Jump to content

Photo

Προσωρινός χώρος ανάρτησης για όλα τα topics

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts
  • Coat of arms
  • Gold Spy

Posted 09 January 2017 - 09:32 AM

Εξαιτίας παρεμβολής άγνωστου στον ελληνικό χώρο του forum, για την προστασία των topics και των αναρτήσεων μας, έγινε μαζικό κλείδωμα σε όλα τα topics.

Το συγκεκριμένο topic θα βοηθήσει προσωρινά, ώστε να αναρτάτε εδώ ότι θέλετε και όταν διορθωθεί το πρόβλημα, θα τοποθετηθούν οι αναρτήσεις σας στο σωστό χώρο.

Κάποιος που δεν έχει πάρει επισημα δυνάμεις διαχείρισης στον ελληνικό χώρο του forum, σημείωσε ως pinned(να είναι πάντα ψηλά στη σειρά) 2 topics από το τουρνουρά 1st G.F.T.S. .

(*Δεν εξετάζεται ακόμη αν υπήρχε λόγος να γίνουν pinned)

Κανείς από την ΜΤ δεν γνωρίζει τίποτα και αυτό σημαίνει πως ο χώρος μας είναι ευάλωτος σε κάποιον άγνωστο.

Σε ερώτηση μου σε έναν από τους δύο υπεύθυνους του τουρνουά για το ποιός και το γιατί το έκανε, δεν πήρα απάντηση.

Γίνονται κινήσεις προς τους Admins για τη διευθέτηση του θέματος.

*Μην ανοίγετε για την ώρα νέα topics

Ευελπιστώ για την κατανόηση και την υπομονή σας.

• Aris1970 likes this

#2 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 703 posts
  • Coat of arms
  • Gold General

Posted 09 January 2017 - 11:20 PM

Καλή χρονιά σε όλους.

Γνωρίζω όπως οι περισσότεροι από σας εδώ και καιρό ότι το σά’ι’τ έχει πολλά άλυτα προβλήματα τα οποία πηγάζουν κυρίως στο κάκιστο προγραμματισμό του σά’ι’τ και φυσικά στους αδιάφορους αντμίν. Παρόλα αυτά εξακολουθούμε να παίζουμε και κάποιοι προσπαθούν να διοργανώσουν κάποια τουρνουά(ξένα ή ελληνικά) ώστε να υπάρχει ένα καλύτερο περιβάλλον. Ένα τέτοιο λοιπόν ελληνικό τουρνουά ήταν το ΟΥΣΤ και παρόμοιο είναι το 1stG.F.T.S. στο οποίο ένας εκ των επιμελητών με πολύ μεράκι είναι ο Πασχάλης με όσο ελεύθερο χρόνο διαθέτει, παράλληλα τον βοηθάμε εγώ και ο Χέρκουλες όσο μπορούμε. Πριν λίγο καιρό ζήτησα για λογαριασμό του (καθώς δεν γνωρίζει αγγλικά) τόσο από τους αντμίν όσο και από την ομάδα των μοντερέητορ να του χορηγηθεί το ‘’προνόμιο’’ του τούρναμεντ μάνατζερ για να διευκολυνθεί στην προσπάθεια του, καθώς ο μάνατζερ έχει κάποια προνόμια (ομαδικά μηνύματα πλέον των 11 ατόμων-καρφίτσωμα ποστ στην κορυφή- διαγραφή ασχέτων ποστ κ.α).Προς απογοήτευση μου ο αντμίν MikM (που είναι ο μόνος που εμφανίζεται αραιά και που ,οι άλλοι έχουν εξαφανιστεί εδώ και καιρό)δεν μπήκε καν στην διαδικασία να απαντήσει στο ευγενέστατο μήνυμα (έστω και αρνητικά)και η ομάδα των μοντερέητορ ενώ αρχικά ήταν θετική, στην πορεία μας αράδιασαν μια ασυναρτησία ότι το θέμα κώλυσε λόγο ‘’ανασύνταξης του ελληνικού σα’ι’τ’’ το οποίο με την πρώτη ευκαιρία χρόνου θα ψάξω περισσότερο ποιος το πρότεινε και τι πρόκειται να γίνει, γιατί δεν είδα δημόσια να ερωτούνται οι Έλληνες παίκτες. Το πλέον απογοητευτικό ήταν ότι ο νεοεισελθόν Έλληνας μοντερέητορ διάβαζε δίχως να πει το παραμικρό κάνοντας με να καταλάβω ότι στο μέλλον για την θέση του Έλληνα μοντ. τουλάχιστον (που εκτός από το να κλειδώνει το φόρουμ θα έπρεπε να προωθεί όλα τα τουρνουά χωρίς διακρίσεις και όχι να προωθεί ότι τον βολεύει) πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος ψηφοφορίας των Ελλήνων και όχι απλά να προτείνεται από τον προκάτοχο του. Αστείο δε είναι ότι ο ένας εκ των 2 ανθρώπων που τον προέτρεψε να αποδεχτεί αυτή την θέση ήμουν εγώ και πραγματικά λυπάμαι που έκανα τέτοιο λάθος. Φυσικά μετά από συνεννόηση της πλειοψηφίας των μελών του κλαμπ, δήλωσα ενώπιων του όπως και όλης της υπόλοιπης ομάδας μοντερέητορ ότι ο συγκεκριμένος μοντ. δεν υποστηρίζεται από εμάς(κλαμπ Σερρών)και δεν επιθυμούμε καμία εμπλοκή του σε ότι διοργανώνουμε και αφόρα εμάς διαδικτυακά.

Το τουρνουά ΟΥΣΤ έτρεξε αδίκως λοιπόν δίχως τα πλεονεκτήματα του μάνατζερ και κοντεύει να ολοκληρωθεί δίχως κανένα πρόβλημα, σεμνά και ταπεινά, μοιράζοντας διασκέδαση στους συμμετέχοντες. Φυσικά ο Έλληνας μοντ. δεν έδειξε καμία ευαισθησία και ούτε προσφέρθηκε να βοηθήσει (έτσι για τα μάτια του κόσμου) όπως έκανε ξένος συνάδελφος του και  επιβεβαίωσε για άλλη μια φορά την ακαταλληλότητα του.

