Jump to content

Photo

ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΝΕΑ η εφημερίδα μας

• Please log in to reply
1962 replies to this topic

#1781 IOLAUS1926

IOLAUS1926

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 95 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Spy

Posted 11 March 2018 - 06:28 PM

@Μπαμπη, αυτος ο Αρης καθε Κυριακη κατι παθαινει.

Ψαχνεται συνεχως για καινουριες ιστοριες. Βρηκα λοιπον την λυση!!!
Θα τον φορτωνεις στο zoografoαμαξο σου και θα τον πηγαινεις σε γειτονικες πολεις Σερρες, Θεσσαλονικη, Πτολεμαιδα (στον φιλο μας τον kanagia) κ.α

Καλο βραδυ
  • Aris1970, pasxalistz, SERRES ΤΕΑΜ and 3 others like this

member of ΣΕΡΡΕΣ STRATEGO team

#1782 Aris1970

Aris1970

Colonel

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,703 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 11 March 2018 - 09:22 PM

@Μπαμπη, αυτος ο Αρης καθε Κυριακη κατι παθαινει.

Ψαχνεται συνεχως για καινουριες ιστοριες. Βρηκα λοιπον την λυση!!!
Θα τον φορτωνεις στο zoografoαμαξο σου και θα τον πηγαινεις σε γειτονικες πολεις Σερρες, Θεσσαλονικη, Πτολεμαιδα (στον φιλο μας τον kanagia) κ.α

Καλο βραδυ

Να σου πω καλή ιδέα … και κάνουμε πολύ άνετο ταξίδι με το zoografoαμαξο … το μόνο αρνητικό είναι ότι σε όλη την διαδρομή  ακούμε μόνο κουλτουριάρικα τραγούδια .

Σχετικά με το password του , όταν είχε ζητήσει την αλλαγή του … δεν είχε δώσει νέο password .

… αλλά και εγώ και ο zoografos στα κινητά μας χωρίς password… τα ανοίγουμε !

• John.K1980, pasxalistz and IOLAUS1926 like this

#1783 roeczak

roeczak

Captain

• Tournament Manager
  • 898 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 19 March 2018 - 06:01 PM

Στα καλά νεα της ημέρας : Οι δράσεις των Captains συνεχίζονται !

• Aris1970, pasxalistz, ☆OVERLORD☆ and 3 others like this
If you enjoy stratego you might want to subscribe to Roeczak. Member of Stratego Captains Club. Actively trying to promote the game and would like to help in any activity towards that goal. Highest Rating : 898 (Platinum Marshal)

#1784 Périgord

Périgord

Bomb

• Greek Tournament Manager
  • 30 posts
  • Coat of arms
  • Silver Lieutenant

Posted 19 March 2018 - 08:12 PM

Την Κυριακή 18-3-2018 πραγματοποιήθηκε σε φιλικό κλίμα το "Open Athens Stratego" που διοργάνωσε η "Athens Stratego Team" στο This House Rules στο Μαρούσι.

Είχαμε συμμετοχές από νέους παίκτες οι οποίοι τα πήγαν πολύ καλά!

Τα αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

Standings Place Name Feder Rtg Loc Score M-Buch. Buch. Progr. 1

Bougatsas, Dimitrios 1489 27 57.0 91.0 81.0 2

Konstantinou, Kostas 1548 24 47.0 79.0 69.0 3

Adamakis, Gregory 1461 22 54.0 86.0 68.0 4

Fytilakos, Theodoros 600 20 40.0 72.0 55.0 5-6

Fytilakos, Ioannis 939 15 57.0 94.0 45.0

Pilalis, Ernesto 1038 15 57.0 86.0 50.0 7

Marnezos, Dimitris 1406 10 59.0 91.0 30.0 8

Alexopoulos, Theodoros 600 5 57.0 91.0 15.0

Η ομάδα έδωσε ραντεβού για το επόμενο σημαντικό γεγονός της χρονιάς που είναι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα του 2018 και θα διεξαχθεί στην Πάτρα από την Patras Stratego Team.

Συγχαρητήρια στους 3 πρώτους αλλά και σε όλους τους νέους φίλους του αθλήματος για την προσπάθειά τους.

Iqp9VBE.jpg

• KARAISKAKIS, Aris1970, dalee and 5 others like this

Espresso is to Italy, what champagne is to France.

