 AM

Μπορούν να ενημερώνουν και άλλοι παίκτες αν συμβεί κάτι αντίστοιχο; :D

Edited by Bizevr, 23 November 2016 - 12:11 AM.

• don mitsos and Aris1970 like this

#15 danis_p_gr

danis_p_gr

Miner

• Moderators
  • 198 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Scout

Posted 23 November 2016 - 02:22 AM

Συνέβη σε εμένα το ίδιο ακριβώς με τους ίδιους ακριβώς, όπως τα περιγράφει ο don mitsos
  • don mitsos and Aris1970 like this

Member of the Moderating Team

#16 astros

astros

Major

• Members
  • 1,224 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Scout

Posted 26 November 2016 - 10:26 PM

After 4 days of quiet appeared double bill.

OREDOYZ, with classic symptoms of double billing, 'Greek, did not speak to chat, he has a very good ratio, a few games, lotto attacks with General.

MAXES, same behavior, just lost quarterback disconnected

I saw similar play from the following over the last week:

oredoyz
giorrba
agek
Maxes
terminator_

• don mitsos and sevenseas like this
3 - 0

#17 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 27 November 2016 - 11:23 AM

Για να συνοψίσουμε

oredoyz             3 καταγγελίες

maxes                3 καταγγελίες

giorrba              1 καταγγελία
agek                  1 καταγγελία

terminator_       1 καταγγελία

Νομίζω για τους 2 πρώτους πρέπει να συζητήσουμε για την αποπομπή τους. 

Edited by don mitsos, 27 November 2016 - 11:23 AM.

#18 don mitsos

don mitsos

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 275 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 30 November 2016 - 09:50 AM

Άλλη μια περίπτωση

4EVERPANATHA

Ο συγκεκριμένος έπαιξε φυσιολογικά. Παρόλα αυτά επειδή δεν είναι στη λίστα επιβεβαιωμένων λογαριασμών τον αναφέρω.

JOHN VANDOROS

Νομίζω οι περισσότεροι γνωρίζουμε ποιος είναι. Με εμένα έπαιξε φυσιολογικά. Πάντως είναι δεύτερος λογαριασμός και κατά τη γνώμη μου πρέπει να κλέισει.

#19 Henry domerkant

Henry domerkant

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 318 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Miner

Posted 30 November 2016 - 12:59 PM

Δεν θεωρώ κακό να έχει κάποιος δεύτερο λογαριασμό αν αναφέρει ποιος είναι ( εδώ έχει ο hielco , o nortrom)
Επίσης μπορεί κάποιος να μην είναι στο forum
Τον πρωτο που αναφερεις τον έχω τύχει πολλές φορές και δεν δείχνει ύποπτος
  • Aris1970 likes this

#20 Bizevr

Bizevr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 164 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 30 November 2016 - 01:44 PM

Σε κάθε περίπτωση θα ήταν καλό να υπάρχουν αποδεικτιικά στοιχεία που να αποδεικνύουν τα λεγόμενα των προηγούμενων ατόμων .(χωρίς να θέλω να παρεξηγηθεί κανείς).

• Aris1970 likes this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users