Jump to content

Photo

WORLD TEAM TOURNAMENT - Δηλωση ενδιαφεροντος

• Please log in to reply
88 replies to this topic

#41 Major Nelson

Major Nelson

Miner

• Greek Tournament Manager
  • 241 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 05:28 PM

Εγω συμφωνω
Winning isn 't everything, but wanting to win is.

#42 Aris1970

Aris1970

Major

• 1,465 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 13 June 2017 - 05:41 PM

Το σκεπτικό μας ήταν να συμμετέχουμε 2 ομάδες , εγώ πάλι επιμένω ότι δεν πρόκειται για εθνικές ομάδες από ότι φαίνεται τα μισά γκρουπ που θα συμμετέχουν στο τουρνουά δεν θα είναι εθνικές , άρα ?

Και εσείς που έχετε δηλώσει είστε όλοι σας μαθητές Λυκείου +  τον Γιάννη σπουδαστή , έτσι δεν μου είπατε ?

Οκ ! όπως υπάρχει στο τουρνουά junior team ας κατεβεί και ένα team μαθητών γιατί όχι ? εδώ βλέπω ότι σχηματίζεται ομάδα από διάφορους παίκτες στον κόσμο ή από 2 κράτη μαζί κ.α.

Δεν δηλώσαμε συμμετοχή εμείς από την Β. Ελλάδα για να σας πάρουμε την θέση !!!

Σε μια τέτοια περίπτωση θα αποσύρουμε την πρόταση μας . Η επιτροπή του τουρνουά είπε ότι μπορεί να δεχθεί και τις 2 ομάδες , είναι λογικό να μας δεχτεί και τις δύο ομάδες . 

• spartakus66 likes this

#43 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 06:06 PM

Μόνο μια ομάδα είναι δεκτή
Report
#44 2017 World Team Tournament Announcement: post #44 The Prof
Major

NASF Committee

1,362 posts
Coat of arms
Platinum Miner
Posted 18 minutes ago
Due to the delay in the start of the tournament, the Organizing Committee agrees to accept team Great Belgium into the tournament as a two-country team, as per the rules.

The Round 1 matches will be: Dutch vs. Juniors and NASF vs. Great Belgium

Only one team of Greek players will be admitted into the tournament and it will have a bye in Round 1. We will give more information about this soon.

Team captains, please submit a list of your team to Napoleon1er with each player assigned a letter A, B, C, D, or E. This is required to determine who plays who.

#44 Henry domerkant

Henry domerkant

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 379 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 06:10 PM

Τοτε θα μείνουμε όπως ειμασταν ηδη η ενδιαφέρεται κάποιος άλλος ?
  • Major Nelson likes this

#45 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 07:30 PM

Αρη

Οπως μπορεις να διαβασεις απο την ανακοινωση της οργανωτικης επιτροπης μονο μια ομαδα απο Ελλαδα θα γινει δεκτη,

Βασει αυτου του τελεσιδικου γεγονοτος θα σε παρακαλουσαμε να μας δηλωσεις το συντομωτερο αν καποιος η καποιοι απο τους παικτες της ομαδας σας ενδιαφερεται να ενταχθει στην Ελληνικη ομαδα. Σε διαφορετικη περιπτωση η ομαδα θα ειναι

OverLord_98
roeczak
Henry domerkant
Major Nelson
ΚARAISKAKIS (o SEKERTZISS παρα τις πιεστκες μου προσπαθειες να παιξει αρνηθηκε προκειμενου να δοθει ευκαιρια σε αλλους παικτες)

Περιμενουμε τελεσιδικη απαντηση το συντομωτερο γιατι ηδη το τουρνουα ξεκινησε

#46 Aris1970

Aris1970

Major

• 1,465 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 13 June 2017 - 09:52 PM

Θα συμμετέχουν 5 ομάδες ,  η ελληνική στον πρώτο γύρο έχει bye , άρα έχουμε το χρονικό περιθώριο .

Τι λέτε για play off ?         N. Greek Team   vs.   S. Greek Team

Aris1970

spartakus66

John.K1980

gorgsari

zoografos

vs.

OverLord_98

roeczak

Henry domerkant

Major Nelson

ΚARAISKAKIS

Εάν δεν επιθυμείτε κάτι τέτοιο (αιτιολογήστε την απόφασής σας ), θα αποσύρουμε την πρόταση μας και κατεβαίνετε εσείς ως η μοναδική ελληνική ομάδα .