Charles Maurice de Talleyrand-Périgord

#1785 dalee

dalee

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 327 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 20 March 2018 - 09:53 AM

Για την εγγραφή σας στο 4ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Stratego 2018 - Πάτρα 21-22 Απριλίου, ακολουθείστε τον παρακάτω σύνδεσμο/φόρμα εγγραφής:

https://goo.gl/forms/oSLwCNIx8g7lhVFg1

Edited by dalee, 20 March 2018 - 09:53 AM.

• FGP_ likes this

#1786 Major Nelson

Major Nelson

Major

• Moderators
  • 1,070 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 20 March 2018 - 01:20 PM

Την Κυριακή 18/03/2018 έλαβε χώρα το Stratego Captains Open Tournament 2018 στο καφέ «Εν Έτει 1929» στο Τατόι.

Τελική βαθμολογία:

1η ΘΕΣΗ: ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (gpet0)
2η ΘΕΣΗ: ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΣ (Major Nelson)
3η ΘΕΣΗ: ΒΑΝΔΩΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (OVERLORD)

4η ΘΕΣΗ: ΚΟΥΚΑΣ ΤΑΣΟΣ (roeczak)
5η ΘΕΣΗ: ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (hellinon)
6η ΘΕΣΗ: ΒΑΝΔΩΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (vspy13)
7η ΘΕΣΗ: ΤΣΟΤΡΑΣ ΜΑΝΟΣ (Great Manos)
8η ΘΕΣΗ: ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (Henry domerkant)
9η ΘΕΣΗ: ΒΑΝΔΩΡΟΣ ΕΛΙΣΣΑΙΟΣ (ELISSAIOS-GR)
10η ΘΕΣΗ: ΚΟΥΓΙΕΜΗΤΡΟΣ ΗΛΙΑΣ (Y731)
11η ΘΕΣΗ: ΑΓΓΑΘΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (damon13)
12η ΘΕΣΗ: ΚΟΥΓΙΕΜΗΤΡΟΣ ΟΡΦΕΑΣ (James Garfield)
13η ΘΕΣΗ: ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (virusgr)

Αναλυτικές πληροφορίες για την τελική βαθμολογία, τα αποτελέσματα των αγώνων κτλ. στο παρακάτω link:

http://www.kleier.ne...ble.php?eid=592

Λόγω διαφόρων υποχρεώσεων ή καταστάσεων οι: Κωνσταντινίδου Εβελίνα (MrsBadtrip13), Σκούρτσος Δημήτρης (morias), Γκιλφέσης Σταμάτης (stamen feson) και Γεωργιάδης Γιώργος (gkaros) δεν μπόρεσαν να συμμετάσχουν στο τουρνουά μας. Τους ευχαριστούμε για την στήριξή τους σε όλα.

Συγχαρητήρια στους 3 νικητές αλλά και γενικότερα σε όλους τους καπεταναίους που συμμετείχαν στο τουρνουά!

29340606_10211920456586498_866586320570229137949_2129350207296896_1525510649_n.j29342857_10211920456786503_8438050005654
29366350_10211920456946507_3564098560985
Επόμενος σταθμός για το κλαμπ μας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2018 στην Πάτρα.
  • SEKERTZISS, Aris1970, John.K1980 and 6 others like this

Winning isn't everything, but wanting to win is.

#1787 The Achaean

The Achaean

Scout

• Members
  • PipPipPipPip
  • 97 posts
  • Coat of arms
  • Gold Scout

Posted 22 March 2018 - 03:02 PM

h5pX2CS.png

Για την εγγραφή σας στο 4ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Stratego 2018 - Πάτρα 21-22 Απριλίου ακολουθείστε τον παρακάτω σύνδεσμο/φόρμα εγγραφής

Η μεγάλη γιορτή πλησιάζει!

https://goo.gl/forms/oSLwCNIx8g7lhVFg1

Edited by The Achaean, 22 March 2018 - 03:02 PM.