Θεώρησα λοιπόν  για το νέο τουρνουά ότι πρέπει να καρφιτσωθούν στην κορυφή τα 2 τόπικ τόσο για πρακτικούς λόγους(διευκόλυνση των παικτών δίχως να ψάχνουν πολύ καθώς κάποιοι είναι νέοι),όσο φυσικά και πρέπον όπως γίνεται σε όλα τα τουρνουά τον τελευταίο καιρό. Υποχρεωτικά θα ζητούσα την βοήθεια κάποιου που είχε αυτές τις δυνατότητες και φυσικά του επιτρεπόταν. Ενημερωτικά να πω σε εσάς (και να ενημερώσω και τον νέο Έλληνα μοντ. που μάλλον το αγνοεί) ότι σε οποία σελίδα του φόρουμ μπείτε, κάτω δεξιά αναγράφονται αυτοί που ‘οδηγούν’ /έχουν την επίβλεψη της σελίδας. Αν λοιπόν δείτε κάτω δεξιά στο ελληνικό φόρουμ όταν μπείτε αναγράφει ‘’ This forum led by ModeratorsTournament ManagerGreek Tournament Manager’’. Δηλαδή δεν είναι αρμόδιοι μόνο οι Έλληνες μοντ.-μάνατζερ όπως αγνοεί ο Έλληνας μοντ.

Θεώρησα λοιπόν ακατάλληλους τους μοντερέητορ(που εξήγησα άνωθεν την συμπεριφορά τους)και απευθύνθηκα στην δεύτερη ομάδα ,η οποία άμεσα προς τιμή της εκπλήρωσε το λογικό αίτημα μου.

Μετά το καρφίτσωμα λοιπόν ευαισθητοποιήθηκε ο Έλληνας μοντ. και έχει στείλει μηνύματα σε κόσμο και κοσμάκη και μάλιστα αναμένοντας απαντήσεις τάχιστα! Και μάλιστα επειδή δεν ικανοποιήθηκε η βιασύνη του κλείδωσε όλα τα τόπικ για να τα προστατεύσει μην τυχόν και χαθούν! Φυσικά  επίσης αγνοεί ότι σε ποιο επάνω τόπικ που κάποιοι ποστάρουν χιλιάδες μηνύματα στα ασιατικά, η λύση είναι το καρφίτσωμα των κανονικών μηνυμάτων ώστε να είναι στην κορυφή μέχρι να σβηστούν οι ασυναρτησίες.

Καταλήγω λοιπόν στο συμπέρασμα ότι έχουμε έναν μοντ. που κάνει κακή χρήση της ιδιότητας του καθώς δεν υπήρχε θέμα ούτε άσχημης συμπεριφοράς ούτε κάποιας άλλης άσχημης πράξης και στην ουσία προσβάλει πρωτίστως τον εαυτό του και μετά τους υπόλοιπους παίκτες.

Ελπίζω να έχει την ευθιξία να αναγνωρίσει το λάθος του και να ξεκλειδώσει τα τόπικ,όπως επίσης να μην ξαναανακατευθεί δίχως σοβαρό λόγο αναφορικά με ότι διοργανώνει το κλαμπ Σερρών.

• IOLAUS1926 likes this

#3 Aris1970

Aris1970

Major

• Greek Tournament Manager
  • 1,468 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 10 January 2017 - 12:27 AM

cflag, on 10 Jan 2017 - 12:20 AM, said:

(που εκτός από το να κλειδώνει το φόρουμ θα έπρεπε να προωθεί όλα τα τουρνουά χωρίς διακρίσεις και όχι να προωθεί ότι τον βολεύει)

Θεώρησα λοιπόν  για το νέο τουρνουά ότι πρέπει να καρφιτσωθούν στην κορυφή τα 2 τόπικ τόσο για πρακτικούς λόγους(διευκόλυνση των παικτών δίχως να ψάχνουν πολύ καθώς κάποιοι είναι νέοι),όσο φυσικά και πρέπον όπως γίνεται σε όλα τα τουρνουά τον τελευταίο καιρό.

Αυτό το “καρφίτσωμα” που μας το παρουσιάζεις ως δήθεν απαραίτητο …..   δεν είναι έτσι Χρήστο (cflag) , σε κανένα τουλάχιστον ελληνικό τουρνουά ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ !!!

Στο ΕΚΟS2016 (προ 2μηνων), επειδή ήμουν και εγώ στην επιτροπή (+ ότι ήμουν και greek tournament manager) , ας γνωρίζουν οι έλληνες παίκτες ότι…., ΔΕΝ ΠΡΟΒΗΚΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ … δηλαδή να καρφιτσώσουμε το topic του ΕΚΟS2016 στην κορυφή , εάν και επρόκειτο για ένα τουρνουά 47 συμμετεχόντων της GOSC ……   για να μην ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ εις βάρος του Σερραϊκού τουρνουά .

……. ΚΑΤΙ που εσύ δεν το τηρείς τώρα ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΣΟΥ ΑΥΤΗ , γιατί παράλληλα τρέχει και το ΕΠΟS2017 .

Καταλήγω λοιπόν στο συμπέρασμα ότι έχουμε έναν μοντ. που κάνει κακή χρήση της ιδιότητας του καθώς δεν υπήρχε θέμα ούτε άσχημης συμπεριφοράς ούτε κάποιας άλλης άσχημης πράξης και στην ουσία προσβάλει πρωτίστως τον εαυτό του και μετά τους υπόλοιπους παίκτες.

Καμία κακή χρήση της ιδιότητάς του από τον  έλληνα mod  (dalee) (στο συγκεκριμένο θέμα)

Θεώρησα λοιπόν ακατάλληλους τους μοντερέητορ(που εξήγησα άνωθεν την συμπεριφορά τους)και απευθύνθηκα στην δεύτερη ομάδα ,η οποία άμεσα προς τιμή της εκπλήρωσε το λογικό αίτημα μου.

Dalee  ….. εδώ αυτό πρέπει να το θέσεις ….. στους mods !!!

*  Είναι αυτονόητο ότι με τα νέα δεδομένα για το τι συνέβει τελικά ….

Θα πρέπει ο Έλληνας mod (dalee) …. να ξεκλειδώσει το ελληνικό φόρουμ.

#4 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts
  • Coat of arms
  • Gold Spy

Posted 10 January 2017 - 09:45 AM

Η ΚΙΝΗΣΗ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ FORUM ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ TOPICS ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΟ!!!!!

Αν παρέμεναν ανοιχτά δεν μπορούσε κανείς να εγγυηθεί την ομαλότητα στη λειτουργία του.

Για την προσωρινή λειτουργία ανοίχτηκε ο συγκεκριμένος χώρος που ο καθένας θα μπορούσε να συνεχίσει το topic του. Στην συνέχεια θα τοποθετούσα οτι χρειάζεται στη θέση του. Έτσι ο κίνδυνος απώλειας αναρτήσεων θα μειωνόταν.

Δεν νομίζω πως προήλθε το ΧΑΟΣ. Εξάλλου κανείς δεν πόσταρε το οτιδήποτε...