Edited by Aris1970, 13 June 2017 - 09:56 PM.

• spartakus66 likes this

#47 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 10:07 PM

Εγω προσωπικα δεν συμφωνω σε τετοιους διχαστικους διαχωρισμους Νοτιας και Βορειας Ελλαδας

Η Ελλαδα ειναι μια και η ομαδα πρεπει να ειναι μια απο ολη την Ελλαδα

• OverLord_98 likes this

#48 Henry domerkant

Henry domerkant

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 379 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 10:08 PM

Αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο οργανωμένα εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα
  • Aris1970 likes this

#49 Aris1970

Aris1970

Major

• 1,465 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 13 June 2017 - 10:23 PM

Εγω προσωπικα δεν συμφωνω σε τετοιους διχαστικους διαχωρισμους Νοτιας και Βορειας Ελλαδας

Η Ελλαδα ειναι μια και η ομαδα πρεπει να ειναι μια απο ολη την Ελλαδα

Εντάξει θα αφαιρέσουμε τους διχαστικούς διαχωρισμούς Νότιας και Βόρειας Ελλάδας όπως λες …..

play off ???

* Εννοώ play off για να επιλέξουμε την πιο φορμαρισμένη ομαδα

Edited by Aris1970, 13 June 2017 - 10:25 PM.

• spartakus66 likes this

#50 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 10:34 PM

Μην κρυβομαστε παλι υπαρχει ο διαχωρισμος

Μια ενναλακτικη λυση ειναι να σχηματισουμε 2 ομαδες αναλογα με το max ELO και να παιξουν playoff

#51 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 10:35 PM

Δηλαδη

Ομαδα 1 

1 3 5 7 9

Ομαδα 2

2 4 6 8 10

#52 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 13 June 2017 - 10:52 PM

1. OverLord_98  1068  
2. Aris1970  960
3. zoografos 910
4. ΚARAISKAKIS  875
5.  roezcak           838
6. John.K1980  834
7.  Major Νelson 825
8.  gorgsari  810
9.  spartakus66  804
10. Henry domerkant  741

Oμαδα 1
1. OverLord_98  1068   

3. zoografos 910 

5.  roezcak           838 

7.  Major Νelson 825 

9.  spartakus66  804

Ομαδα 2

2. Aris1970  960

4. ΚARAISKAKIS  875

6. John.K1980  834

8.  gorgsari  810

10. Henry domerkant  741

#53 Henry domerkant

Henry domerkant

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 379 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 14 June 2017 - 04:56 AM

Δεν βλεπω παλι να βρίσκουμε άκρη
Να κάνουμε μια ψηφοφορία τα ατομα που αγωνίζονται ποια πλέι οφ προτιμούν ?
1) η πρόταση του Άρη
2) ο διαχωρισμος βάσει ρνκ

Edited by Henry domerkant, 14 June 2017 - 04:56 AM.

#54 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 14 June 2017 - 06:00 AM

The deadline for the completion of the first round will be Sunday, June 25.  As the Greeks have a bye for the first round, this gives time for you to come to agreement as to which five players you want to represent your team.  If you would like us to help organize a play-off between team Greece and team Macedonia let us know.  Or you may decide to make a unified team.

If no agreement has been reached on a list of five players by Friday, June 23 at 20:00 GMT, then a coin flip will determine which of the two teams is admitted into the tournaments.

Here is how the coin flip will work:  At the close of trading on Friday, June 23 at 20:00 GMT, if the hundredths digit of the Dow Jones Industrial Average (U.S. stock market) is an even number, then team Greece will be admitted, and if it is an odd number than team Macedonia will be admitted.  This is essentially a random 50/50 event that can be verified by anyone in the world.

However, the committee hopes that a coin flip scenario can be avoided and that the Greek players will come together and put forth an agreed upon team of their own choosing.