• Aris1970, dalee, FGP_ and 2 others like this

#1788 danis_p_gr

danis_p_gr

Sergeant

• Honorary members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 24 March 2018 - 02:31 AM

New Confirmed Greek Accounts :

Y731
James Garfield

- Stratego Captains Club

Γιατί πρέπει να αναφέρεις τα ονόματεπώνυμα τους? Ο Άρης στο παρελθόν όταν ήμουν mod είχε κάνει ολόκληρη φασαρία επειδή σε ένα post του ο Καραισκάκης είχε αναφέρει το ονοματεπώνυμο του και δέν το κατέβασα έγκαιρα, γιατί σύμφωνα με τους όρους του site απαγορεύεται να γράφονται ονοματεπώνυμα και προσωπικά στοιχεία. http://forum.strateg...al-forum-rules/

General Forum Rules
1. Do not:
  • Post personally identifiable information of others (i.e. name, address, email, phone number, etc.)
(ασχέτως βέβαια άν σε πάμπολλα post αναφέρονται ονοματεπώνυμα και προσωπικά δεδομένα, ειδικά στα ποστ που έχουν να κάνουν με τουρνουα κτλ και τότε κανείς δεν παραπονέθηκε, ούτε βέβαια ο Άρης).

Edited by danis_p_gr, 24 March 2018 - 10:40 AM.

#1789 roeczak

roeczak

Captain

• Tournament Manager
  • 898 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 24 March 2018 - 06:50 AM

Οκ danis_p_gr, το έκανα edit, συμφωνω οτι δεν υπάρχει λογος να αναφερονται τα ονοματα τους στη λιστα cga αλλα μονο οι λογαριασμοι.

Αυτά τα general rules πολλά λενε, αν τηρουσαμε και τιποτα ισως αποφευγαμε πολλές καταστάσεις...

Θα χαρώ να σε δω στο ΕΠΟΣ αν εχεις χρονο.
  • KARAISKAKIS likes this
If you enjoy stratego you might want to subscribe to Roeczak. Member of Stratego Captains Club. Actively trying to promote the game and would like to help in any activity towards that goal. Highest Rating : 898 (Platinum Marshal)

#1790 danis_p_gr

danis_p_gr

Sergeant

• Honorary members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 24 March 2018 - 10:43 AM

Το έκανα και εγώ edit για να μην φαίνεται και από εμένα!

#1791 Aris1970

Aris1970

Colonel

• Members
  • 1,703 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 24 March 2018 - 12:50 PM

Γιατί πρέπει να αναφέρεις τα ονόματεπώνυμα τους? Ο Άρης στο παρελθόν όταν ήμουν mod είχε κάνει ολόκληρη φασαρία επειδή σε ένα post του ο Καραισκάκης είχε αναφέρει το ονοματεπώνυμο του και δέν το κατέβασα έγκαιρα, γιατί σύμφωνα με τους όρους του site απαγορεύεται να γράφονται ονοματεπώνυμα και προσωπικά στοιχεία. http://forum.strateg...al-forum-rules/

General Forum Rules
1. Do not:

• Post personally identifiable information of others (i.e. name, address, email, phone number, etc.)
(ασχέτως βέβαια άν σε πάμπολλα post αναφέρονται ονοματεπώνυμα και προσωπικά δεδομένα, ειδικά στα ποστ που έχουν να κάνουν με τουρνουα κτλ και τότε κανείς δεν παραπονέθηκε, ούτε βέβαια ο Άρης).

Σε αρκετές δημοσιεύσεις κυρίως αποτελέσματα τουρνουά , αναφέρονται τα ονοματεπώνυμα , πρόκειται για επίσημα αποτελέσματα αγώνων

@danis_gr ,

Σε καμία περίπτωση αυτές του τύπου  οι δημοσιεύσεις δε μπορούν να συγκριθούν με την συγκεκριμένη δημοσίευση του KARAISKAKIS (από το παρελθόν) , στην οποία τότε ο KARAISKAKIS είχε προβεί σε μία επίσημη ανακοίνωση αναφέροντας το πραγματικό μου ονοματεπώνυμο (χωρίς λόγο) , σε μια ανακοίνωση ότι εγώ ο Aris …..  υπονοώ ασάφειες , ότι έχω αφήσει ασαφείς υπόνοιες …κτλ .