Εχθές, τελικά μου ανέφερε ο Πασχάλης πως αυτός που έκανε την κίνηση σημείωσης των 2 topics ήταν συγκεκριμένο μέλος της TC. Αυτό όμως όφειλα να το διασταυρώσω. Πλέον έχει διασταυρωθεί. Είναι επιβεβλημένο να γνωρίζουμε αν ο χώρος μας μπορεί να διαχειριστεί από κάποιον άγνωστο ή όχι. Ο χώρος θα ανοίξει πάλι σύντομα.

Πριν λίγο καιρό ζήτησα για λογαριασμό του (καθώς δεν γνωρίζει αγγλικά) τόσο από τους αντμίν όσο και από την ομάδα των μοντερέητορ να του χορηγηθεί το ‘’προνόμιο’’ του τούρναμεντ μάνατζερ για να διευκολυνθεί στην προσπάθεια του, καθώς ο μάνατζερ έχει κάποια προνόμια (ομαδικά μηνύματα πλέον των 11 ατόμων-καρφίτσωμα ποστ στην κορυφή- διαγραφή ασχέτων ποστ κ.α).Προς απογοήτευση μου ο αντμίν MikM (που είναι ο μόνος που εμφανίζεται αραιά και που ,οι άλλοι έχουν εξαφανιστεί εδώ και καιρό)δεν μπήκε καν στην διαδικασία να απαντήσει στο ευγενέστατο μήνυμα (έστω και αρνητικά)και η ομάδα των μοντερέητορ ενώ αρχικά ήταν θετική, στην πορεία μας αράδιασαν μια ασυναρτησία ότι το θέμα κώλυσε λόγο ‘’ανασύνταξης του ελληνικού σα’ι’τ’’ το οποίο με την πρώτη ευκαιρία χρόνου θα ψάξω περισσότερο ποιος το πρότεινε και τι πρόκειται να γίνει, γιατί δεν είδα δημόσια να ερωτούνται οι Έλληνες παίκτες. Το πλέον απογοητευτικό ήταν ότι ο νεοεισελθόν Έλληνας μοντερέητορ διάβαζε δίχως να πει το παραμικρό

Η ΜΤ έχει τοποθετηθεί από τους admins για να προωθεί στους admins ότι χρειάζεται. Εσύ κάνοντας παράκαμψη της ΜΤ, θεωρούσες οτι θα πάρεις απάντηση από τον MickM, που πολλές φορές και σοβαρά ζητήματα της ΜΤ καθυστερεί υπερβολικά να επιλύσει?

Έπειτα, δεν έστειλες στην ΜΤ, έστειλες σε όσους πίστευες από την ΜΤ οτι θα σου απαντήσουν, καθώς εμένα δεν με είχες συμπεριλάβει στο pm!
Εγώ προστέθηκα μετά το πέρας εβδομάδας και αφού είχαν γίνει συζητήσεις εν αγνοία μου. Τι ακριβώς ήθελες να σου απαντήσω? Εσύ αργότερα επέμενες να γίνουν πράξη κάποιες πρώτες σκέψεις(και ΟΧΙ αποφάσεις) των moderators, ενώ έτρεχαν σοβαρότερα θέματα για την ΜΤ(ήθελες δική μου απάντηση?) .

Η συζήτηση στην ΜΤ άνοιξε και για την "ανασύνταξη του ελληνικού χώρου" με δική μου παρέμβαση και η πρότασή μου(εν συντομία) ήταν να πάρει κάθε club χώρο και δυνάμεις διαχείρισης. Το σενάριο αυτό θα περνούσε σε συζήτηση με τους εκπροσώπους των κλαμπς για να διαμορφωθεί ακόμη περισσότερο. Η προσπάθεια μου για να ανοίξει η συζήτηση ήταν διαρκείς και επίμονη, αλλά η απάντηση της ΜΤ, ήταν οτι πρώτα πρέπει να βρεθεί δίαυλος επικοινωνίας με τους admins, και μετά να ανοίξει η συζήτηση.

κάνοντας με να καταλάβω ότι στο μέλλον για την θέση του Έλληνα μοντ. τουλάχιστον (που εκτός από το να κλειδώνει το φόρουμ θα έπρεπε να προωθεί όλα τα τουρνουά χωρίς διακρίσεις

Οι διακρίσεις φίλτατε, γίνονται όταν κάνεις pinned topics από δω κι από κει καθώς δίνεις υποκειμενικά σημαντικότητα σε ότι θεωρείς εσύ.

Το τουρνουά ΟΥΣΤ έτρεξε αδίκως λοιπόν δίχως τα πλεονεκτήματα του μάνατζερ και κοντεύει να ολοκληρωθεί δίχως κανένα πρόβλημα, σεμνά και ταπεινά, μοιράζοντας διασκέδαση στους συμμετέχοντες. Φυσικά ο Έλληνας μοντ. δεν έδειξε καμία ευαισθησία και ούτε προσφέρθηκε να βοηθήσει (έτσι για τα μάτια του κόσμου) όπως έκανε ξένος συνάδελφος του και  επιβεβαίωσε για άλλη μια φορά την ακαταλληλότητα του.

Δεν μου ζήτησε κανείς βοήθεια σε κάτι για να την αρνηθώ. Επίσης ο συναδελφός μου, προσφέρθηκε, αλλά ποτέ δεν του ζητήθηκε κάτι για να κάνει.

Θεώρησα λοιπόν  για το νέο τουρνουά ότι πρέπει να καρφιτσωθούν στην κορυφή τα 2 τόπικ τόσο για πρακτικούς λόγους(διευκόλυνση των παικτών δίχως να ψάχνουν πολύ καθώς κάποιοι είναι νέοι),όσο φυσικά και πρέπον όπως γίνεται σε όλα τα τουρνουά τον τελευταίο καιρό.

Όλοι οι παίκτες του τουρνουά αυτού, έχουν ξαναπαίξει σε τουρνουά. Πιθανόν να μιλάμε μόνο για ένα παίκτη που να έχει μία συμμετοχή μόνο. Και πάλι, για σύνολο 12 παίκτες συζητάμε!

Επίσης είναι γνωστό πως όταν ένα topic δέχεται μία ανάρτηση ανεβαίνει ψηλά. Άρα για τι πράγμα συζητάμε?

Επίσης αυτό δεν έχει γίνει ποτέ στον Ελληνικό χώρο, ούτε καν για τα ΕΠOS και ΕΚΟS.

Υποχρεωτικά θα ζητούσα την βοήθεια κάποιου που είχε αυτές τις δυνατότητες και φυσικά του επιτρεπόταν.

Αυτοί ήταν οι Greek Tournament managers και οι Moderators. Οι υπόλοιποι είναι λάθος του συστήματος.

