Jump to content

Photo

Νέοι Έλληνες ΤΜs

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 roeczak

roeczak

Major

• Tournament Manager
  • 1,069 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 21 June 2019 - 12:03 PM

Καλημέρα σε όλους. 

Μόλις άρχισαν τη διαδικασία οι moderators ώστε τόσο εγώ, όσο και οι FGP_ και Perigord που επίσης παραιτήθηκαν να μην είμαστε πια Greek TMs. 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη θέση του Έλληνα torunament manager παρακαλώ να το δηλώσει σε αυτό εδώ το topic. Παρακαλώ μια τέτοια δήλωση να γίνει με προοπτική τουλάχιστον ενός χρόνου για να διεξαχθούν ομαλά οι Ελληνικές διοργανώσεις . 

Ευχαριστώ. 

• FGP_ and IOLAUS1926 like this
Roeczak <----- Stratego YT channel
Highest Rating : 966 (Platinum Marshal)

#2 Henry domerkant

Henry domerkant

Captain

• Greek Tournament Manager
  • 777 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 21 June 2019 - 12:38 PM

Ενδιαφέρομαι ,έχοντας ως στόχο την αύξηση των ατόμων στα ελληνικά τουρνουά
  • dalee, mirmidonas.gr, FGP_ and 4 others like this

#3 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Scout

• 107 posts
  • Coat of arms
  • Gold Marshal

Posted 21 June 2019 - 01:00 PM

Μετα απο τη τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με τον Πασχαλη δηλωνω την επιθυμια να γινουμε gtms εγω κ ο Πασχαλης απο την ομαδα των Σερρων. Εχουμε αποδειξει στ παρελθον οτι μπορουμε να τρεξουμε πολλα τουρνουα με επιτυχια και σκοπευουμε να συνεχισουμε να το κανουμε.

Edited by IOLAUS1926, 21 June 2019 - 01:20 PM.

• dalee, mirmidonas.gr, roeczak and 3 others like this
member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#4 PHAETHOΝ

PHAETHOΝ

Bomb

• 61 posts
  • Coat of arms
  • Silver Marshal

Posted 21 June 2019 - 01:41 PM

Δηλώνω ενδιαφέρον για ανάληψη καθηκόντων Greek Tournament Manager ως αντικαταστάτης του FGP_ για λογαριασμό της Patras Stratego Team.

• dalee, mirmidonas.gr, Great Manos and 6 others like this

#5 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,493 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 21 June 2019 - 04:13 PM

Μεχρι στιγμης 4 υποψηφιοι για 3  θεσεις!

Το οποιο σημαινει .........ότι βαίνομεν προς εκλογάς...  !!!!!!

Λοιπον παρακαλειτε η απελθουσα κυβερνηση των GTM να ορισει ακριβη ημερομηνια προκειμενου να στηθουν οι καλπες.

Προτεινω καθε υποψηφιος να προβει σε προεκλογικο λογο και να επακολουθησει debate με ερωτησεις απο τους ψηφοφορους.

Παρακαλουμε δε κατα τη διαρκεια της προεκλογικης καμπανιας  να κρατησετε επιπεδο χωρις να βγαζετε τα απλυτα των ανταγωνιστων σας στη φορα.

Εμ πως ..... μονο οι πολιτικοι θα εχουν εκλογες ! Και εμεις δικαιουμαστε  :P

• Aris1970, dalee, mirmidonas.gr and 2 others like this

#6 roeczak

roeczak

Major

• Tournament Manager
  • 1,069 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 27 June 2019 - 10:06 PM

Όποιος άλλος ενδιαφέρεται μπορεί να το δηλώσει μέχρι και την Κυριακή 30/6. 

#7 velos

velos

New Recruit

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Spy

Posted 28 June 2019 - 09:34 AM

Γεια σας μαγκες!

Εγω και ο συνδυασμος μου ΕΛΛΗΝΙΚΗ STRATEGO ΛΥΣΗ κατεβαινουμε στις εκλογες .

Απο παιδι παιζω αυτο το παιχνιδι που με βοηθησε πολυ σε θεματα στρατηγικης και θελω να βοηθησω στην αναπτυξη στον ελληνικο χωρο .

Υποσχομαι αμα γινω κυβερνηση απο τις πρωτες μου κινησεις να αντικαταστησω σε ολα τα καφενεια το ταβλι με stratego. ΕΠΟS και EKOS καθε χρονο με 200 + συμμετοχες Επισης απο τις πρωτες μου κινησεις ειναι να επαναφερω τον firmas στο ελληνικο φορουμ για να ξαναδωσει το χιουμορ που τοσο μας λειπει.