Και ένα μικρό παιδί μπορεί να καταλάβει την διαφορά αυτή , της τότε συγκεκριμένης δημοσίευσης του KARAISKAKIS (την οποία και πολύ σωστά τότε την έκανε edit)  με τις δημοσιεύσεις του τύπου αποτελεσμάτων αγώνων ή εγγραφών ..κλτ . που αναφέρονται τα πραγματικά ονοματεπώνυμα

Danis_gr , σε παρακαλώ , θα ήθελα να διαγράψεις την παραπάνω δημοσίευση σου , δίνονται εντυπώσεις λανθασμένες …   γενικά για την χρήση του ονοματεπωνύμου εδώ στο φόρουμ , αλλά και για εμένα προσωπικά , για το πώς παρουσιάζεις το όλο θέμα με αυτά υπονοείς για εμένα και όχι μόνο !

#1792 danis_p_gr

danis_p_gr

Sergeant

• Honorary members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 24 March 2018 - 01:18 PM

Όχι Άρη, είτε οι κανόνες εφαρμόζονται σε όλα είτε όχι. Ο Καραϊσκάκης τότε ανέφερε το όνομα σου ως εκπρόσωπο του club (που είναι πανελληνίως γνωστό) και λόγω των προσωπικών σου διαφόρων μαζί του επιτέθηκες σε εμένα μεσω pm με προσωπικούς υπαινιγμούς λόγω και του επαγγέλματος μου. Και για την ακρίβεια δεν παραπονέθηκες για όλο το ποστ, αλλά μόνο για την αναφορά του πραγματικού σου ονοματεπώνυμου, που ορθώς ο Καραϊσκάκης τότε διέγραψε από μόνος του προτού προλάβω να παρέμβω. Αργότερα όμως όταν αναφέρθηκε το όνομα σου ξανά σε ένα ποστ σχετικά με ένα τουρνουά του club της Θεσσαλονίκης δεν υπήρξε καμία αντίδραση, έκανες και like και απάντησες μάλιστα. Αυτό δείχνει 2 μέτρα και 2 σταθμά, όπου μας βολεύει. Να ξέρουμε τι λέμε.

#1793 Aris1970

Aris1970

Colonel

• Members
  • 1,703 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 24 March 2018 - 01:54 PM

Posts … στις οποίες αναφέρονται τα πραγματικά ονοματεπώνυμα …σχετικά με τουρνουά  κτλ …  δεν έχουν καμιά σχέση … επαναλαμβάνω με την τότε  δημοσίευση του KARAISKAKIS , συγκρίνεις 2 ανόμοιες    και βλέπω το συνεχίζεις ?

Δεν είμαι χαζός να παραπονεθώ για την χρήση  των ονοματεπωνύμων .... σχετικά με τουρνουά  . Τι είναι αυτά που γράφεις ? 

Αυτό δείχνει 2 μέτρα και 2 σταθμά, όπου μας βολεύει. Να ξέρουμε τι λέμε.

Σε αρκετές δημοσιεύσεις κυρίως αποτελέσματα τουρνουά , αναφέρονται τα ονοματεπώνυμα , πρόκειται για επίσημα αποτελέσματα αγώνων

@danis_gr ,

Σε καμία περίπτωση αυτές του τύπου  οι δημοσιεύσεις δε μπορούν να συγκριθούν με την συγκεκριμένη δημοσίευση του KARAISKAKIS (από το παρελθόν) , στην οποία τότε ο KARAISKAKIS είχε προβεί σε μία επίσημη ανακοίνωση αναφέροντας το πραγματικό μου ονοματεπώνυμο (χωρίς λόγο) , σε μια ανακοίνωση ότι εγώ ο Aris …..  υπονοώ ασάφειες , ότι έχω αφήσει ασαφείς υπόνοιες …κτλ .

Και ένα μικρό παιδί μπορεί να καταλάβει την διαφορά αυτή , της τότε συγκεκριμένης δημοσίευσης του KARAISKAKIS (την οποία και πολύ σωστά τότε την έκανε edit)  με τις δημοσιεύσεις του τύπου αποτελεσμάτων αγώνων ή εγγραφών ..κλτ . που αναφέρονται τα πραγματικά ονοματεπώνυμα

Edited by Aris1970, 24 March 2018 - 01:56 PM.