Εσύ εκμεταλλεύτηκες το λάθος.

Μετά το καρφίτσωμα λοιπόν ευαισθητοποιήθηκε ο Έλληνας μοντ. και έχει στείλει μηνύματα σε κόσμο και κοσμάκη και μάλιστα αναμένοντας απαντήσεις τάχιστα!

Τι διαδικασία ακολούθησα:

Ενημέρωσα την ΜΤ για την ενέργεια κάποιου άγνωστου και την θεώρησαν σημαντικό και επικίνδυνη ως δυνατότητα.(Σάββατο)

Έστειλα pm στον Πασχάλη που τον ρώτησα ποιός και γιατί το έκανε. ΔΕΝ MOY ΑΠΑΝΤΗΣΕ ενώ ήταν στο forum συνέχεια.(Σάββατο)

Ενημέρωσα τους admins.(Κυριακή)

Ενημέρωσα την ΜΤ για την διαδικασία κλειδώματος.(Κυριακή)

Ενημέρωσα τους εκπροσώπους των κλαμπς για την πρόθεση κλειδώματος αιτιολογώντας πως λόγω ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ του χώρου μας θα προβώ στην ενέργεια αυτή. Στους εκπροσώπους είναι και ο Πασχάλης. (Κυριακή)

Κλείδωσα τον χώρο. (Δευτέρα)

Τη Δευτέρα και αμέσως μετά το κλείδωμα, μου ήρθε απάντηση μέσω facebook από τον Πασχάλη για την αντιιδεοντολογική συμπεριφορά μου. Με ενημέρωσε παράλληλα ποιός έκανε τα pin. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!

Ενώ μπορούσε να μου απαντήσει εξ αρχής, για να γνωρίζουμε από που προέρχεται το πρόβλημα. Και μην πει κανείς πως έχετε δουλειές, καθώς όλη την Κυριακή εντός του forum ασχολούταν με διάφορα.

...

Λοιπόν, το να παίζετε τόσο εύκολα με τα λόγια δεν είναι αστείο, είναι γελοίο.

Κανείς δεν πείραξε το club Σερρών, όσο κι αν βρεθήκατε εριστικοί πάμπολλες φορές. Στον μικρόκοσμό σας νομίζετε πως γυρίζουμε γύρω γύρω σας και ψάχνουμε τρόπους για να σας πολεμίσουμε.

Ξεκολλήστε επιτέλους από τις παροπίδες που φοράτε.

Αν θέλουμε να προοδεύουμε το stratego, οφείλουμε να οργανωνόμαστε συμμαχικά και να βελτιωνόμαστε πρώτα τοπικά για βελτιώνουμε και την εθνική μας θέση.

Εγώ έμαθα να μην κρύβομαι. Θεωρώ πως έκανα το πρέπον για τον χώρο και την κοινότητα.

• KARAISKAKIS, Aris1970 and Jakehaar like this

#5 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 703 posts
  • Coat of arms
  • Gold General

Posted 10 January 2017 - 06:07 PM

Φίλτατε κύριε moderator

Δεν υπάρχει καμία διάθεση από μέρους μας να παίζουμε με τα λόγια καθώς έχουμε μεγάλη έλλειψη χρόνου καθώς ασχολούμαστε και με άλλες ασχολίες όπως είναι οι δουλειές μας. Όπως επίσης μέχρι στιγμής δεν έχουμε δείξει δείγματα τρέλας ώστε να νομίζουμε ότι όλοι ασχολούνται μαζί μας και μας πολεμάνε χωρίς να υπάρχει λόγος. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΙΑ. Από την απάντησή σου ως moderator καταλαβαίνω ότι γενικά επικρατεί ένα χάος συνεχόμενο τολμώ να πώ καθώς δεν ξέρει κανείς ποιες τελικά είναι οι αρμοδιότητες ποιανού και ποια τα όρια που μπορεί να έχει ο καθένας. Πίστεψέ με αν είχα έστω και την παραμικρή ένδειξη ότι θα μας βοηθούσες στην οποιαδήποτε προσπάθεια θα απευθυνόμουν σε εσένα αλλά μέχρι στιγμής τα δείγματα ως moderator όπως προανέφερα είναι τελείως αρνητικά για εμένα. Προσπαθούμε να οργανώσουμε ένα τουρνουά, από την στιγμή που δεν υπάρχει greek tournament manager θεώρησα σωστό να απευθυνθώ σε κάποιον άλλον, πές μου σε ποιο σημείο ακριβώς απαγορεύεται να γίνει κάτι τέτοιο??? Όπως επίσης γράφει κάπου ότι για να αιτηθώ για οποιοδήποτε θέμα πρέπει οπωσδήποτε να απευθυνθώ στον Έλληνα moderator? Και τι ακριβώς σημαίνει το «ανασύνταξη του ελληνικού χώρου»??? τι θέμα είχε ο ελληνικός χώρος εκτός από το ότι το καταντήσατε έτσι ώστε να μην τολμάει να γράψει κανένας γιατί κατευθείαν δέχεται επίθεση από γνωστούς άγνωστους??? Μήπως να διορθώσεις αυτό ως moderator πρώτα???

Επίσης φίλτατε γιατί αντί να ρωτήσεις τους 3 tournament manager θεώρησες ότι κάποιος χάκερ έχει επέμβει στα ελληνικά topic.  Δηλαδή από όλα τα topic οι χάκερ θα ασχοληθούν με τα ελληνικά…….Μάλλον εδώ εσύ παίζεις με τα λόγια και με τη νοημοσύνη μας. Οπότε θα σε ρωτήσω ευθέως σε τι ακριβώς σε ενόχλησε το καρφίτσωμα; (δηλαδή πραγματικά το πρώτο πράγμα που σκέφτηκες όταν το είδες ήταν ότι μπήκε χάκερ και αντί να ασχοληθεί με κάτι πιο σοβαρό πήγε και καρφίτσωσε τα 2 τόπικ του 1stG.F.T.S…. δηλαδή πραγματικά…..).

Εγώ έμαθα να μην κρύβομαι. Θεωρώ πως έκανα το πρέπον για τον χώρο και την κοινότητα.

Επειδή αναφέρεσαι στο ότι δεν κρύβεσαι και ότι προσπαθείς για το συλλογικό καλό του παιχνιδιού να σου πώ ότι είναι γνωστή η τακτική που ακολουθείται από συγκεκριμένους καθώς όταν ποστάρουμε μια ανακοίνωση κατευθείαν ποστάρουν ακόμα και αναδημοσιεύουν παλιές αναρτήσεις μόνο και μόνο για να καλύψουν κάθε τι δικό μας, ας μην το αρνηθούμε γιατί έτσι κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Αν θέλουμε να προοδεύουμε το stratego, οφείλουμε να οργανωνόμαστε συμμαχικά και να βελτιωνόμαστε πρώτα τοπικά για βελτιώνουμε και την εθνική μας θέση.