Απο εμας θα ακουσετε αληθειες που ολοι οι αλλοι εσκεμμενα σας κρυβουν ολα αυτα τα χρονια που παρακολουθω το ελληνικο φορουμ.

Ποιοι και γιατι εκει στις Σερρες κρυβουν την αληθεια οτι το stratego ξεκινησε απο την αρχαια Ελλαδα οπως μαρτυρουν τα ευρηματα στην αμφιπολη. Γιατι ο pasxalistz αλλαξε το ονομα του σε mirmidonas.gr και γιατι κρυβει την αληθεια.

Ποια τα φιλοδοξα σχεδια του πατρινου αριστερου μοναρχη και ποια η γεωπολιτικη του στρατηγικη να κυριαρχησει στο χωρο. Τι κρυβεται πισω απο την πολυκροτη μεταγραφη του Henry dormekant.

H επιστροφη του βασιλια της Σκυδρας. Τυχαιο γεγονος η προγραμματισμενο σχεδιο?

Που κρυβεται ο ΟVERLORD μετα τις αποκαλυψεις. Γιατι σιωπα? Ποτε και πως ετοιμαζεται για την μεγαλη επιστροφη.

Αυτα και αλλα πολλα μπορειτε να διαβασετε στα βιβλια μας που τα προσφερουμε ΔΩΡΕΑΝ με αγορα της διασημης μοναστηριακης οδοντοκρεμας απο βοτανα του Αγιου Ορους. Επιστημονικα αποδεδειγμενης στην καταπολεμηση της βωμολοχιας οταν παιζεται stratego.

Δυο σωληναρια οδοντοκρεμας μαζι με τα βιβλια

1. STRATEGO και αρχαια Ελλαδα

2. Ο αριστερος μοναρχης και ο βασιλιας της Σκυδρας .

3. Stratego captains H ανοδος , η αυτοκρατορια και η πτωση

στην προνομιακη τιμη των 24 ευρω σε οσους μας στηριξουν με την ψηφο τους.

Με αγορά δύο επιπλέον οδοντόκρεμες στα 34 ευρω δώρο και το αριστούργημα:

Karaiskakis η Karaitavlis? Τα απομνημονευματα του.

qKgRHIt.png

Ψηφο στοv Velos και την ΕΛΛΗΝΙΚΗ STRATEGO ΛΥΣΗ για να παμε το ελληνικο stratego ψηλα ολοι μαζι!

• KARAISKAKIS, Aris1970, IOLAUS1926 and 5 others like this

#8 vspy13

vspy13

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 28 June 2019 - 11:51 AM

Ωραία χιουμοριστική προσέγγιση της κατάστασης που υπάρχει στο Stratego.
Όμως Όταν υπάρχει "πτώση" μιας αυτοκρατορίας σημαίνει Ότι δεν υφίσταται.Οι Captains Όμως συνεχίζουν και θα συνεχίσουν όσο υπάρχει Stratego και μέχρι να βρεθεί κάτι με τις αντίστοιχες διακρίσεις που θα μας ξεπεράσουν.
Μέχρι τότε....βλέπουμε!!

#9 mirmidonas.gr

mirmidonas.gr

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Scout

Posted 28 June 2019 - 02:17 PM

Δεν γνωρίζω ποιός κρύβεται πίσω απο το όνομα velos. Το σίγουρο είναι πως χρειαζόμαστε το Χιούμορ σου φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα. Δεν γνωρίζω αν βάζεις υποψηφιότητα για GTM. Αν όχι θα αποσύρω την δική μου αφήνοντας 3 νέα και με όρεξη παιδιά να συνεχίσουν το έργο των προηγούμενων.Καλή επιτυχία
  • hellinon likes this
member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#10 Périgord

Périgord

Bomb

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts
  • Coat of arms
  • Gold Miner

Posted 28 June 2019 - 07:13 PM

η οδοντοπαστα ειναι σε σπρει ? υπηρχε στρατεγκο στην αρχαια Ελλαδα?