#1794 danis_p_gr

danis_p_gr

Sergeant

• Honorary members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Lieutenant

Posted 25 March 2018 - 12:25 AM

Επειδή είναι ωραία να διαμορφώνουμε την κατάσταση όπως μας αρέσει και με την χρήση αποσπασμάτων κειμένων και την επισήμανση βαρυσήμαντων συμπερασμάτων τονισμένα με κόκκινα γράμματα, αφου λοιπόν "Και ένα μικρό παιδί μπορεί να καταλάβει την διαφορά αυτή", ας ακολουθήσω κι εγώ την δική σου μέθοδο:

Aris1970, on 24 Mar 2018 - 1:50 PM, said:"

Σε αρκετές δημοσιεύσεις κυρίως αποτελέσματα τουρνουά , αναφέρονται τα ονοματεπώνυμα , πρόκειται για επίσημα αποτελέσματα αγώνων "

Για να δούμε λοιπόν και τα επίσημα αποτελέσματα των αγώνων:

Posted 25 January 2018 - 06:57 PM, O Sekertziss εγραψε:

"Το δεύτερο και επίσημο τουρνουά Μακεδονίας 2018 θα γίνει Μάιο  μάλλον 27 .
Αναμένεται ένα φανταστικό δίπλωμα από χαρτί πάπυρος - μακέτα, γραμματοσειρά εποχής και πολλά στοιχεία από τον

Μέγα Αλέξανδρο.
Ακόμα τα κύπελλα θα είναι ασπίδες και όπλα του μεγάλου Αλεξάνδρου όπως και πολλά άλλα αναμνηστικά δώρα έκπληξη. ...
Αναμένεται ένα μεγάλο τουρνουά με πολύ καλούς παίκτες και από πολλές περιοχές της Μακεδονίας όπως και από την Σκύδρα.
Μέσα Φεβρουαρίου θα βγει επίσημα και το δελτίο τύπου με τους χορηγούς, και ο τόπος της μάχης.
Επίσης θα είναι το ιστορικό σωματείο Μακενδόν που θα κάνει την έναρξη με μια όμορφη τελετή.
Αναμένεται να είναι το ποιο οργανωμένο τουρνουά σε όλα τα επίπεδα στην παγκόσμια ιστορία του Stratego.

Να ευχαριστήσω τον Άρη Χιώτη για την  συμμετοχή του κλαμπ τους μια που εχει και εμπλοκή με το όνομα Μακεδονία-

Μέγας Αλέξανδρος. 
Η Ε.Ο.Σ   έχει όραμα που γίνεται στόχος και τέλος ευτυχία.
Με εκτίμηση Ε. Ο. Σ"

Posted 01 December 2017 - 11:00 PM Ο Κaraiskakis εγραψε:

"ANAΚΟΙΝΩΣΗ

Η ομάδα των captains μέσω του εκπροσώπου τους vspy13 και η ομαδα του Stratego Club Alexander The Great μέσω του εκπροσώπου τους  Aris1970 (εδώ υπήρχε το ονοματεπωνυμο που αφαιρεθηκε)ανακοίνωσαν την αποχώρησή τους από την HSC, αφήνοντας ασαφείς υπόνοιες για προβληματική λειτουργία της. 

Η HSC δημιουργήθηκε ως πρότυπο δομής, αναγνωρισμένη από την ISF, ως το όργανο εκπροσώπησης του αγωνιστικού stratego στην Ελλάδα. Λειτουργεί με απόλυτη τυπικότητα και επιτυχία μέχρι σήμερα, εμφανίζοντας τεράστια ανάπτυξη του stratego, με πληθώρα επιτυχημένων τουρνουά και δραστηριοποίησης νέων παικτών.

Καθώς δεν καταλογίζεται επακριβώς με γεγονότα και παραδείγματα, τι προβληματίζει τις ομαδες που αποχωρησαν, σε επόμενη ανακοίνωση θα γίνει παρουσίαση του έργου της HSC, και επίσης της δράσης των club που αποχωρησαν  κατά το διαστημα που βρέθηκαν σε αυτή."

Ελληνική Επιτροπή Stratego
HSC

Βλεπουμε πουθενά καμια ανακοίνωση επισήμων αποτελεσμάτων???

Το μόνο που βλέπουμε είναι ένα αρνητικό ποστ απο τον Καραισκάκη που αναφέρεται (και) στον Άρη και ένα θετικό ποστ απο τον Sekertziss που αναφέρεται (επίσης και) στον Άρη.