Αυτη ειναι η ανακοινωση απο την οργανωτικη επιτροπη
Οπως μπορειτε να διαβασετε ηδη υπαρχει ο διαχωρισμος σε greek team και Μacedonia team
Το αστειακι που ξεκινησε ο spartakus και η αστοχη επιλογη ονοματος εχει ηδη δημιουργησει μεγαλη συγχυση στην ξενη κοινοτητα ( Lonello , maxroelofs) ,
Μεχρι και ανεκδοτα ακουμε απο τυχαιους αμερικανους (despy). Ελληνες παικτες που καν δεν εχουν δηλωσει συμμετοχη σε αυτο το τουρνουα ,προσπαθουν να αποσαφηνισουν τα πραγματα 
Oι υπευθυνοι για αυτο το χαλι λαμπουν δια της απουσιας τους  και απλα ακουμε απο τον εκπροσωπο τους (Αρη) οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα , οτι υπερβαλουμε κλπ ενω παραλληλα αρνειται να δωσει μια λυση να βγουμε απο το αδιεξοδο παρα τις πολλες προτασεις που εγιναν για καταρτισμο ενιαιας ελληνικης ομαδας.
Αληθεια φιλοι μου Γιωργο (gorgsari) Mπαμπη ( zoografos)  εχετε διαβασει τιποτα απο ολο αυτο που εχει γινει?  Πιθανοτατα οχι διαφορετικα ειμαι 100% σιγουρος οτι εσεις πρωτοι θα ειχατε βγει να δωσετε αμεσα λυση.
Λοιπον...
Το γραφω για αλλη μια φορα  και τελευταια
Η Ελλαδα ειναι μια και η ομαδα πρεπει να ειναι μια απο ολη την Ελλαδα και να εχει την ονομασια Greek team.
Οποιος δεν το επιθυμει απλα δεν εχει θεση σε αυτο το τουρνουα.
Αν το επιθυμειτε ολοι οι υπολοιποι απλα εγω δεν εχω θεση.
Συγγνωμη αλλα δεν προκειται με κανενα τιμημα να παραβω τις αρχες μου για τις οποιοες παλεψα ολα αυτα τα χρονια σε αυτο το χωρο προκειμενου να υπαρχει ενοτητα και προβολη του ελληνικου stratego

• Major Nelson likes this

#55 Aris1970

Aris1970

Major

• 1,465 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 14 June 2017 - 08:23 AM

The deadline for the completion of the first round will be Sunday, June 25.  As the Greeks have a bye for the first round, this gives time for you to come to agreement as to which five players you want to represent your team.  If you would like us to help organize a play-off between team Greece and team Macedonia let us know.  Or you may decide to make a unified team.

If no agreement has been reached on a list of five players by Friday, June 23 at 20:00 GMT, then a coin flip will determine which of the two teams is admitted into the tournaments.

Here is how the coin flip will work:  At the close of trading on Friday, June 23 at 20:00 GMT, if the hundredths digit of the Dow Jones Industrial Average (U.S. stock market) is an even number, then team Greece will be admitted, and if it is an odd number than team Macedonia will be admitted.  This is essentially a random 50/50 event that can be verified by anyone in the world.

However, the committee hopes that a coin flip scenario can be avoided and that the Greek players will come together and put forth an agreed upon team of their own choosing.

Αυτη ειναι η ανακοινωση απο την οργανωτικη επιτροπη
Οπως μπορειτε να διαβασετε ηδη υπαρχει ο διαχωρισμος σε greek team και Μacedonia team
Το αστειακι που ξεκινησε ο spartakus και η αστοχη επιλογη ονοματος εχει ηδη δημιουργησει μεγαλη συγχυση στην ξενη κοινοτητα ( Lonello , maxroelofs) ,
Μεχρι και ανεκδοτα ακουμε απο τυχαιους αμερικανους (despy). Ελληνες παικτες που καν δεν εχουν δηλωσει συμμετοχη σε αυτο το τουρνουα ,προσπαθουν να αποσαφηνισουν τα πραγματα 
Oι υπευθυνοι για αυτο το χαλι λαμπουν δια της απουσιας τους  και απλα ακουμε απο τον εκπροσωπο τους (Αρη) οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα , οτι υπερβαλουμε κλπ ενω παραλληλα αρνειται να δωσει μια λυση να βγουμε απο το αδιεξοδο παρα τις πολλες προτασεις που εγιναν για καταρτισμο ενιαιας ελληνικης ομαδας.
Αληθεια φιλοι μου Γιωργο (gorgsari) Mπαμπη ( zoografos)  εχετε διαβασει τιποτα απο ολο αυτο που εχει γινει?  Πιθανοτατα οχι διαφορετικα ειμαι 100% σιγουρος οτι εσεις πρωτοι θα ειχατε βγει να δωσετε αμεσα λυση.
Λοιπον...
Το γραφω για αλλη μια φορα  και τελευταια
Η Ελλαδα ειναι μια και η ομαδα πρεπει να ειναι μια απο ολη την Ελλαδα και να εχει την ονομασια Greek team.
Οποιος δεν το επιθυμει απλα δεν εχει θεση σε αυτο το τουρνουα.
Αν το επιθυμειτε ολοι οι υπολοιποι απλα εγω δεν εχω θεση.
Συγγνωμη αλλα δεν προκειται με κανενα τιμημα να παραβω τις αρχες μου για τις οποιοες παλεψα ολα αυτα τα χρονια σε αυτο το χωρο προκειμενου να υπαρχει ενοτητα και προβολη του ελληνικου stratego