Espresso is to Italy, what champagne is to France.
Charles Maurice de Talleyrand-Périgord

#11 velos

velos

New Recruit

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Spy

Posted 29 June 2019 - 05:51 AM

Ωραία χιουμοριστική προσέγγιση της κατάστασης που υπάρχει στο Stratego.
Όμως Όταν υπάρχει "πτώση" μιας αυτοκρατορίας σημαίνει Ότι δεν υφίσταται.Οι Captains Όμως συνεχίζουν και θα συνεχίσουν όσο υπάρχει Stratego και μέχρι να βρεθεί κάτι με τις αντίστοιχες διακρίσεις που θα μας ξεπεράσουν.
Μέχρι τότε....βλέπουμε!!

Φίλε vspy το γνωρίζω και ηδη ειναι έτοιμο για κυκλοφορία το επόμενο μου βιβλίο

9IkFgYp.jpg

Δεν γνωρίζω ποιός κρύβεται πίσω απο το όνομα velos. Το σίγουρο είναι πως χρειαζόμαστε το Χιούμορ σου φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα. Δεν γνωρίζω αν βάζεις υποψηφιότητα για GTM. Αν όχι θα αποσύρω την δική μου αφήνοντας 3 νέα και με όρεξη παιδιά να συνεχίσουν το έργο των προηγούμενων.Καλή επιτυχία

Φίλε mirmidonas.gr

Ο καθένας μας κρύβει μεσα του έναν velos. Και ναι ειναι αλήθεια οτι το χιούμορ (η ακόμα και την καλοπροαιρετη σάτιρα ) του καθε velos η του κάθε firmas το έχουμε ανάγκη ολοι για να μπορέσουμε να γινουμε μια παρέα που ολοενα και θα μεγαλώνει και θα μεγαλουργεί.

Επίσης έχεις δικιο , αποσύρω και εγώ την υποψηφιότητα μου προκειμένου  να αφήσουμε τα 3 νέα παιδια να συνεχίσουν, και να το ξεπεράσουν , το έργο των προηγούμενων  με τις ευχές όλων.

η οδοντοπαστα ειναι σε σπρει ? υπηρχε στρατεγκο στην αρχαια Ελλαδα?

Φιλτατε Perigord

Σε σπρέι οχι ακομα αλλα κυκλοφορεί σε έμπλαστρα  αν σε ενδιαφερει 

Για την άλλη  ερώτηση καλύτερα  ρώτα το φίλο σου το Σερραιο.  Ξέρει και δεν μιλάει γιατί τα εχει τσακώσει  απο τους Αμερικάνους.

Γεια σας μάγκες και καλή συνέχεια. Εγώ έχω αλλες δουλειές τώρα στις 7 του Ιούλη

Να περνάτε καλά.

velos

• mirmidonas.gr likes this

#12 vspy13

vspy13

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 29 June 2019 - 06:55 AM

Καλημέρα.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις - Προτάσεις για το Stratego.
Πριν καιρό σε μια συνάντησή μας ( Captains) είπα Ότι θα πρέπει να δημιουργηθεί ένα ενιαίο μέτωπο στην Ελληνική Κοινότητα ανεξαρτήτως των διαφορών που υπάρχουν.
Δεν θέλησαν να ακούσουν κάποια από τα μέλη μας το θέμα συνύπαρξης ενός φορέα και η κουβέντα έμεινε εκεί.
Βλέποντας Όμως την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί ( ενασχόληση με το παιχνίδι online λιγότεροι από 300 παίκτες) και την αδιαφορία της εταιρείας εχω να προτείνω τα εξής.
1. Όλοι οι Έλληνες παίκτες να ανήκουν σε ΕΝΑ Πανελλήνιο Club (πχ. Greek Club Stratego)
2. Υποχρεωτική συμμετοχή σε δύο τουλάχιστον μεγάλα τουρνουά ( Πανελλήνιο Πρωτάθλημα live - Ελληνικό Πρωτάθλημα online - Κύπελλο Ελλάδος online)
3.ΕΝΑΣ και μοναδικός λογαριασμός σε οποιαδήποτε συμμετοχή του.
4.Τα Club να έχουν μόνο μέριμνά τους την αύξηση μελών - παικτών μόνο για τον Ενιαίο φορέα. Έτσι αποφεύγονται πολλά δεινά του παρελθόντος.
Αν Είμαστε όλοι μαζί τότε θα έχουμε μια φωνή για να ( Ίσως ) μας ακούσει η Εταιρεία.
Προτείνοντάς της...
1. Όλοι οι παίκτες να δημιουργούν ΕΝΑΝ λογαριασμό με οικονομική συμμετοχή πχ.30€ ετήσιος.
2. Εάν κάποιος παίκτης είναι κακόβουλο στοιχείο μετά απο screen shot να δημοσιοποιείται ώστε οι υπόλοιποι παίκτες να μπορούν να τον απορρίπτουν Χωρίς να χάνεται το παιχνίδι ( gravon tactic).
Έτσι ώστε να απαγορευτεί η συμμετοχή του στα τουρνουά και απο την στιγμή που ΔΕΝ τον δέχεται κανείς να αναγκαστεί να αποχωρήσει.
Εάν θέλει ας ξαναπληρώσει 30€ και ούτω καθεξής.
Σε ΟΛΑ τα παιχνίδια Online με τον έναν ή τον άλλο τρόπο χρηματοδοτούνται απο τους παίκτες.
Συνοψίζοντας Εαν γίνουμε Ένας μεγάλος σε αριθμό παικτών φορέας ( επώνυμα)μπορούμε να κάνουμε κάτι γιατί αλλιώς χάνουμε το δάσος βλέποντας το δέντρο.
Με όλη την καλή διάθεση σας αναφέρω τις σκέψεις μου( Υπάρχουν Captains) που θυμούνται Όταν είχα πει Ότι ΜΟΝΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ αν Είμαστε Μπορεί κάτι να γίνει.
Σίγουρα θα έχουν κάποιοι κι άλλες προτάσεις, εγώ απλά δίνω μια κατεύθυνση.
Σορρυ εαν σας κούρασα και δεν σας διασκέδασα όπως ο... Velos!!