Για το αρνητικό πειράχτηκες που αναφέρει το ονοματεπώνυμο σου και ζήτησες να αφαιρεθεί με την επίκληση των κανόνων του σάιτ. Για το θετικό όμως μούγκα, εκεί δέν μας ενδιαφέρει η εφαρμογή των κανονισμών.

Ότι μας βολεύει δηλαδή.

#1795 Aris1970

Aris1970

Colonel

• Members
  • 1,703 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Major

Posted 25 March 2018 - 01:14 AM

Εάν κάποιος αναφέρει το ονοματεπώνυμο μου (ή οποιoδήποτε ονοματεπώνυμo) είναι αυτός υπόλογος για την πράξη του , δεν είμαι εγώ !!! επίσης δεν είμαι εγώ ο διαχειριστής του site ώστε να προβώ σε κάποιες ενέργειες σύμφωνα  με τους κανόνες του φόρουμ.

Υπεύθυνος για την εφαρμογή των κανονισμών είναι ο τότε mod danis_gr ….  Και όχι εγώ !!! ;)

Ονοματεπώνυμα και προσωπικά δεδομένα  … εδώ στο φόρουμ …. έχουν αναφερθεί από διαφόρους και από εσένα (danis_gr)…. αρκετές φορές .....  ok ?

VEo3nC4l.png

Τώρα τι στα καλά καθούμενα ασχολιέσαι μαζί μου από χθές , δεν μπορώ να καταλάβω?

Άνοιξες ένα θέμα συζήτησης και αναφέρθηκες  σε μένα σαν να είμαι ο υπεύθυνος ?

Είναι εμφανές , από την πρώτη δημοσίευση σου , εκμεταλλεύτηκες τo post του roeczak για να γράψεις αρνητικά για εμένα …

Edited by Aris1970, 25 March 2018 - 09:34 AM.

• ☆OVERLORD☆ likes this

#1796 ☆OVERLORD☆

☆OVERLORD☆

Lieutenant

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 560 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 25 March 2018 - 10:09 AM

Οι STRATEGO CAPTAINS συμμετείχαμε στο Open Patras Mar2018, όπως συνηθίζουμε να κάνουμε στα περισσότερα τουρνουά της Ελλάδας. Η αγάπη μας για το παιχνίδι είναι το μόνο κίνητρο για την συνέχιση αυτής της πορείας. Ευχαριστούμε την Patras Team για την φιλοξενία & διοργάνωση.

Οι διακρίσεις που είχαμε στο συγκεκριμένο τουρνουά ήταν οι εξής:

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 14 συμμετοχές:  1η Θέση ΒΑΝΔΩΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - OVERLORD

3η Θέση ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΣ Major Nelson

6η Θέση ΚΟΥΚΑΣ ΤΑΣΟΣ - roeczak

8η Θέση ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ - Henry Domerkant 

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 14 συμμετοχές: 1η Θέση ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - hellinon

2η Θέση ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ - MrsBadtrip13

4η Θέση ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - VirusGr

8η θέση ΑΓΓΑΘΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - Damon13

Θα ανακοινωθούν νέες δράσεις, ΝΕΑ ΜΕΛΗ και πολλές εκπλήξεις!!!  FUN - LEARN - WIN

Ραντεβού τον Απρίλη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  ;)29405464_680846998972915_883027780_o.jpg 80F36N9.jpgpOsUJPe.jpg

Edited by ☆OVERLORD☆, 25 March 2018 - 10:10 AM.

• Don_Homer, Aris1970, dalee and 6 others like this

STRATEGO CAPTAINS CLUB ~ the strongest team of Greece

#1797 dalee

dalee

Sergeant

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 327 posts
  • Coat of arms
  • Silver General

Posted 25 March 2018 - 09:44 PM

ZiEpMQH.jpg

Το Open Patras Mar18 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το Σάββατο 24 Μαρτίου, στο cafe Το Νέον, στην πόλη της Πάτρας. Ήταν μία διοργάνωση που στόχος της ήταν η προετοιμασία των παικτών της Patras Stratego Team, για το επερχόμενο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

z1tSbja.jpg

Οι συμμετοχές του τουρνουά ανήλθαν στις 28. Χαρακτηριστική ήταν η τιμητική, για την ομάδα της Πάτρας, εμφάνιση του Dennis Baas από την Ολλανδία και σπουδαίων Ελλήνων παικτών από την Αθήνα. Παράλληλα αγωνίστηκαν 5 παιδιά κατηγορίας Junior, ώστε να βελτιώσουν μέσω του δύσκολου ανταγωνισμού, τα αγωνιστικά τους χαρακτηριστικά.