KARAISKAKIS  σταμάτα να διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα , μην είσαι υπερβολικός !!!

Η επιτροπή του τουρνουά και σε αυτήν , αλλά και στην πρώτη δήλωσή τους , αναγνωρίζουν 2 ελληνικές ομάδες , μας ζητάν να παίξουν μια από τις 2 ομάδες και μάλιστα η επιτροπή είχε προτείνει (όπως και τώρα) τα play off  (στην τελευταία δήλωση της επιτροπής αναφέρεται και η πρόκριση μέσω κλήρωσης).

Άρα τι σημαίνει αυτό ? ότι μας θεωρούν ξεκάθαρα 2 ελληνικές ομάδες !!!

Τα περί Μακεδονικού ζητήματος , σχολιαστήκαν από 2 Έλληνες παίκτες , πολύ καλά έκανε ο don mitsos  και ανέλυσε το Μακεδονικό ζήτημα , ώστε όσοι ξένοι είναι άσχετοι να μαθαίνουν και την αλήθεια  !!!

Εγώ το θεωρώ θετικό !!!

Εσύ , Καραϊσκάκη (πάντα ότι σε συμφέρει) το θεωρείς και το παρουσιάζεις ως αρνητικό και μάλιστα μας έφερες και την καταστροφή !!!

Χαλάρωσε …  μας θύμισες μαύρες στιγμές που περάσαμε εδώ μέσα στο site , καταστάσεις παρόμοιες , πραγματικά γελοίες καταστάσεις (για να μην εκφραστώ χειρότερα)

Επειδή οι νεότεροι εδώ μέσα δεν γνωρίζουν , προ  2,5 ετών περίπου , κατηγορήθηκε ένας Έλληνας παίκτης (διαπομπεύτηκε )  για το ψευδώνυμο του και μόνο , ένα παιδί με φανταστικό χιούμορ (για την προσωπική του ζωή τα καλύτερα θα μπορούσε να πει όποιος τον γνωρίζει ) αναγκάστηκε να το αλλάξει σε G_ Salker  , να θυμίσω  τα σχόλια με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ  του Καραϊσκάκη  ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ….κτλ   θυμάστε όλοι σας εκείνες τις γελοιότητες !!! πρόκειται για μαύρες σελίδες του ελληνικού stratego (ας μην ξύνω παλιές πληγές)

Ειλικρινά , Γρηγόρη μου , μου θύμισες εκείνη την εποχή ;)

Ανακοινώσαμε (προτείναμε) την δίκαιη λύση των play off , κάτι που προτείνει και η επιτροπή του τουρνουά , ο KARAISKAKIS από τα πρώτα δευτερόλεπτα , με μηνύματα στο facebook , δηλώνει : παραιτούμαι αμέσως από παίκτης της ομάδας εάν γίνει κάτι τέτοιο . KARAISKAKIS , φυσικά και γνωρίζεις ποιος θα βγει νικητής από τα play off ποια ομάδα θα προκριθεί στο τουρνουά από τις 2 ελληνικές ομάδες.

Είσαι τόσο ισχυρογνωμων , χαλάρωσε , θα προτείνω στην ομάδα μου να αποσύρουμε την δήλωση συμμετοχής μας  οριστικά (το πιθανότερο είναι να συμφωνηθεί κάτι τέτοιο) , γνωστοποιώντας (εννοώ τονίζοντας) παράλληλα την άρνησή σου να παίξουμε και οι δύο ελληνικές ομάδες play off . 