Edited by vspy13, 29 June 2019 - 06:58 AM.

#13 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,493 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 29 June 2019 - 07:50 AM

Βρε  τι μου θυμίζει.....τι μου θυμίζει ..... α ναι το βρήκα.  Αυτό που δεν στηρίχτηκε όταν έπρεπε.  Α ρε γυρίσματα που εχει ο καιρός :)

#14 dalee

dalee

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts
  • Coat of arms
  • Silver Captain

Posted 29 June 2019 - 08:09 AM

Ωραίες οι ιδέες αυτές Σπύρο. Βέβαια προσωπικά νιώθω σαν να μας κοροϊδεύεις.

Πρώτων από μεριάς σου, άλλες σκέψεις περιμένουμε μετά τα τελευταία. Περιμένουμε κάποια απολογία από σένα και τον Γιάννη, ώστε να ισορροπήσουν λίγο τα πράγματα.

Και δεύτερον, αυτές οι ιδέες σε γενικό επίπεδο έχουν απορριφθεί από σένα και μέλη των καπτενς καιρό τώρα, αλλά και κατά περιόδους.

Εν γένη δεν παρατηρώ μείωση τώρα τελευταία, αλλά αντίθετα ενεργοποίηση και παλαιών παικτών. 

*επίσης αυτό που προτείνεις λύση για την Ελλάδα, ενώ στο club σου υπάρχει μια κρίση, μου θυμίζει τους Έλληνες μεγαλοπολιτικους που δεν μπορούν να λύσουν τα εσωκομματικά τους χρέη και πιστεύουν ότι μπορούν να λύσουν τα χρέη της Ελλάδας.

Φιλικά, 

Γιώργος 

#15 vspy13

vspy13

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 29 June 2019 - 08:28 AM

Δεν νομίζω ότι όλες οι εποχές είναι ίδιες.
Άλλη κατάσταση είχαμε βρει τότε.
Χαρακώματα και μαχαιρώματα!! Άλλωστε το Club Captains παρά τα "εμπόδια" που έβρισκε μπροστά του βοήθησε με την συμμετοχή του στα περισσότερα τουρνουά που γινόντουσαν αγνοώντας έξοδα και...συμπάθειες.
Προσπαθήσαμε τουλάχιστον Εμείς να φέρουμε την όποια ηρεμία χρειαζόταν για το Καλό του Stratego.
Βοηθήσαμε όσους ήρθαν ( μόνοι τους) στο κλάμπ να γίνουν καλύτεροι παίκτες και φυσικά αυτό βοήθησε γενικότερα όλους μας γιατί το κλίμα και η ψυχολογία ήταν στα καλύτερά της με αποκορύφωμα το χρυσό πέρσι της Εθνικής.
Δεν λέω τίποτε "πονηρό" απλά βλέποντας τι γίνεται με τους "έξω" και τις προσπάθειες συνεννοήσεως με την jumbo ( κάποιος περιμένει ακόμη απάντηση απο αυτήν) είπα κάτι που υποστήριζα απο καιρό.
Αν νομίζετε ότι έχω δόλο ή οτιδήποτε άλλο συγγνώμη για την ενόχληση.
Όσο για το "φλέγον θέμα" που απασχολεί ακόμη Κάποιους δεν γνωρίζω να απαντήσω δεν είμαι εγώ ο Overlord.