Το τουρνουά χωρίστηκε σε 2 κατηγορίες για καλύτερο ανταγωνισμό και μεγαλύτερη αξιοπιστία αποτελεσμάτων. Το αποτέλεσμα δικαίωσε αυτόν τον σχεδιασμό και πλέον θα αποτελεί σημαντική επιλογή για τουρνουά πολλών συμμετοχών με 5 γύρους αγώνων.

Σημαντικό στοιχείο ήταν η συμμετοχή παικτών από τις ομάδες Athens Stratego Team και Stratego Captains, που ενίσχυσαν με την αξιοπρεπή παρουσία τους, την σταδιακά αναπτυσσόμενη ενότητα και ηρεμία στο Ελληνικό αγωνιστικό Stratego.

bf55YYc.jpg

Στο αγωνιστικό σκέλος, η Α' κατηγορία ήταν ιδιαιτέρως ανταγωνιστική με 7 παίκτες από τους καλύτερους 20 Έλληνες παίκτες και τον Ολλανδό Dennis Baas no12 στην Ολλανδία και no18 στον κόσμο. Παράλληλα οι υπόλοιποι 6 παίκτες έδειξαν ιδιαίτερη βελτίωση και έτσι πραγματοποιήθηκαν σπουδαία παιγνίδια με πολλές ανατροπές. Νικητής αναδείχθηκε ο Βανδώρος Γ. και τον ακολούθησαν ο Baas D. και ο Κουβάτσος Ν, στη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.

1ZxvOGX.jpg

Στην Β' κατηγορία είχαμε δυνατές αναμετρήσεις, αλλά ξεχώρισε ο Μαχαλίωτης Κ. παίρνοντας μόνο με νίκες την πρώτη θέση. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε η Κωνσταντινίδου Ε., με τρίτο τον junior Σωτηρόπουλο Β.. Φανερό του ιδιαίτερου ανταγωνισμού σε αυτή την κατηγορία, ήταν πως 6 παίκτες είχαν ίδια συγκομιδή βαθμών(20).

Διαιτήτευσαν με απόλυτη επιτυχία παράλληλα και στις δύο κατηγορίες ο διεθνής διαιτητής Φραντζής Δημήτρης και ο Μπαρσάκης Θανάσης.

Ά κατηγορία - Τελική κατάταξη
1. Βανδώρος Ιωάννης 27π
2. Baas Dennis 24π
3. Κουβάτσος Νίκος 20π
4. Αδαμάκης Γρηγόρης 20π
5. Δημακόπουλος Παναγιώτης 20π
6. Κουκάς Αναστάσιος 19π
7. Κοσμόπουλος Δημήτριος 19π
8. Λουλάκης Θεοχάρης 17π
9. Τσιγκούνης Κωνσταντίνος 15π
10. Παπαλεξόπουλος Γεώργιος 15π
11. Τρυπαναγνωστόπουλος Γεώργιος 15π
12. Μάνδαλος Νικόλαος 14π
13. Χριστοδούλου Δημήτριος 10π
14. Φυτιλάκος Ιωάννης

Tl3s8OZ.jpg

Β' κατηγορία - Τελική κατάταξη
1. Μαχαλιώτης Κωνσταντίνος 30π
2. Κωνσταντινίδου Έβελυν 25π
3. Σωτηρόπουλος Βαγγέλης 25π
4. Μαχαλιώτης Ιωάννης 20π
5. Λάτσης Στέλιος 20π
6. Αναστόπουλος Αριστοτέλης 20π
7. Αναλυτής Γεράσιμος 20π
8. Αγγαθέρης Παναγιώτης 20π
9. Κοσμαδάκης Ιωάννης 20π
10. Δημόπουλος Ιωάννης 10π
11. Γιαννούλης Κωνσταντίνος 10π
12. Φανάρας Ταξιάρχης 10π
13. Ρήγας Στράτος
14. Κλάγκου Λυδία

Ο Ολλανδός Dennis Baas, πριν τις απονομές, έκανε πρόσκληση στους συμμετέχοντες για να συμμετάσχουν στο ερχόμενο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Ολλανδία, στις 23-26 Αυγούστου.