Για την πρόοδο του παιχνιδιού αν μου επιτρέπεις να σου πώ την δική μου γνώμη. Το μόνο που χρειάζεται να γίνει είναι να παίζουμε stratego και να διοργανώνουμε τουρνουά και βάζοντας συνέχεια εμπόδια ή ζητώντας την δική σου έγκριση σε όλα μάλλον εμποδίζεις την πρόοδο παρά την προωθείς. 

• pasxalistz, IOLAUS1926 and Hercules1926 like this

#6 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts
  • Coat of arms
  • Gold Spy

Posted 10 January 2017 - 07:37 PM

Από την απάντησή σου ως moderator καταλαβαίνω ότι γενικά επικρατεί ένα χάος συνεχόμενο τολμώ να πώ καθώς δεν ξέρει κανείς ποιες τελικά είναι οι αρμοδιότητες ποιανού και ποια τα όρια που μπορεί να έχει ο καθένας.

Οι αρμοδιότητες είναι σαφείς!

Αν χρειάζεσαι κάτι, το ζητάς από τους Greek Tournament managers. Έπειτα πας στους moderators. Η ομάδα των TC ΔΕΝ έχει καμία δουλειά στον ελληνικό χώρο!

Πίστεψέ με αν είχα έστω και την παραμικρή ένδειξη ότι θα μας βοηθούσες στην οποιαδήποτε προσπάθεια θα απευθυνόμουν σε εσένα αλλά μέχρι στιγμής τα δείγματα ως moderator όπως προανέφερα είναι τελείως αρνητικά για εμένα.

Για την ανικανότητά μου ή μη, μπορείς να απευθυνθείς στην ΜΤ.

Προσπαθούμε να οργανώσουμε ένα τουρνουά, από την στιγμή που δεν υπάρχει greek tournament manager θεώρησα σωστό να απευθυνθώ σε κάποιον άλλον, πές μου σε ποιο σημείο ακριβώς απαγορεύεται να γίνει κάτι τέτοιο???

Τυπικά ακόμη είναι ο Άρης. Ουσιαστικά είναι ο Γρηγόρης, καθώς έχει απλά ως ώρας μεταβιβαστει στη διαχείριση του Παγκοσμίου. Στη συνέχεια πας στους moderators.

Όπως επίσης γράφει κάπου ότι για να αιτηθώ για οποιοδήποτε θέμα πρέπει οπωσδήποτε να απευθυνθώ στον Έλληνα moderator?

Όχι. Για διευκόλυνσή σου, θα μπορούσες να το ζητήσεις από μένα. Μάλλον να το πω σωστά. Καθώς ο Πασχάλης που είναι διοργανωτής τουρνουά χρειάζεται κάτι, και δεν γνωρίζει αγγλικά, μπορεί να το ζητήσει από μένα.

Αν δεν σας κάνω, δεν σας υποχρεώνει κανείς να το ζητήσετε, ούτε το απαίτησα ποτέ. Θα μπορούσατε να το ζητήσετε από οποιοδήποτε άλλο μέλος της ΜΤ. Το καταλάβαμε τώρα?

Και τι ακριβώς σημαίνει το «ανασύνταξη του ελληνικού χώρου»??? τι θέμα είχε ο ελληνικός χώρος εκτός από το ότι το καταντήσατε έτσι ώστε να μην τολμάει να γράψει κανένας γιατί κατευθείαν δέχεται επίθεση από γνωστούς άγνωστους??? Μήπως να διορθώσεις αυτό ως moderator πρώτα???

Ζήτησες να γίνει για το προηγούμενο τουρνουά ο Πασχάλης και ο Ιόλαος managers, σωστά? Για να γίνει αυτό θα έπρεπε να πάρουν δυνάμεις διαχείρισης στον ελληνικό χώρο και δεν θα μπορούσε να διαχωριστεί από άλλα topics, που δεν θα είχαν δικαιοδωσία. Το σκέφτηκες ποτέ αυτό?

Επίσης με τη λογική κάνω τουρνουά 10 ατόμων, θέλω δυνάμεις διαχείρισης, θα γύριζαν όλοι να το ζητούσαν. Γιατί σε σένα λοιπόν?
Επειδή έχεις και εσύ το δικαίωμά σου, και για κάνεις ότι θέλεις όπως θέλεις στον χώρο σου, πρότεινα την ανασύνταξη του ελληνικού χώρου. Έτσι ο καθένας θα μπορεί να έχει διαχείριση στον χώρο του χωρίς να δίνει λογαριασμό σε άλλον. Δίκαιο?

Όπως ανέφερε και πιο πάνω τίποτα δεν είναι τελεσίδικο καθώς αυτό θα γινόταν και με την σύμπραξη των εκπροσώπων των κλαμπς.

Επίσης φίλτατε γιατί αντί να ρωτήσεις τους 3 tournament manager θεώρησες ότι κάποιος χάκερ έχει επέμβει στα ελληνικά topic.  Δηλαδή από όλα τα topic οι χάκερ θα ασχοληθούν με τα ελληνικά…….Μάλλον εδώ εσύ παίζεις με τα λόγια και με τη νοημοσύνη μας.

Όταν στέλνω μήνυμα στον υπεύθυνο του τουρνουά και ρωτάω ξεκάθαρα ποιός και γιατί το έκανε. Όταν στέλνω τις προθέσεις μου για το κλείδωμα λόγω ασφάλειας σε μήνυμα που εμπεριέχεται ο εκπρόσωπος του τουρνουά. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!! Δεν μου αφήνονται περιθώρια. Ο Πασχάλης "κατάφερε" να μου απαντήσει, αφού κλείδωσα τα topics για να χαρακτηρίσει ως όφειλε την συμπεριφορά μου αντιιδεοντολογική. Τότε κατάφερε να μου πει και ποιός το έκανε!

Θες να σχολιάσω κάτι άλλο εγώ εδώ?

Οπότε θα σε ρωτήσω ευθέως σε τι ακριβώς σε ενόχλησε το καρφίτσωμα; (δηλαδή πραγματικά το πρώτο πράγμα που σκέφτηκες όταν το είδες ήταν ότι μπήκε χάκερ και αντί να ασχοληθεί με κάτι πιο σοβαρό πήγε και καρφίτσωσε τα 2 τόπικ του 1stG.F.T.S…. δηλαδή πραγματικά…..).