• spartakus66 likes this

#56 OverLord_98

OverLord_98

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 14 June 2017 - 11:55 AM

Καλησπέρα συμπαίκτες. Μετά από όλα όσα διάβασα θα συμφωνήσω με τον Γρηγόρη και τα παιδιά. Εγω προσωπικά δεν έχω θέμα αν θα παίξω ή όχι, ό,τι θέλετε εσείς. Η γνώμη μου πάντως είναι -το δίκιο για μένα δηλαδή- να παίξουμε οι καλύτεροι παίκτες με βάση ELO και Kleir List αλλά και με τη συνολική μας επίδοση στα τελευταία τουρνουά, κυρίως live και έπειτα online. Διαφωνώ στον διαχωρισμό Νότιοι και Βόρειοι
Είμαστε μια γροθιά. Εύχομαι καλές μάχες κι ευγενή άμυλα σε όλους.

ΈΛΛΗΝΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ~
  • KARAISKAKIS, kostas2506 and Major Nelson like this

" I can win everyone, but i can not lose from anyone "

#57 Henry domerkant

Henry domerkant

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 379 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 14 June 2017 - 12:13 PM

Εγώ προσωπικά ουτε κάνα ψηλό ρνκ έχω ούτε σε λαϊβ τουρνουα έχω συμμετάσχει ακόμα μιας και σήμερα τελείωσα το σχολείο
Αυτό δεν σημάνει οτι δεν έχω εμπιστοσύνη στις δυνατότητες μου( μιας και έχω καποιες καλες εμφανίσεις στα τουρνουά και κάποιες καλες νίκες )
Αν η ομάδα αποφασίσει βάση ποιότητας λόγω κάποιων κριτηρίων φυσικά θα δεχτώ να μην παίξω .άλλα εξαρχής θεωρώ οτι το πιο υγιές και δίκαιο ηταν να κάνουμε εξαρχής πλέι οφ μιας και νομιζω κάθε παίχτης έχει δικαίωμα να αγωνιστει
Τώρα ας σταματήσουμε να τσακωνομαστε και ας βρούμε μια λύση
  • kostas2506 likes this

#58 Aris1970

Aris1970

Major

• 1,465 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 14 June 2017 - 12:17 PM

..................με τη συνολική μας επίδοση στα τελευταία τουρνουά, κυρίως live και έπειτα online. Διαφωνώ στον διαχωρισμό Νότιοι και Βόρειοι
Είμαστε μια γροθιά. Εύχομαι καλές μάχες κι ευγενή άμυλα σε όλους.

Κριτήρια …..  σύμφωνα με τις online επιδώσεις των παικτών γιατί πρόκειται για online τουρνουά .

….. αλλά δεν υπάρχει μια ομάδα greek tournament managers για να αποφασίσει , όπως υπήρχε (είχαμε) στο παρελθόν ή όπως  έχουν τώρα άλλα κράτη (άλλες κοινότητες)

• spartakus66 likes this

#59 KARAISKAKIS

KARAISKAKIS

General

• WC Online Team
  • 2,277 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 14 June 2017 - 12:21 PM

Είσαι τόσο ισχυρογνωμων , χαλάρωσε , θα προτείνω στην ομάδα μου να αποσύρουμε την δήλωση συμμετοχής μας  οριστικά (το πιθανότερο είναι να συμφωνηθεί κάτι τέτοιο) , γνωστοποιώντας (εννοώ τονίζοντας) παράλληλα την άρνησή σου να παίξουμε και οι δύο ελληνικές ομάδες play off . 

Δεν θα σχολιασω ολα οσα εγραψες και δεν προκειται να πεσω στο επιπεδο σου οσο και να προκαλεις για μια ακομα φορα , φιλτατε Αρη. Ο κοσμος μπορει να διαβασει απο την αρχη αυτο το τοπικ και να καταλαβει.

Μου κανει εντυπωση ομως που αφηνεις ασχολιαστα τις δυο λυσεις που προτεινα , και ειδικα την δευτερη που ειναι playoff. Εγω βλεπεις ειμαι ανοικτος σε ολα αρκει να τηρουν τις απαραιτητες προδιαγραφες και να μην βαζουν στεγανα.

Επισης καιρος ειναι να ακουσουμε και την αποψη αλλων ατομων (σοβαρων) απο την ομαδα σου οπως του Γιωργου και του Μπαμπη.

#60 Aris1970

Aris1970

Major

• 1,465 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 14 June 2017 - 12:27 PM

Ο Γιάννης λέει να λαβουμε υπόψην μας πρωτίστως τα live κριτήρια .

….ήμαρτον !!!

Καταρχήν , Γρηγόρη , αυτά έχουν ειπωθεί στα pm των εκπροσώπων των clubs , θα αποφασίσει ποιός ?  και  τί ? 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users