2oByE4q.jpg

Η Patras Stratego Team ευχαριστεί τον Dennis Baas και τους παίκτες από την Αθήνα που τίμησαν με την παρουσία τους την διοργάνωση.

Για την οργάνωση του τουρνουά OPEN Patras Mar18, συνέβαλαν σημαντικά το ηλεκτρονικό κατάστημα παιγνιδιών "efantasy.gr", το café "το Νέον", το βιβλιοπωλείο "Το Δόντι", το φωτοτυπικό κέντρο "copy25" και η Ελληνική Ένωση Stratego.

Χορηγοί επικοινωνίας ήταν ο τηλεοπτικός σταθμός "SUPER B", ο ραδιοφωνικός σταθμός "Wave97.4", το περιοδικό "Τέταρτο", η εφημερίδα "VPRESS", η εφημερίδα "Match Αχαΐας", οι ιστοσελίδες ενημέρωσης "imerisios.gr" και "dytikosaxonas.gr" και η ιστοσελίδα ενημέρωσης εκδηλώσεων "happyweek.gr".

5qrtHYL.jpg

Επόμενος σταθμός πάλι στην Πάτρα για το σπουδαίο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Stratego 2018 στις 21-22 Απριλίου. Ένα Πρωτάθλημα που αναμένεται να σπάσει κάθε ρεκόρ συμμετοχών και να προσφέρει σε όσους αγωνιστούν, μία από τις καλύτερες εμπειρίες σε αγώνες Stratego.

Edited by dalee, 25 March 2018 - 09:50 PM.

• KARAISKAKIS, Don_Homer, Aris1970 and 10 others like this

#1798 roeczak

roeczak

Captain

• Tournament Manager
  • 898 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 26 March 2018 - 12:14 AM

Με 44 συμμετοχές αρχισε σημερα το ΕΠΟΣ 2018, αριθμός που το καθιστά το πολυπληθέστερο ελληνικό πρωταθλημα ονλάιν που εχει διεξαχθεί.

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος, όχι γιατί ειδα πολύ δυνατούς παικτες με rating 1000+, μεταξύ των οποίων ο πανελλήνιος πρωταθλητης στο λάιβ, 

Αλλά γιατί αναμεσα στις συμμετοχές βλεπω πολλούς ανθρωπους που ειναι νέοι παικτες στο stratego και ξέρω, οτι έχουμε βάλει (και εγώ προσωπικά, αλλα κυριως ως club) ενα λιθαράκι στην εξάπλωση του Stratego στην Ελλάδα. 

Βλέπω οτι και η πλειοψηφία απο τα υπόλοιπα κλαμπ αυξάνονται . ενώ κάποιοι παλιοί παικτες γυρίζουν στο παιχνίδι. 

Σε όλους λοιπόν τους νέους : ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ !!

Οι νέοι ανθρωποι φέρνουν και νέες ιδέες, και νομίζω οτι μόνο σε καλύτερες μερες μπορούμε να ελπίζουμε στο μέλλον. 

Ελπίζω, και το Πανελλήνιο στην Πάτρα να έχει ανάλογη επιτυχία!

Τα λέμε στο πεδίο μάχης ! (See you on the battlefield !!) 

Roeczak

• Aris1970, pasxalistz, Great Manos and 4 others like this

#1799 roeczak

roeczak

Captain

• Tournament Manager
  • 898 posts
  • Coat of arms
  • Platinum Marshal

Posted 26 March 2018 - 08:31 AM

Για οσους ενδιαφέρονται εχουν ανοίξει οι συμμετοχές για το Champions League 2018:

http://forum.strateg...8-registration/

Δηλωση συμμετοχών μεχρι 7 Απριλιου. Το τουρνουά βαθμολογειται στη λίστα Kleier και επιπλέον δινει θεσεις στις ανώτερες βαθμιδες της Pyramid League (Apex,Core).
  • FGP_ likes this

#1800 kanagias

kanagias

Spy

• Members
  • PipPip
  • 11 posts
  • Coat of arms
  • Bronze Sergeant

Posted 07 April 2018 - 06:02 PM

Καλές Πασχαλιάτικες στρατεγκομάχες !!!

Edited by kanagias, 07 April 2018 - 06:17 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users