Πρώτον είναι απαράδεκτο να γίνεται χωρίς έστω μία ενημέρωση. Δεύτερον είναι αχρείαστο για ένα τουρνουά(12 ατόμων) που συνεννοείστε άμεσα με προσωπικά μηνύματα, όπως έχετε γράψει. Τρίτον αυτό δεν έχει γίνει για κανένα άλλο, και ενώ τώρα γίνονται οι εγγραφές του ΕΠOS2017. Τέταρτον πως ορίζεις εσύ σημαντικό το τουρνουά σου και δεν είναι για παράδειγμα σημαντική μία live συνάντηση που θα έχει περισσότερα από 12 άτομα?

...

Δεν είσαι άγνωστος, ούτε νέος στο χώρο. Εδώ λοιπόν που βρισκόμαστε(δεν εννοώ μόνο στο forum), έχεις πει και έχεις ξεπει πολλά. Αυτή τη στιγμή, συνεργάζεσαι με το club Σερρών και μακάρι να προοδεύσετε και να αναπτύξετε το παιγνίδι όσο καλύτερα γίνεται. Ας μην μάθουμε νέα ...κατορθώματα.

Ήμουν και είμαι υπέρμαχος της συνεργασίας ΟΛΩΝ. Δεν την φοβάμαι. Γιαυτό ανοίξαμε την Ένωση, για μπουν όλοι οι παίκτες μέσα, γιαυτό προσπαθώ να είναι η GOSC ανοιχτή σε όλα για να παίρνουν μέρος όλοι μέσα.

Εσύ έφυγες από την Ένωση στην πρώτη στροφή, εσύ υποστήριξες την αποχώριση των παικτών του club Σερρών από το ΕΚΟS, εσύ κάνεις τώρα τουρνουά που προσκαλέσατε παίκτες που θέλατε, καθώς οι άλλοι θα σας δημιουργήσουν προβλήματα, όπως λες.

Μία κοινότητα, πρέπει από μόνη της να απομονώνει τα προβλήματα και να δημιουργεί τις καλύτερες προϋποθέσεις για όλους τους υπόλοιπους.

Μία κοινότητα! Μάθετε λοιπόν, τι σημαίνει να βάζει κάποιος το εγώ του, κάτω από το εμείς, Μάθετε λοιπόν να ρισκάρετε στην έκθεση και στην ψήφιση των λεγομένων ή ακόμη και των ικανοτήτων σας. Μάθετε να ακούτε και το άδικο. Μάθετε να δίνετε δίκαιο και σε αυτούς που δεν συμπαθείτε.

Ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρουμε να συνεργαστούμε όλοι. Έτσι θα έχει αξία και ότι κάνουμε μόνοι μας...

• KARAISKAKIS and Jakehaar like this

#7 pasxalistz

pasxalistz

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts
  • Coat of arms
  • Gold Marshal

Posted 10 January 2017 - 09:45 PM

Καλησπέρα. Τα παρακάτω λόγια είναι απάντηση για τον φίλο danis_p_gr. Δέν το ποστάρισα στο τόπικ του EPOS2017 καθώς εκεί πρέπει να γίνονται οι εγγραφές.

Πρίν δυο χρόνια φίλε κι εγώ σαν καινούριος στο φόρουμ διαπίστωσα της διαμάχες αρκετών παικτών και με προβληματισμό έλεγα για ποιό λόγο να γίνεται αυτό και με όμορφα ποσταρίσματα σαν το δικό σου προσπαθούσα να τους δείξω το αυτονόητο. Φαίνεται πώς το παιχνίδι αυτό έχει κάποια παλιά κατάρα ή ισχύει αυτό που λέει ο λαός μας ότι ''το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι''. Εγώ δέν θα σου δείξω όλη την  λίστα των παικτών που δεν έχουν δηλώσει σημμετοχή. Ρωτήστε γιατί δεν παίρνουν μέρος οι κορυφάιοι παίκτες στο πανελλήνιο (να μήν γράψω ονόματα γιατί είναι αρκετοί και είναι κρίμα να ξεχάσω κάποιον). Χωρίς αυτούς τους παίκτες αν θέλετε βαφτίστε το τουρνουά Πανελλήνιο. Βγάλτε απο το Ισπανικό πρωτάθλημα ΡΕΑΛ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΑΤΛΕΤΙΚΟ, ΣΕΒΙΛΗ, ΒΑΛΕΝΘΙΑ και ονομάστε το primera division. Τι χαρά για την πρωταθλήτρια ΘΕΛΤΑ. Ενω η ΛΕΣΤΕΡ τι έχεις να πείς. 

Κάτι φταίει που εγώ είμαι μικρός για να το βρώ. Μακάρι οι δικές σας προσπάθειες να βγάλουν αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια για το ποστάρισμα σου. Καλό βράδυ.

• cflag, IOLAUS1926 and Hercules1926 like this
member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#8 danis_p_gr

danis_p_gr

Sergeant

• Moderators
  • 297 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 10 January 2017 - 11:55 PM

Καλησπέρα. Τα παρακάτω λόγια είναι απάντηση για τον φίλο danis_p_gr. Δέν το ποστάρισα στο τόπικ του EPOS2017 καθώς εκεί πρέπει να γίνονται οι εγγραφές.

Πρίν δυο χρόνια φίλε κι εγώ σαν καινούριος στο φόρουμ διαπίστωσα της διαμάχες αρκετών παικτών και με προβληματισμό έλεγα για ποιό λόγο να γίνεται αυτό και με όμορφα ποσταρίσματα σαν το δικό σου προσπαθούσα να τους δείξω το αυτονόητο. Φαίνεται πώς το παιχνίδι αυτό έχει κάποια παλιά κατάρα ή ισχύει αυτό που λέει ο λαός μας ότι ''το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι''. Εγώ δέν θα σου δείξω όλη την  λίστα των παικτών που δεν έχουν δηλώσει σημμετοχή. Ρωτήστε γιατί δεν παίρνουν μέρος οι κορυφάιοι παίκτες στο πανελλήνιο (να μήν γράψω ονόματα γιατί είναι αρκετοί και είναι κρίμα να ξεχάσω κάποιον). Χωρίς αυτούς τους παίκτες αν θέλετε βαφτίστε το τουρνουά Πανελλήνιο. Βγάλτε απο το Ισπανικό πρωτάθλημα ΡΕΑΛ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΑΤΛΕΤΙΚΟ, ΣΕΒΙΛΗ, ΒΑΛΕΝΘΙΑ και ονομάστε το primera division. Τι χαρά για την πρωταθλήτρια ΘΕΛΤΑ. Ενω η ΛΕΣΤΕΡ τι έχεις να πείς. 

Κάτι φταίει που εγώ είμαι μικρός για να το βρώ. Μακάρι οι δικές σας προσπάθειες να βγάλουν αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια για το ποστάρισμα σου. Καλό βράδυ.