#16 roeczak

roeczak

Major

• Tournament Manager
  • 1,069 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 01 July 2019 - 12:13 PM

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. 

Οι νέοι Greek Tournament Managers θα είναι οι Henry domerkant, IOLAUS1926 και PHAETHON. Σύντομα θα τους δοθούν και οι σχετικές αρμοδιότητες από τους modeartors. 

Καλή αρχή ! 

• KARAISKAKIS, Aris1970, mirmidonas.gr and 5 others like this

#17 Ferekratis

Ferekratis

New Recruit

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Spy

Posted 07 July 2019 - 10:21 PM

Κύριε Velos, με μεγάλη χαρά διάβασα την ανάρτηση που κάνατε. Επιτρέψτε μου να σας εκφράσω και τα συγχαρητήριά μου, μετά τα αποτελέσματα των εκλογών. Θαυμάζω το σθένος και την τόλμη σας, να επιδιώξετε να φέρετε στο φως τα άβατα μυστήρια του ελληνικού forum. Ένα forum, στο οποίο όσοι ανύποπτοι ξένοι τολμούν να εισέλθουν, τους πιάνει ίλιγγος από τα σχόλια και απορούν.

Έχω όλα σας τα βιβλία και φυσικά όλες τις θαυματουργές αλοιφές σας. Χάρις σ’ αυτές, απαλλάχτηκα απ’ την Ποδάγρα, την Οστρακιά, και το Αλτσχάιμερ. Τώρα πλέον παίζω stratego χωρίς φαγούρα και μιά χαρά θυμάμαι τα πιόνια που κούνισε ο αντίπαλος. Βέβαια, σε μία ατυχή στιγμή, μπέρδεψα την αλοιφή για τις αιμορροΐδες, με αυτήν κατά της τριχόπτωσης. Ως αποτέλεσμα, περνώ μιά δύσκολη περιπέτεια, αλλά πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά.       

Όσο δε, για τα βότανά σας, με χαρά ανακάλυψα πως ακόμη μεγαλύτερη ευεργεσία προσφέρουν να τα καπνίζει κάποιος, παρά να τα βράζει. Είστε θεός κύριε Velos!

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω, αντί για την οδοντόκρεμα (καθότι, φορώ μασέλες και μου είναι περιττή) να μου συμπεριλάβετε στο πακέτο προσφοράς, το απόκρυφο setup του Δία, που χρησιμοποίησε ο Θεμιστοκλής σ’ έναν αγώνα stratego εναντίον του Ευρυβιάδη, λίγο πριν τη ναυμαχία της Σαλαμίνας. Ένα setup τόσο φονικό, που αποτέλεσε την πραγματική αιτία, ο ηττημένος Ευρυβιάδης να χαστουκίσει τον Θεμιστοκλή. Γνωρίζω, πως αυτό το setup, μόνο εσείς το κατέχετε...

Υ.Γ: Τέλος, αν ποτέ συναντηθούμε σε κάποιο τουρνουά, θα μου επιτρέψετε να κεράσω τις μπύρες. Να είστε πάντα καλά. 

Attached Files

#18 hellinon

hellinon

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 93 posts
  • Coat of arms
  • Gold Captain

Posted 08 July 2019 - 08:04 AM

Το τσιγάρο στο τασάκι μου το άφησες και την καρδιά μου πήρες και μόνο με παράτησες

ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΜΠΥΡΕΣ ΠΙΝΩ ΜΠΥΡΕΣ ΠΙΝΩ ΜΠΥΡΕΣ......

Βρε ποιον μου θυμίζει το παραπάνω post ποιον μου θυμίζει.....

Υ.Γ φτιάξτε φτιάξτε νέους λογαριασμούς να σας πετύχει ο Τσάρλυ να σας καθαιρέσει ΧΑΧΑΧΑΧΑ !!!!!

#19 vspy13

vspy13

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts
  • Coat of arms
  • Gold Sergeant

Posted 08 July 2019 - 09:25 AM

Μαρτυριάρηηηη!!!
Χαχαχαχαχα!!!
  • hellinon likes this