Καλησπέρα Πασχάλη.

Τα θυμάμαι τα σχόλια σου. Εκείνο τον καιρό παρακολουθούσα όλη την συζήτηση-διαμάχη που γινόταν τότε χωρίς να έχω πάρει θέση, όπως δέν θα κάνω και τώρα. Άλλωστε μπορεί να μήν έχει και καμμία σημασία η άποψη μου εδώ που τα λέμε, είμαι απλά ενας μέτριος παίκτης. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω κάτι. Οι κορυφαίοι παίκτες δεν παιρνουν μέρος, οκ, εχουν τα δικά τους θέματα μεταξύ τους. Οι μικρότεροι παίκτες όμως? Οι νεότεροι? Όλοι αυτοί που είναι? Δέν τους ενδιαφέρει να αποκτήσουν εμπειρία σε ένα πανελλήνιο το οποίο μπορεί να μήν έχει τα μεγάλα ονόματα όπως λες, με μια μεγάλη συμμετοχή όμως απο μικρότερα θα είχε την δική του αξία. Και ίσως με καλυτερο ανταγωνισμό μεταξύ μας. Απορώ γιατί λείπουν άτομα πχ απο το δικό σας club των Σερρών, τα μικρότερα ονόματα τουλάχιστον. ¨Οπως και τα μικρότερα της Θεσ/νίκης. ¨Η της Πέλλας. Ή μεμονωμένα άτομα που δέν ανήκουν πουθενά. Και άς λείπουν οι κορυφαίοι....

Το πανελλήνιο είναι κατα την άποψη μου κάτι εντελώς προσωπικό και έξω απο κάθε δραστηριότητα των clubs. Ούτε και με ενδιαφέρει ποιος το διοργανώνει ή το τρέχει. Με ενδιαφέρει αν θα έχει επιτυχία και θα κινείται σε νόμιμα και ανταγωνιστικά πλαίσια. Ολα τα άλλα δεν θα έπρεπε να απασχολούν εμάς τους "μικρούς" παίκτες. Φέτος το τρέχουν οι τάδε, του χρόνου οι δείνα, του παραχρόνου οι άλλοι κοκ...

Πρόβλημα τους και ας τα βγάλουν πέρα με τις έριδες και τις διχόνιες τους. Το να απέχει όμως και να σνομπάρει κάποιος όλο αυτό το εγχειρημα απλά και μόνο επειδή δεν γουστάρει την οργανωτική επιτροπή..... Κριμα.

Edited by danis_p_gr, 10 January 2017 - 11:56 PM.

• pasxalistz likes this

Member of the Moderating Team

#9 Aris1970

Aris1970

Major

• Greek Tournament Manager
  • 1,468 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 11 January 2017 - 12:02 AM

Πρώτα απ όλα μια μικρή παρένθεση σχετικά με την λίστα CGA , όπως ανέφερα προ λίγων ημερών υπάρχουν έλληνες παίκτες οι οποίοι έχουν επιβεβαιωθεί  (π.χ. kanagias από Πτολαιμαίδα , 2 παιδιά από Καστοριά, 2-3 άτομα που συμμετείχαν τον Νοέμβριο στο Πανελληνιο της Αθήνας , υπάρχουν παίκτες από θεσ/νίκη π.χ. ενεργό μέλος του club θεσ/νίκης SLIOUSGE , επισης υπάρχουν παίκτες όπως π.χ.  ο Giagulas κύριος λογαριασμός έλληνα παίκτη (ο οποίος δεν τον περάσαμε στην λίστα για κάποιο λόγο) , υπάρχουν παίκτες όπως ο φίλος μου o D-spy (+2 από Βέροια) … φυσικά  ο Firmas  :)  ,  από Βόλο π.χ. HUNTER77 (ένας από τους κορυφαίους έλληνες παίκτες ) , monomaxa …  κ.α … από Βόλο.  Άρα το νούμερο 114 ….  Στην πραγματικότητα θα έπρεπε να είναι 130 εγγεγραμμένοι στην λίστα CGA .

(H επικαιροποίηση της είναι αναγκαία !!! )

Βλέποντας την δημοσίευση του danis_gr , (αλλά και του Πασχάλη) , Ιορδάνη (danis_gr), είναι  πράγματι  κατά ένα ποσοστό έτσι , κάποιοι πιθανόν δεν συμμετέχουν για προσωπικούς λόγους , αλλά δεν είναι ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ !

Ιορδάνη ,

.............. η επιτροπή θα πρέπει να ιδρώσει λίγο :)

Γιώργο ,Κωνσταντίνε , Γιάννη , (Dalee, Jakehar, Overlord_98) θα πρέπει να αφιερώσετε αρκετό από τον προσωπικό σας χρόνο , εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα , να συνομιλήσετε με παίκτες είτε με τους ήδη περασμένους της λίστας CGA , αλλά πολύ περισσότερο με νέους παίκτες μέσω chat ή και κινητό τηλ.  ,αρκετοί από αυτούς δεν γνωρίζουν την ύπαρξη του φόρουμ  και των τουρνουά . Θα πρέπει να συνομιλήσετε με αρκετούς  ήδη φίλους σας στο facebook , αλλά και με νέους φίλους που θα έπρεπε ήδη να έχετε γνωρίσει σε όλη αυτήν την περίοδο των εγγραφών . Θα πρέπει όλοι αυτοί οι νέοι παίκτες  (προς το παρόν δεν έχω δει κανέναν) να επιβεβαιωθούν στην συνέχεια να παίξετε κάποια φιλικά μαζί τους .

Προσωπικά (ο  Καραϊσκάκης το γνωρίζει ),ασχολήθηκα αρκετά με το “ψάξιμο”  νέων παικτών ,δεν υπάρχει κάνεις ψεύτικος λογαριασμός στην CGA  , ξέρετε πόσες ώρες έχω αφιερώσει για να μάθουν κάποιοι πως θα εγγραφτούν στο φόρουμ και στο τουρνουά ή πως θα στείλουν πρόσκληση για ένα φιλικό παιχνίδι  …  κτλ. ????   αρκετά Κυριακάτικα πρωινά , αλλά πολύ περισσότερο αμέτρητα βράδια συνομιλούσα με παίκτες της λίστας CGA.

Πασχάλη(Pasxalistz) , διάβασα προχθές σε μία δημοσίευση σου Τέλος να ευχηθούμε πολλές μάχες και πολλά τουρνουά κάτι που σίγουρα θα φέρει νέους παίκτες στο παιχνίδι ανεβάζοντας τον ανταγωνισμό.”

Δεν αμφιβάλω αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό ,  ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ  ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ.

Εγώ , έχω παραιτηθεί από greek tournament manager , οριστικά έχω αποχωρήσει , είναι το τέλος μιας εποχής σαφώς και με αρνητικά αλλά και με θετικά .  Η ΕΥΧΗ όλων μας είναι αυτοί που θα συνεχίσουν να τα πάνε καλυτέρα !

…..  σας έχω κουράσει με αυτό αλλά θα το ξαναγράψω όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος !!!

#10 cflag

cflag

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 703 posts
  • Coat of arms
  • Gold General

Posted 11 January 2017 - 12:36 PM

Πρωτίστως να κάνω ένα σχόλιο προς τον danis p gr λέγοντας του ότι σημασία έχουν ΟΛΕΣ οι απόψεις και δεν υπάρχουν καλοί-κακοί-μέτριοι Έλληνες παίκτες, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟΝ Έλληνες ΠΑΙΚΤΕΣ! Δυστυχώς όμως όποιος και να εκφραστεί σε αυτό το φόρουμ θα σπεύσουν να απαντήσουν κάποιοι συγκεκριμένοι άνθρωποι, οι οποίοι αν δεν συμφωνούν μαζί σου(ή καλύτερα αν δεν συμφωνείς εσύ μαζί τους) θα είναι τόσο πιεστικοί-κουραστικοί-επιθετικοί που στο τέλος θα τους αγνοείς εντελώς και δεν θα θέλεις να συμμετάσχεις σε τίποτα από ότι διοργανώνουν. Αυτό πράττουν αρκετοί Έλληνες παίκτες όπως και εγώ.

Αναφορικά με τον Έλληνα  moderator βιάστηκε πολύ να δώσει απάντηση στο τελευταίο μήνυμα μου και όταν το ξαναδιαβάσει θα αντιληφτεί ότι απέφυγε όλα τα ουσιαστικά ερωτήματα μου. Μάλλον έχει υποτιμήσει την νοημοσύνη μου. Θα σταθώ λοιπόν στα ακόλουθα:

Δεν είσαι άγνωστος, ούτε νέος στο χώρο. Εδώ λοιπόν που βρισκόμαστε(δεν εννοώ μόνο στο forum), έχεις πει και έχεις ξεπει πολλά.

Γνωρίζουμε πολύ καλά ότι δεν ισχύει καθώς προσπάθησα να δώσω ευκαιρίες σε όλους όσους διαφωνώ να μου αποδείξετε ότι ίσως και να έκανα λάθος ,δυστυχώς μου αποδείξατε το αντίθετο.

Ας μην μάθουμε νέα ...κατορθώματα.

Αυτό τί ακριβώς σημαίνει??

Ήμουν και είμαι υπέρμαχος της συνεργασίας ΟΛΩΝ. Δεν την φοβάμαι.

Δυστυχώς όμως φοβάσαι τις ενέργειες όλων όσων δεν επιθυμούν συνεργασία και προτιμούν την αυτονομία.

Γιαυτό ανοίξαμε την Ένωση, για μπουν όλοι οι παίκτες μέσα, γιαυτό προσπαθώ να είναι η GOSC ανοιχτή σε όλα για να παίρνουν μέρος όλοι μέσα.

Για να θεωρείς και να τονίζεις κατι ως ‘’ανοικτό’’ οφείλεις να αποφεύγεις τον αρνητικό σχολιασμό αποχώρησης κάποιου που προφανώς δεν του άρεσε αυτό που συνάντησε.

Εσύ έφυγες από την Ένωση στην πρώτη στροφή,

Δεν το μετάνιωσα καθόλου και όπως είδα ακολούθησαν και άλλοι.

εσύ υποστήριξες την αποχώριση των παικτών του club Σερρών από το ΕΚΟS.

Λανθάνεις κακοπροαίρετα καθώς δεν είχα καμία συμμετοχή στο ΕΚΟS ούτε και στην συγκεκριμένη απόφασηκάτι που μπορεί να στο επιβεβαιώσει και ο Πασχάλης.

Μία κοινότητα, πρέπει από μόνη της να απομονώνει τα προβλήματα και να δημιουργεί τις καλύτερες προϋποθέσεις για όλους τους υπόλοιπους.

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Σαν Έλληνας moderator άρχισε να απομονώνεις τα προβλήματα της κοινότητάς μας καθώς τα γνωρίζεις πολύ καλά ποιά ακριβώς είναι και μη τα κουκουλώνεις. Οι καλύτερες προϋποθέσεις είναι να μην ενοχλούμε τις δημιουργίες παικτών που επέλεξαν να μας αγνοούν βρίσκοντας ανόητες προφάσεις και λόγους.

Μάθετε λοιπόν, τι σημαίνει να βάζει κάποιος το εγώ του, κάτω από το εμείς.

Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω…..

Δεν κλείδωσα εγώ τα τοπικ. Εγώ απλά ζήτησα αν γίνεται να καρφιτσωθούν τα 2 τοπικ για διευκόλυνση των παικτών. Το αίτημά μου έγινε δεκτό. Από εκεί και έπειτα αλλουνού θίχτηκε ο εγωισμός και μεγαλοποίησε το ζήτημα.

Μάθετε λοιπόν να ρισκάρετε στην έκθεση και στην ψήφιση των λεγομένων ή ακόμη και των ικανοτήτων σας. Μάθετε να ακούτε και το άδικο. Μάθετε να δίνετε δίκαιο και σε αυτούς που δεν συμπαθείτε.

Αυταπατάσαι αν έχεις την αίσθηση ότι γίνονται στην πράξη από σένα όλα όσα αναγράφεις εδώ σε στυλ πολιτικού συγγραφέα(πραγματικά μου θυμίζουν προεκλογικό πολιτικό λόγο).Με την πρώτη ευκαιρία κάνε λίγη αυτοκριτική και δώσε έμφαση ιδίως στο  ‘’Μάθετε να δίνετε δίκαιο και σε αυτούς που δεν συμπαθείτε.

Edited by cflag, 11 January 2017 - 08:10 PM.

• pasxalistz and IOLAUS1926 like this

#11 dalee

dalee

Miner

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts
  • Coat of arms
  • Gold Spy

Posted 11 January 2017 - 03:15 PM

Για να μπορείς να κρίνεις το σύνολο, οφείλεις να συμμετέχεις σε αυτό...

Θεωρώ πως έχω καλύψει επαρκώς ότι θέμα προέκυψε που αφορά το topic. Όποιος έχει οποιονδήποτε προβληματισμό, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου. Όσον αφορά τα προσωπικά ζητήματα, θα απαντήσω σε προσωπικό επίπεδο με τους ενδιαφερόμενους.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users